Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen intézkedéseket kellene...

Milyen intézkedéseket kellene a Fidesznek tennie, hogy szavazzál rájuk?

Figyelt kérdés

Ha esetleg nem lennél elégedett és még egy pici hiányzik a hezitálásodban. Mégis mi lenne az az intézkedés, amit ha megtennének rájuk szavaznál?


Valós dolgok érdekelnek. Pl az hogy emeljéka csillagos égig a fizetéseket, nem hiteles beírni, mert nem telik rá. Szerinted mikre helyezzék a prioritásokat és ha oda teszik, te rájuk szavaznál?

Csak az válaszoljon, aki nem szavazna rájuk.


2017. jún. 25. 21:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%
Vegyenek egy kalapácsot, szöget és egy kötelet, menjenek le az alagsorba és a szögre vagy ha találtak jó gerendát akkor arra, kössék fel magukat.
2017. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Az első lépés az lenne, hogy ne nézzék palimadárnak a szavazóikat, legyenek őszinték. Engem legjobban a propaganda zavar, illetve az, hogy az állampolgárokon teljesen átnéznek; nyílt korrupció zajlik, és gyakran szakmaiatlan döntéseket hoznak (például az oktatásban).
2017. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Igaz, a propagandát ki is fejeltettem. A 2) pontomhoz, minden állami TV, rádió, újság, stb. privatizálása. A média működjön 100% kereskedelmi alapokon.
2017. jún. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%

1, Többkulcsos adó

2, Polt Péter leváltása

3, Független korrupció ellenes ügyészség

4, Korrupciós bűnösöknek kisebb büntetés, amennyiben leleplezik társaikat.

5, Hagyjanak fel a kamu nemzeti konzultációkkal.

6, Hagyjanak fel a gyűlöletkeltő plakát kampányokkal.

7, EU ellenes retorika beszüntetése.

8, Úgy általában a populista külső ellenségre mutogatás (Sorosozás) befejezése.

9, EU-ban valódi érdek érvényesítés, szájhős kamuszabadságharc helyett.

10, Oktatásra való állami ráfordítás komoly növelése.

11, A tudás mint érték hangoztatása, ahelyett hogy szakmunkás szinten akarunk hagyni mindenkit - ne csak összeszerelő üzem legyen az ország, legyünk magasan képzettek.

12, Átgondolt oktatási stratégia - valódi párbeszéd a szakma szakértőivel, akár külföldi tapasztalatokra támaszkodás.

13, Egészségügyre való állami ráfordítás növelése

14, A parlamenti házszabályokat úgy át (vissza) alakítani, hogy az érdemi vitának kedvezzen. Ne annak, hogy utasításra vakon átnyomjunk törvényeket.

15, Jogállamiság tiszteletben tartása

16, Ellenzéki javaslatok megfontolása - ne seperjék le csuklóból az asztalról a jó ötletet, csak mert balostól jött.

17, Ügynökakták nyilvánosságra hozása

18, Farkas Flóriánt börtönbe csukni

19, Olimpiai pályázat nagyberuházásait lefújni

20, Hármas metro felújítását azonnal elkezdeni

21, Szociális bérlakás program a lakhatási nehézségekkel küzdőknek

22, CÖF támogatását beszüntetni.

23, Befejezni a média ipar felvásárlását és propaganda üzemmé züllesztését.

24, Andy Vajna adja el a TV2-t, ne pénzeljék a 888-at, adják el az origo-t, adják el a megyei lapokat - ne gyakoroljanak befolyást a köztévékre.

25, Római parti gátat a belső nyomvonalon felépíteni, meghagyva a természetes partot. - Nem ledózerolni mindent csak mert pár bennfentes csaló módon ártérbe építkezett.

26, Kisvállalkozások adóterheit csökkenteni, papírmunkát egyszerűsíteni.

27, CSOK és a jelenlegi család támogatási rendszer újra gondolás úgy, hogy abból az igazán szegények kapjanak a legtöbbet. Valamint annak is járjon, aki egyedül neveli a gyerekét, vagy éppen meleg.

28, TAO pénzek felülvizsgálata

29, Tömegsport támogatása a versenysport és látvány sportok erőltetése helyett.

30, Közmunka program újragondolása

31, Civiltörvény visszavonása

2017. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
#7
2017. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

#7 Bocs az előbbiért :D

Csak jelezni akartam, hogy a Jobbik bérúnió terve - közgazdász ismerőseim szerint - enyhén szólva nehezen kivitelezhető (inkább úgy fogalmaztak, hogy egy komplett baromság) A törekvést értékelni kell, de azért vegyük észre, hogy ez inkább reklámfogás.


Szintén gazdasági dolog: nincs az a mamut cég, aki ki tudná, vagy ha tudná is, ki akarná fizetni az államadósságunkat. Nem érné meg nekik végtelen adó kedvezményért sem. Mellesleg most is csak törlesztjük, abból az adóból, amit a multiktól beszedünk.. tehát ugyanott lennénk. Az már tök jó ötlet, hogy a semmire viszont ne adjunk a multiknak adókedvezményt! Jelenleg a semmire adunk, csak hogy jöjjenek. Inkább a szakértelmünkkel kellene idevonzani őket, mint kizárólag az olcsóságunkkal.

2017. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

örök élet, ingyen sör

amúgy meg "lámpavas"

2017. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

#10 - Meg tudnád indokolni, hogy miért működne jobban egy általad körülírt "minimál" állam, majdnem mindent privatizálva, mint egy erős de okosan szervezett állami szociális hálóval rendelkező?

