Van problémátok a mai rendszerrel? Mennyivel volt másabb a kommunizmus? A szigorúságot leszámítva, mennyivel jelentett nagyobb biztonságot a társadalmi egyenlőség, mint a jelenlegi anyagi érdekeken alapuló, személyi különböztető társadalom?
Tudjátok-e mennyivel van kedvezőtlenebb helyzetben egy átlag keresetű férfi a párválasztás, vagy akár a szórakozás terén?
Rájötettetek-e már arra, hogy akinek az igazság fáj, az sokszor látszólag hitelesen próbál magyarázkodni, de hogy valójában, ez miért csak hiteltelen magyarázkodás?
Vannak dolgok, amiben cselekedni kell és a szó nem elég. Megtette vagy nem tette? Ha nem tette és nem bizonyítani nem tudja az igazát, akkor hiteltelen. Gondolok itt azokra a nőkre, akik a pénzéhségük miatti párválasztási gyakorlatukat nem ismerik el, ha pedig inzultus éri őket, akkor a férfiak hibájával próbálják megmagyarázni a kapcsolat meghiúsulását, az olyan kapcsolat meghiúsulását, ami még meg sem született!Kezdetben próbálják elfojtani akit lehet, akit nem lehet abba próbálnak belekötni, hogy indokot szerezhessenek. A nagyon jó nők terén, csak ilyen tapasztalataim vannak. De hogy jön ide a politika? Úgy gondolom, hogy maga a demokrácia a felelős ezen folyamatok kialakulásáért. Alapjaiban, gyökereiben , ennek hatására emelkedtek fel férfi egyének, majd ennek következtében változtak meg a nők célirányosan.
Erős kétségeim vannak afelől, hogy a Rákosi-korszak "szigorúbb" (erőszakosabb, aljasabb) lett volna attól, ami 2006 óta megy. Nemcsak nálunk, hanem a posztszovjet térség többi országában is. Van némi információm az új példáról: Putyinisztánról (Orosz Föderáció) is. Visszasírják a Sztalinjóskát.
Kérdezted a biztonságot. A 80-as évekre nem sok maradt belőle: egyik ismerősöm 3 évig volt munka nélkül - pedig szakmája és érettségije volt - egyszerűen nem tetszett a pofája a korabeli, kommunista igát lerázó nagyokosoknak.
Különben pedig az a véleményem, hogy NEM KÍVÁNSÁGMŰSOR.
A demokráciáról: Minden rezsim azzal kezdi, hogy meghatározza a demokrácia és a diktatúra normáját. Így volt ez 1990-ben is. De a szocialista rendszernek is megvolt a demokrácia eszméje: a népi demokrácia.
23.56.
Ezt nem értem. Vannak ma börtönben emberek, mert nem helyeselnek, mert nem vesznek részt a közösségi önbírálatgyakorláson?
Járnak ma falura padlásokat söpörni? Tiltott az abortusz? Stb.
Vagy miben lehet a Rákosi korszakhoz hasonlítani a 2006 ótai világot?
#12: Nem érted, mert nem akarod érteni. De nekem ne gyere ezzel a süket dumával!
Mit nevezel TE közösségi önbírálatgyakorlásnak?
Hol volt a Rákosi idején 18-20 ezer ember börtönben? (Mint ma.) Hol volt akkor Betyársereg, TEK, polgárőrség, mezőőrség, hegyőrség, biztonsági és személyőrség? HOl voltak a lovasrendőrök? Hány gyerek éhezett a szocializmusban? Mennyien fagytak halálra? Hány nyomorulttól tagadták meg az orvosi ellátást? Hány lépcsőházban zárták el a főcsapot? Mekkora volt a munkanélküliség? ...
Nem, ma nem osztanak földet és nem söpörnek padlást: utcát söpörtetnek.
Megvan a véleményem a Ti kis aljas "demokráciátokról". Meg azokról is, akiknek tetszik.
15.16.
Semmit nem tudsz a Rákosi rendszerről, ez nyilvánvaló. Nem tudom, miért használod a nevét, biztos okod van rá.
Tessék utánaolvasni, hogy hogyan éltek akkor az emberek, milyen eljárások voltak annakidején, mik történtek. Van elég irodalom.
Amíg teljesen tájékozatlanul dobálózol a "Rákosi rendszer"-rel, addig nincs miről beszélnünk, csak bizonyítod, hogy semmi tényleges ismereted nincs.
Kérdező, neked valami más bajod van.
A demokrácia nem felelős a nőkért, egyáltalán. Szerintem még csak az sem igaz, hogy egy férfi, akár átlagos keresetű, akár nem, kedvezőtlenebb helyzetben lenne a párválasztás terén.
Hogy sikertelen vagy nöügyben, annak semmi köze nincs a rendszerváltáshoz. A szocializmusban sem osztották ki a nőket, az csak a Kommunista Kiáltvány egyik pontja volt.
A politikai rendszerváltás nem a társadalom lecserélését jelenti, ezért bár üdvös és fontos dolog volt, de nagy csodát hiba volt várni tőle.
Párkapcsolati dolgokban meg nem is értem miféle változást hozhatott volna.
A Rákosi fan válaszolót meg emlékeztetén, hogy a kopasz idejében 1,1 millió ember ellen folyt hatósági üldözés: börtön, kényszermunka, zárt tábor, internálás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!