Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a liberális...

Miért van az, hogy a liberális felfogású emberek csak a gazdaságilag globális és multikultúrális kapitalizmust tudják elképzelni?

Figyelt kérdés

Miért gondolják hogy pld a globalizmus jó Magyarországnak, a maga globális felfogásával.

Biztos hogy jó a globalizmus, azoknak akik nagy tőkével rendelkeznek. Valahogy az az érzésem, mintha az iperializmus felé haladna a világ, és ahol a tőke ott az impérium. Mintha semmi más nem lenne érték, főleg nem a munka. De az elmúlt 20 év is ezt bizonyítja, hiszen a nyugati emberek ellenállóbbak és jobban kiállnak a jogaikért " lásd a franciákat": Nekünk meg szépen lassan le kell mondanunk a szoc vívmányainkról, miközben még csökken is a jövedelmünk! Ha fejlődik a világ, akkor ez hogy lehetséges? Ha a globalizmus, aminek a megtestesítője az Eu, ennyire jó, akkor miért mennek gajra a déli és a keleti országok sorra? És miért itt nállunk ennyire különlegesen sz@r a helyzet?


2011. ápr. 9. 18:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Normális, a teljesítményre épülő és díjjazó kapitalizmus nem létezik?
2011. ápr. 9. 19:01
 2/20 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már feltetted ma. Mellesleg egy vicc, hogy a franciák lettek a világ hősei, amióta kidobtak pár illegális bevándorló cigányt.
2011. ápr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést már feltetted ma. Mellesleg egy vicc, hogy a franciák lettek a világ hősei, amióta kidobtak pár illegális bevándorló cigányt.



Nem én kérdeztem, ha már szerepel.


De a franciákat sem ebben az aspektusba említettem.

De oda próbálj valamit bevinni, mint külföldi termék.

Mire kihámozod magad a szabályaik alól, már félig francia leszel te is. De ha valami nem tetszik a francia szakszervezeteknek, ott még a folyók is megállnak, nem hogy az élet. Ha azt akarnák velük csinálni, amit velünk már 20 éve, valószínüleg már rég vér folyna patakokban!

2011. ápr. 9. 19:09
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
Te jártál már Franciaországban? Én igen. A boltokban ugyanazokat a termékeket megkapod, amit nálunk is vagy bárhol a világon.
2011. ápr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mely országokban a legmagasabb az életszínvonal, a legtágabb az egyén mozgástere, és a legjobb a polgárok általános közérzete?

Milyen gazdasági felfogás érvényesül ezekben az országokban?


Ezen érdemes elgondolkodni. Leszögezném, hogy nem vagyok liberális.

2011. ápr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Svájcban utolsó... Ott a két perccel elállított falióra nemzeti katasztrófának számít.
2011. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szarkasztikus Ákos, te sötétebb vagy, mint az éjszaka. Svájc... á, mindegy.
2011. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Csak úgy mellékesen elmondanám, hogy az EU a globalizáció ellen jött létre. Egyrészt, hogy a sok kis nyomoronc, apró méretű nemzetállam megtudja védeni magát az USA kultúrális, gazdasági és polikiai dominanciákától, másrészt a globalizáció korában a kis nemzetállamok tehetetlenek a feltörekvő óriási területű hatalmak ellen.

Ja és kelet nem egységesen van lemaradva. Magyarország egészen jó helyen volt 2008-ig, Szlovénia, Lengyelország, Csehország már rég lehagyott és fokozatosan fejlődik. De amúgy nem tudom mit vársz fél évszázadnyi kommunista rombolás után. Az nem indok, hogy az ún. gúlyáskommunizmus alatt jók voltunk, mert az hitelre ment. Az egész tervgazdasági rendszer olyan behozhatatlan hátrányt adott az egész térségnek, hogy nem tudom, hogy egyáltalán valaha is behozható-e lesz a lemaradás. Gondold el, ha nem lett volna itt kommunizmus, akkor Ausztria szintjén lennénk.

2011. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szlovénia és Lengyelország? Szlovákia és Románia is lehagyott minket.
2011. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Szarkasztikus Ákos, te sötétebb vagy, mint az éjszaka. Svájc... á, mindegy."


Akkor legyen neked Észak-Korea ott az éjszaka tényleg sötét, mert a közvilágítás kevés, mint apácazárdában a fitymacsattogás.

2011. ápr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!