Miért baj az, miért tiltakoznak a civilek, hogy fel kell tüntetni nagyöszsegű támogatás esetén, hogy külföldről vannak támogatva?
2 oka van:
Először is az, hogy a kormány megbélyegzi őket. Nem maga a külföldi jelző. Hanem úgy adja elő, mintha az összes külföldi támogatású szervezet Soros-ügynökökből állna akiknek egyetlen célja a magyar kormány megdöntése ( másodlagos célja pedig bevándorlók milliárdjait telepíteni ide ).
Másodszor az, hogy a kormány százmilliókat ad közpénzből azoknak a szervezeteknek, akik mellette állnak ki ( pl: CÖF ), de meghúzta a határt 7 millió forintnál, hogy akit ennél többel támogatnak, az külföldről támogatott.
Valamelyik fideszes képviselő mondta hogy a kormányzati támogatást is tüntessék fel. Na vele már én is egyetértek.
Mert a mindennapi életben látható, milyen károkat okoz a külföldi támogatás!
Külföldi támogatás esetén a támogatott könnyen a magyarság ellen fordul.
Példa rá a Soros által ösztöndíjjal támogatott jogász-tanulók esete.
"2 oka van"
De amiket mondasz egyik se érinti az én kérdésemet. Nem tudom konkrétan mi a megbélyegzés, ha a támogatás feltüntetése, amiről én tudok, hogy ezzel kötelezővé tették, én erről írtam, hogy szerintem elfogadható, és nem kéne megbélyegzésnek tartani. Vagy van más is? Vagy szerinted miért megbélyegzés?
A másik amit mondasz az jogos, és fejleszthető vagy kiegészíthető lenne a törvény és kellene is, de ez nem ok arra, hogy elutasítsuk. Ez nem a törvény elleni érv, hanem a törvény kiegészítése melletti érv. És a két érv egymással ellentétes, tehát ha valaki kimegy tüntetni, akkor el kéne dönteni, hogy törölni akarja a törvényt, vagy kiegészíteni, mert a kettőhöz tök ellentétes érvek tartoznak szerintem.
"Mert így is fel van tüntetve, nem erről szól a törvény."
Hanem miről? Akkor idézd légyszíves, mert mindenki csak a levegőbe beszél így.
"Mert a mindennapi életben látható, milyen károkat okoz a külföldi támogatás!"
Nem tudom ez irónia akar-e lenni? Vagy pontosan miről és mit akarsz mondani, légyszi fejtsed ki. Szerintem felnőtt emberek el tudják dönteni, hogy ki mit csinál, és a támogatás feltüntetés egy plusz infó, ami negatív és pozitív oldalon is szerepelhet, amikor valaki mérleget húz. Például az SOS gyermekfalu nem okoz károkat, ezt mindenki tudja, de hogy külföldről támogatják, azt esetleg nem tudta mindenki, és tök jó lenne, ha tudnák, ez épphogy pozitív dolog, mert egyrészt hálásak lehetünk, másrészt talán többet adakoznánk, mert ez a mi ügyünk, és talán magunkba nézünk, hogy a mi felelősségünk lenne támogatni, nem a külföldé.
Én sem értem, a rádióban hallgattam, hogy egy valamilyen, nem tudom már, vidrabetelepítő szervezet képviselője beszélt róla, hogy nagyon ellene vannak, miért kell nekik ezt feltüntetni. Miért ne? Miben lesz ez káros nekik? Vagy akár az általad említett SOS gyermekalapítványnak, vagy ezer másik, nem politikai alapra fektetett szervezetnek? Az embereket nem ezek fogják érdekelni.
Milyen hátránytól szenvedne mondjuk egy kézműves fazekas szakkör, ha olvasható lenne ez a honlapjukon? Miért ennyire kerülni akart azoknál, akik politikailag nem érintettek? Milyen támogatásbeli visszazuhanástól, vagy társadalmi elfordulástól félnek?
Nem ezek esetén lesz majd az embereknek érdekes, és nem is ebben az esetben van érdemi szerepe a működésben, tehát az ismerete sem változtat semmin a számukra.
Politikai kötődés esetén valóban lehet "kínos", de az embereknek joguk van az ismeretek megszerzéséhez, elvi éa gyakorlati lehetőségben. Ez egy információ. A szalámi csomagolására is ráírják, hogy "a sertéshús nem Magyarországról származik", a konzerven hogy "a bab nem Magyarországról származik", és ez el is várható. A vásárló dönt. Nem azt írták rá, hogy f.s, vagy hogy "ne ezt vedd meg, hanem a mellette lévőt". Csak ismertet. Hogy nekik pedig piacilag ennek az információnak az ismerete hátrányos - nem érdekel. A fogyasztó érdekel.
__________
"Nem maga a külföldi jelző. Hanem úgy adja elő, mintha az összes külföldi támogatású szervezet Soros-ügynökökből állna akiknek egyetlen célja a magyar kormány megdöntése"
- Ezt csak ti mondjátok. Mondanám, hogy kétbites agykapacitással, de nem, mert ti is tudjátok, hogy nem valós ez az állítás. Csak ez jó kifarolásnak tűnik.
Az beszédes, hogy napi öt cikket hozott le erről a 444, az Index, a Momentum a nyilatkozatiabn, amikor a téma még rendesen pörgött. A CEU mellett ekkor lett hirtelen mindenki a legaktívabb.
Az a klisés válasz az összes cikkben szerepeltetve felér egy önbeismeréssel, hogy "de akkor a kormány által támogatott civil szervezetek is!".
Az elvi különbség az, hogy a kormány egy megválasztott hatalmi ág Magyarországon, aminek jogköre van erre is. És állampolgárként befolyásolom az összetételét, szavazhatok róla, ebben pedig többségi alapon áll fel maga a működése, a legitimációját ez adja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!