Az országgyűlés miért nem regulázza valahogy az ingatlanpiacot?
Vagy nem kene?
En 22 eves egyetemista srac vagyok, teljes munkaidoben dolgozom suli mellett, de a kezdo netto 210 ezres fizetesemmel nem tudom egy normalis alberetet kivenni...egyszeruen hihetetlen, mar azon gondolkozom, hogy kikoltozom csepelre.
Az ingatlanok:
*nem korszeruek
*iszonyat dragam, nincsen az ar es az ertek normalis kapcsolatban egymassal
*luxus lakasnak azokat a lakasokat szoktak hirdetni, amik fel vannak ujitva.
Valakinek esetleg van valamilyen otlete?
BUDAPESTrol van szo termeszetesen
Ez az általános gazdasági összevisszaság egy vetülete. Az országgyűlésnek nem feladata a piac direkt regulázása. Viszont feladata a piac ésa gazdaság szervezése.
Ezzel szemben az országgyűléstöbbsége elsőrendű feladatának a lopást és ennek (kizárólag önmaga számára) törvényessé tételét tekinti.
Ja az Airbnb-t kihasználó ügyeskedők miatt jól felmentek az árak ...na meg az ingatlan piac is jól meglódult. Sajnos az államra várhatsz, szerintem semmit nem fognak lépni rá. A következőket teheted:
1. Szedj fel egy csajt, akinek van kecója
2. Költözz össze egy csajjal, vagy haverokkal, akikkel közösen tudtok lakást bérelni.
3. Nézz Budapest környékén albérletet, ahonnan egyszerű a bejárás (pl. Dunakeszi, Maglód)
4. Vegyél Budapest környékén kecót (ehhez nyilván tőke kell).
magyarország jobban teljesít
keleti bérekkel nyugati árak
nem baj 22 éves vagy majd megszokod
Azért kevés olyan ország van, ahol egy pályakezdő valahol a belvárosban ki tud fizetni magának tök egyedül egy lakást.
Ilyen fiatalon kollégium vagy másokkal közös bérlés tök normális dolog.
A kereslet és a kínálat szabályozza az árakat. Ebbe a törvényhozás beépíthetne gátakat, de az alap attól még nem változna. Ha kevés a lakás és sok a bérlő előbb utóbb más formában fogják megfizettetni a plusz díjakat.
Egyébként a világ normálisabb felén egy belvárosi albérlet mindig drágább mint egy külvárosi. Jellemzően nem is diákok bérlik.
A törvényhozás nemhogy javítana a helyzeten, de még gerjeszti is az ingatlanpiaci hisztériát (CSOK és társai). A politikusok pedig maguknak mutyiznak állami ingatlanokat.
Szabályozással az árakat közvetlenül nem nagyon lehet hatékonyan alakítani, de ez nem azt jelenti, hogy a törvényhozás ne tehetne semmit a piaci viszonyok normalizálásáért. A jogszabályok feladata a játékszabályok lefektetése és következetes betartatása. Például: a lakásvagyon eltékozlását irodának, rendelőnek, airbnb-nek és hasonlónak, valamint az üresen állást (magántulajdonosnak is!) megtiltani, komolyan vehetően szankcionálni. Ez Nyugat-Európában sok helyütt bevett gyakorlat, nálunk meg teljesen hülyének nézik, aki felveti.
Minden nyolcadik budapesti lakás ténylegesen nem lakás céljára van hasznosítva (lásd: legutóbbi KSH mikrocenzus). Ez százezernél több lakást jelent. Ez az óriási lakásmennyiség hiányzik a kínálatból, ami közvetlenül áremelő hatású.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!