Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikról vélemények?

Sulek Péter kérdése:

Jobbikról vélemények?

Figyelt kérdés

Tetszik amit most csinálnak ?

Illetve régen jobbak voltak-e ?


2017. jún. 20. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudnak csinálni semmit, mivel az egész ellenzéknek összesen nincs egyszerű többsége se, tehát majdhogynem feleslegesen vannak bent a parlamentben.
2017. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, csinálnak valamit egyáltalán?
2017. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiemelkedő munkát végeznek.
2017. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Médiahátrány... És mivel nem ígérnek hatszor tíz a huszonharmadikon havi nyugdíjat és komolyan veszik magukat így nehéz választást nyerni. Sajnos
2017. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Szimpatikusabbak mint régen voltak és szimpatikusabbak mint a Fidesz. De az én szavazatom még nem nyerték el, egyelőre bizonytalan kire szavazok.

Az a baj, hogy a többkulcsos adóval egyetértek, de a Jobbiknak is ez a vagyonadó... Valahogy félek, hogy a középosztályt is érinteni fogja. Na meg ki számít gazdagnak? Ha van Pesten egy lakásom, az akár 30 milliót is érhet, vagyonos vagyok? Ha vidéken van a semmi közepén egy kúriám medencével meg 5 hektáros telekkel, ami viszont csak 15-20 milliót ér, akkor nem? Ha bruttó 400-at keresek, ami több mint az átlagbér és több mint amennyit az emberek fele keres ( mediánbér 210 ezer forint, átlagbér 245 ezer forint ), gazdag vagyok? Mi számít luxus cikknek, amire ismét magas adót vehetnek ki? 200 ezer forint feletti tévé? 5 millió feletti autó? Attól tartok, hogy a gazdagok megadóztatását az így is elszegényedő középréteg fogja megszívni. Ráadásul ez a néppártosodás is... Maga az ötlet tetszik, de ez a fidesz módszere: a fidesz '90-ben még liberális volt, mert arra volt kereslet. Aztán jobbra tolódott, a 2000-es évekre keresztény-konzervatív lett, mára pedig inkább szélsőjobboldali, illiberális párt. A Jobbik dettó. Indultak a szélsőjobból, mert arra nagy volt a kereslet a baloldali kormány alatt. Aztán ahogy elkezdtek fogyni a szavazóik, fokozatosan balra tolódtak, végül kiszórták a vezetésből a szélsőséges elemeket és kialakult egy jobbközép párt ( ez ugye a néppártosodás ).

Az viszont elismerésre méltó, hogy a véleményük a párt- és az emberek alapján hozzák. Nézik hogy mi jó az embereknek és ha nem megy szembe a párt érdekével, megszavazzák. Így egyedül ők azok, akik ha úgy alakul egyetértenek a kormánnyal ( lásd: alkotmánymódosítás ) vagy a baloldallal és nem az alapján fröcsögnek, hogy "dehát fideszes / mszp-s / xy nyújtotta be ezt a törvényjavaslatot, le kell szavazni".

2017. jún. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

Fidesz 2.0. Ez a véleményem róluk. Nekik is az évek alatt megvoltak a botrányaik, amiket a fű alá rejtettek.

