Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne elképzelni ma...

Hogyan lehetne elképzelni ma az apostoli királyságot?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy azért lett államalapításkor Magyarország "Az Apostoli Királyság", mert az államalapítás illetve a király hatalma nem valamelyik világi uralkodótól (pápa, császár), hanem Istentől származik. Ezt ma, a XXI. században hogyan lehetne érvényesíteni? Milyen államformát követel meg magának az apostoli királyság? Valóban csak a patrimoniális monarchiában működik ez a felfogás?
2010. máj. 18. 14:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elmondom én is erről a véleményemet; szerintem egy ilyen felfogású állami berendezkedés túlságosan is idealisztikus lenne, én inkább a racionalitás híve vagyok. Szerintem egy prezidenciális köztársaság, vagy ha már mindenféleképpen királyság, akkor egy abszolutista monarchia alatt szerintem sokkal hatékonyabban lehetne fejleszteni, modernizálni, ellátni az országot, és én úgy látom, hogy egy ilyesfajta államforma sokkal stabilabbá tenné az államot.
2010. máj. 18. 14:29
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez egy idejét múlt dolog.


egyelőre még isten létét sem sikerül bizonyítani, akkor meg hogyan akarsz tőle származtatni bármit is?

2010. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szebb jövőt!
2010. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
amúgy ez a kérdés már volt...
2010. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

amúgy ez a kérdés már volt...



Bocsánat, ez a kérdés nem volt még... Én nem a Jobbikot akarom ezzel támogatni/kritizálni, csak kíváncsi vagyok, hogy a Jobbik ezt hogyan gondolta?

2010. máj. 18. 14:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Sehogy sem fog érvényesülni. A falusiakon, a mélymagyarokon és vallási fanatikusokon kívül minden normális civilizált ember halálra röhögi magát olyan barbárikus és idejemúlt dolgokon, hogy "Istentől kapott királyi hatalom". A XXI. században élünk, azon kéne gondolkoznunk, hogy hogyan fejlesszük a társadalmat, hogy minnél tudományosabb legyen.
2010. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Sehogy sem fog érvényesülni. A falusiakon, a mélymagyarokon és vallási fanatikusokon kívül minden normális civilizált ember halálra röhögi magát olyan barbárikus és idejemúlt dolgokon, hogy "Istentől kapott királyi hatalom". A XXI. században élünk, azon kéne gondolkoznunk, hogy hogyan fejlesszük a társadalmat, hogy minnél tudományosabb legyen."


A társadalom fejlesztése alatt mit értesz?

2010. máj. 18. 15:13
 8/12 anonim válasza:
Most mindenki ezen az apostoli szón csámcsog? Kit érdekel mi az vagy mit jelent? Ez volt a Magyar Királyság teljes neve valami régi dolognál fogva. Ha modern kontextusban értelmezed a Szent Korona tant akkor a király a néptől kapná a hatalmat, mert a korona Magyarországot és a területén élő embereket jelképezi. A Magyar Királyságban a korona feljebb való mint a király. Szerintem nem vallásos alapon kéne kiindulni az alkotmányos monarchia megítélésében, mert az nem sok szerepet játszik a 21. században. Amúgy ha jól tudom Fidesz is tervez valami Istenes szöveget a Köztársaság új alkotmányába, szóval akkor az nem lesz vicces?
2010. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most mindenki ezen az apostoli szón csámcsog? Kit érdekel mi az vagy mit jelent? Ez volt a Magyar Királyság teljes neve valami régi dolognál fogva. Ha modern kontextusban értelmezed a Szent Korona tant akkor a király a néptől kapná a hatalmat, mert a korona Magyarországot és a területén élő embereket jelképezi. A Magyar Királyságban a korona feljebb való mint a király. Szerintem nem vallásos alapon kéne kiindulni az alkotmányos monarchia megítélésében, mert az nem sok szerepet játszik a 21. században. Amúgy ha jól tudom Fidesz is tervez valami Istenes szöveget a Köztársaság új alkotmányába, szóval akkor az nem lesz vicces?



Igen, azzal tisztában vagyok, hogy a Szent Korona eszme mit takar (a 14. sz.-tól ez biztosította a rendek hatalmát - korona regni), ezáltal alakult ki a rendi állam, ami kicsit decentralizáltabb államforma volt. Egyébként most komoly, hogy a Fidesznek vannak ilyen tervei? Beszarás...

2010. máj. 18. 15:32
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként gondolkodtam rajta sokat az utóbbi 20 percben, de ez az "apostoli királyság" nem a "mindentől független ország"ot akarja szimbolizálni? Hiszen régen is ezt jelentette, mivel az államalapítás "csakis Istentől származik", így a magyar király elvileg nem lett hűbérese sem a császárnak, sem a pápának - de később az volt.
2010. máj. 18. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!