Azért kérdezem, mert amúgy sok jót írtál szerintem, csak ebbe nem feltétlenül értek egyet. Van esetleg példa olyan országra, amelyik kb. így működik jelenleg? Mármint minimális állami szerepvállalással.

2017. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#18

Ezt így általánosságban elég nehéz megválaszolni, de leírok pár kulcs gondolatot.


1) Egyrészt erkölcsösebb. Most az történik, hogy ami pénzt keresek, abból az állam egyszerűen elvesz valamennyit. Ha nem adom, akkor börtönbe csuknak. Ha én csinálnám ezt más emberekkel, akkor teljes joggal kerülnék börtönbe. Minden amit az állam a pénzünkből csinál, az rablás. Szóval erkölcsileg olyan dolgokat szabad csinálniuk, amiknek a hiánya rosszabb lenne a rablásnál. Pl. az állami iskolákat és rendőrséget valamilyen szinten meghagynám, mert ezek hiánya rosszabb a rablásnál. Nagyjából ez az erkölcsi érv az állam csökkentése mellett. És most áttérek a praktikus okokra.


2) A közvetítő kivágása. Az állam nélküli tranzakciók közvetlenebbek, így átláthatóbbak és olcsóbbak.


3) Az önkéntes tranzakciók során mindenki jól jár. Pl. ha te tejet veszel a boltban, akkor te is jól jársz meg a bolt is. Hiszen te nem adnál ki pénzt, ha nem értékelnéd többre a tejet az áránál. És a bolt nem adna neked annyi pénzért tejet, ha nem értékelné többre a pénzedet a tejnél.


Az állam azonban olyan helyzetben van, hogy nem önkéntes tranzakciókon át megy minden. Vagyis te lehet hogy nem értékeled annyira az állam által nyújtott szolgáltatást, mint az arra fordított adódat. Lehet, hogy te kicsit többet akarsz fizetni az egészségbiztosításra és ezért valamivel jobb szolgáltatást akarsz kapni. Lehet, hogy te nem akarsz egészségbiztosítást. De nem, meg van adva hogy mi az ár és mit kapsz érte és nincs apelláta. Vagyis gyakorlatilag senki nem annyit fizet amennyit akar és senki nem annyit kap amennyit akar.


Pl. tfh megszüntetjük a BKV-t. Helyette lenne több magán busz társaság. Te választhatsz, hogy többet fizetsz a jobb minőségért vagy kevesebbet a rosszabbért. A kereslet és kínálat igazodhat egymáshoz. Most befizeted az előírt összeget, és van egy szolgáltatás. Ha nem tetszik, mehetsz autóval vagy taxival. De persze az árat akkor is meg kell fizetned.


4) Az adóban befizetendő pénz hatalmas lehetőség tőke felhalmozásra. És a kisebb vállalatok esetén az életben maradásra. Ha az állam nem veszi el a maga részét, akkor az megmarad neked. Ha nem lennének adók, akkor mindenki kb. 2-szer annyit keresne mint így. Azonos árak mellett. Rengeteg ember félre tudna tenni pénzt, abból esetleg később vállalkozni, stb. A magas adók és kiterjedt szabályozások a nagyvállalatokat segítik és elnyomják a KKV-kat. Ez pedig kifejezetten kiszolgáltatottá teszi az embereket a munkaerő piacon. És "segítik" alatt inkább azt értem, hogy kisebb mértékben sújtják őket.


Drasztikus adócsökkentéssel el lehetne érni, hogy több multi jöjjön az országba, és közben a KKV-k közül ne csak az adócsalók jöjjenek ki pluszosra.


"Van esetleg példa olyan országra, amelyik kb. így működik jelenleg? Mármint minimális állami szerepvállalással."


Nem nagyon. Amit írtam az nem túl népszerű. Az emberek azt szeretik, ha nem kell semmivel foglalkozni, hanem az állam szépen biztosít mindent. Jelenleg az USA van ehhez legközelebb a fejlett világból. Sok dolog az még stimmelne is, csak erre még rájön eszméletlenül sok hadi kiadás. Szóval rajtuk se látszik a dolog. De történelmileg elég sikeres volt amit írok. Nyugat-Európa és az USA is így fejlődött fel a jelenlegi szintre. A közelmúltban (1995-2007) pl. Írország nagyon jól alkalmazta az adócsökkentési és deregulációs politikát a gazdaság felpörgetésére. De ennél messzebbre nem nagyon mernek menni, mert meglincselnék őket. Szerinted mi lenne, ha Magyarországon eltörölnék az állami egészségügyet? Lázadás. (Szóval akkor már két előnye is van!)


Én is tudom, hogy ez a leggyengébb pontja az egésznek. A libertarianizmust közgazdászok abszolút komolyan veszik (Milton Friedman), de rettentő rossz kampányszöveg. Épp ezért nem tudok nagy megvalósított sikereket mutogatni.

2017. jún. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
90%

nem tudnak ezek olyat ígérni, 3X néztem végig páholyból hogy hanyatlik a kezük alatt az ország


a fityisz olyan mint egy nő

1X megcsal: hát jó lehet be volt rúgva

2X megcsal: én mondjuk az elsőnél repítettem volna

3X megcsal: másodiknál kifejtettem


gondolkodjatok már 27 évből 11 et ők kormányoztak

börtönbe az egész brigáddal, persze nem ebbe a luxusfélébe hanem kivágni őket a pusztába, lesz fedél a fejük felett ha összetákolnak valami földkunyhót és enniük is lesz mit ha találnak néha 1-1 dögöt

2017. jún. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!