Szegedi Csanád zsidó származását és éveken át söpörte a szőnyeg alá Vona, hiába mutattak fel közvetlen bizonyítékot az ellen, miszerint Csanádék nem tudnának a zsidó mivoltukról (elég vallásos családból származnak). Többször is kérték Vonát tisztáza már ez miként van, ehelyett ugyanazokat eljátszotta, mint a Fidesz a kellemetlen kérdéseknél. Nem válaszolt rájuk, elmenekült a kérdések elől, valaki meg túl sokszor megkérdezte akkor azt próbálta a lehető legtöbb helyről kitiltani. Aztán kussba türte azt is, hogy Csanád és testvére szétverje egész Borsodot, Vona úgy húzta meg a körzeteket, hogy az mindenképpen Csanádnak kedvezen, ne a riválisainak, legfőbb riválisát (Endrésik Zsoltot) mondvacsinált indokkal kirakta a pártból. Papíron azért, mert a HVG-nek nyilatkozott, gyakorlatilag azért, mert mindig meghiúsította, hogy Csanádka örökös Megyei elnöknek választassa meg magát és testvérét. Már maga Endrésik kidobása is röhejes volt. Először küldték neki az SMS-t, hogy leakarnak ülni vele beszélni. Endrésik mondta nekik 1-2 óra múlva tud, mivel ismeretlen tettes ellen feljelentést akar tenni (feltörték a FB-t profilját elég keményen). Aztán megkapta az SMS-t, hogy kirakták a pártból. Aztán kapta az SMS-t, hogy konkrétan tárgyalás lesz róla a Jobbikon belül, mert mi az, hogy a HVG-nek nyilatkozni mert ekkor és ekkor jelenjen meg (korábbi időpontban, mint a legelső sms), aztán pedig kapta az SMS-t, hogy Vona személyesen akar elbeszélgetni vele. Nem, nem szolgáltatói hiba volt, tényleg ilyen sorrendben írták meg az SMS-ket neki.

Aztán jött Csanád igazi ámokfutása. Azt hiszitek a Fidesz szétverte az országot? Gyertek le Borsod megyébe, Csanád sokkal durvábban verte szét Borsodban az egész Jobbikot. Legelső lépése mi volt? Az összes olyan tagot kizárta, aki Endrésik szimpatizáns volt és nem szavazták meg őt és testvérét örökös megyei elnöknek. A kizárásuk nem volt elég, még meg is alázta őket. A összes pólót, kitűzőt, nyakbaakasztót, stb mindent nyilvános helyen kellett átadniuk. Nem, nem egy épületben, kint a szabadban, ahol mindenki látja őket. Aztán meg Csanádka akart eljárást indítani ellenük, mikor ott előtte széttépték a Jobbikos felsőket, zászlókat, stb. Ekkor jött a botrány és hozták nyilvánoságra a bizonyítékokat, miszerint Csanádék zsidók. Nem, nem azzal van a gond, hogy zsidó, hisz Jakab Péter is zsidó, viszont ő nyíltan vállalja. Csanádék viszont ezt minden alkalommal letagadták, Vona meg a szőnyeg alá akarta söpörni az egészet.

Aztán ott van most Janiczak Dávid. Magyarországon sok ember naponta úgy fekszik le, hogy nem tudja mi lesz vele a hónap végén. Janiczakunk meg eljött a mi falunkba sírni arról, hogy neki milyen rossz, amiért emelkedett a luxus autójának a törlesztőrészlete. Egy olyan faluba, ahol a legtöbb ember közmunkás, mert más munka nincs. Nem, nem mesélték nekem, én is ott voltam a beszélgetésükön amit tartottak. Örömmel konstaláltam még amikor ő nyert, hisz onnan már tényleg ki kellett paterolni a Fideszes vezetést, mivel Ózdot 20 évre hazavágták. Aztán teltek az évek és gyűltek a ,,Mi a pénisz?" kérdések Janiczak körül. Miskolcon ugye kilakoltatták a Számozott utcai kisebbségeit. Hova költöztek? Ózdra. Bejelentette a börtönt. Hova akarta építeni? A város belsejébe. Végül belement, hogy külterületen legyen. Mi történt eddig a börtön körül? Időként levágják a füvet. Nem, mást nem csináltak még, csak ennyit. 2018 januárjában meg át kellene adniuk. Feladták. Mit akar Janiczak helyette? A menekülteket befogadó épületet felhúzni a helyére. Ja, meg azt se felejtsük el, hogy Janiczak már többször is említette ő a ciklusa után nem marad Ózdon, költözik fel Budapestre.

Ezek után nem tudom, hogy hitelesek-e, ha a Fideszt megszólják.

2017. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves Jobbikosok hiába pontoztok le, ha sajnos ezek a tények. :( Én se örülök neki, én is reménykedtem, hogy végre lesz egy normális párt, de hát sajnos nem így történt. :(
2017. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!