Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz ellenesek! Ti mit...

Fidesz ellenesek! Ti mit gondoltok, ha jövőre le is váltanák őket, mi változna jó irányba? Semmi?

Figyelt kérdés
2017. jún. 2. 01:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
elvennénk a gazdagoktól (150 nettó és felette) és odaadnák szegény 2010 óta nélkülöző párthű proletariátusunknak
2017. jún. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 TR75 ***** válasza:
150 rongy nettó már gazdagság? :-DDD
2017. jún. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha most nem lesznek leváltva, akkor tényleg diktatúrát fognak építeni. Ez történt Venezuelában is. Amíg lett volna lehetőség, nem váltottak. Most meg már hiába nyert az ellenzék, a hatalom bebetonozta magát és csak a felkelés segíthet.
2017. jún. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Gugu Gabor ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy legalább próbáljuk meg hogy jobb legyen.
2017. jún. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Attól függ kik váltják le. Anno jobbikos voltam, de elvesztettem a hitemet bennük (nem azért mert náci vagyok, aztán eklágyultak és nekem ez nem tetszik). Szóval a jobbikban nem igazán hiszek hogy sokban külömbözne a fidesztől, a botka féle MSZP szintén lopásra megy ki "fizessenek a gazdagok" aha szóval fizeseenek a gazdagok, de botka gondolom már nem gazdag. Oké. A momentum valamelyest szimpatikus. A céljuk szerintem hülyeség, de úgy érzem, hogy legalább azt jó számdékkal tennék. Erősen kommunisták, de nem a sztálin féle hanem az eredeti ideológia. Az LMP még amelyiket valamelyest kormányképesnek ésés vállalhatónak tartok, de ott sem megy minden korrekten. Az MKKP pedig kizárt hogy hatalomra jusson. Egyedül egy összellenzéki szövetség, a választási törvény eltörlése, majd egy külön pártos újraválasztés kellene. Szóval szerintem sok nem fog változni, csak egy rövid időre visszább esik a korrupció, de amikor igazán belemelegednek bárki is nyer, azok is fideszt megközelítő szinten mívelnék eme mesterséget. Azonban sajnos kétlem hohy leváltják. Túl sokan mennek el, sok a nyugdíjjal meg rezsivel megvásárolható nyugger aki egész nao az M1 előtt ül.
2017. jún. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon emberöltők óta ... Terinénim mákdarálójában lehet hinni.

Mert az nem napról napra taktikázik.

Lobbizik. Tőzsdézik.


Ha oda csavarozom az asztal széléhez 15-20 év múlva is funkcionál. A saját erőmből megoldom.

Ma a saját erőt csak itthon bizonyíthatom igazán.

Máshol nemigen.


Mert modern rabszolga elvek vannak hatalmon.


Bonyolult?

2017. jún. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha le is váltanák őket, az új kormánynak igen nehéz dolga lenne akkor is, mert minden fontos poszton évekre bebetonozott emberek ülnek pl a köztársasági elnöki, a főügyészi, vagy az NVB elnöki székben. Igen erős ellenszélben kellene kormányozni, nem hiszem, hogy bármit is keresztül tudnának vinni. Ezeket az embereket csak 2/3-dal lehet elmozdítani, arra meg semmi esély...
2017. jún. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kár volt megtoldani a kérdésedet az utolsó szóval, akkor még azt gondolhattuk volna, hogy komolyan érdekel a véleményünk.


Amúgy meg nyilván attól függ, hogy ki nyerne, és hogy mekkora többséggel, ill. a Fidesz-KDNP hány százalékkal jutna be.


Bár az egykulcsos adó kétharmadosba van vésve, de azért mégis hiszek abban, hogy ezt valamiképpen igazságossá teszik.

Szerintem számos pazarló kiadást megszüntetnének, és az egészségügyre fordítanák.

Abban is bízom, hogy Magyarország kritikán aluli külpolitikája megváltozna, és ezáltal sokkal sikeresebbek lennénk.

Azt is gondolom, hogy a civil szervezetek ismét jobb helyzetben lennének.

A műszakpótlékot visszaemelnék, a nyugdíjminimumot is megemelnék, ami jelenleg 28500 Ft, és 2008 óta nem emelték egy fillérrel sem.

Hogy nem támadnák időről időre a Pető Intézetet, hogy megkaparintsák az ingatlant, és sok ehhez hasonlóra számítok.


Ezentúl persze azt is gondolom, hogy Magyarország egy iszonyatosan nagy gazdasági válságban van, amit most még látszatberuházásokkal, botrányokkal való figyelemeltereléssel, kampányokkal, tényhamisításokkal többé-kevésbé sikeresen lepleznek, de ez egyre fenntarthatatlanabb, és a következő kormány ezzel a feladattal kényszerül szembenézni, szóval nagyon sokáig lesz elmúltnyolcévezés - teljesen okkal.

Ebből kifolyólag megszorításokra is számítok.

Ha nem a Jobbik nyer, de talán még akkor is, visszavonják az új szélerőművek építését ellehetetlenítő törvényt.


Hogy a jelenlegi rezsicsökkentést felváltja egy tartós, fenntartható, környezetbarát rezsicsökkentési program, mint amilyenek a panelprogramok voltak az MSZP idején.

2017. jún. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az Mszp már bizonyított. Nála pazarlóbb kormányunk még nem volt. Akkor miért nem költöttek az egészségügyre?
2017. jún. 2. 07:27
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Az MSZP sem volt jó, de nem volt olyan pazarló, mint most a Fidesz, és többet költött az egészségügyre, (bár nem eleget) mint ez a kormány.

Bárki váltaná le őket, nagyon nehéz dolga lenne. Egyrészt

legalább fél év. de inkább több, mire megállapítanák, hogy valóban hogyan áll a gazdaság, mi az, amit sürgősen meg kellene változtatni. De hogyan tudnák leváltani a Fidesz embereit a posztjaikról.Nem csak a főügyészt, Matolcsit és társait, hanem a polgármestereket stb.-ket is.

2017. jún. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!