Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Biztos, hogy helyes ez így?...

Biztos, hogy helyes ez így? Hova vezet?

Figyelt kérdés

Először is, kérek mindenkit, hogy kulturált hangnemben, egymás ócsárolása nélkül válaszoljatok.

Szóval, Budapesten járva, még fel sem tűnt, csak az utóbbi pár évben, hogy olyan mintha nem is Magyarországon lennék, hanem valahol külföldön. Hogy miért? Megy az ember az utcán és mit lát két oldalon?


- Xy Fashion

- Xy Shop

- Armani, Nike, Adidas, Andretti, Fila, Shell, Lukoil, Cora, Tesco, Brico Store, Electro World, Taco Fashion, McDonald's, Burger King, Kentucky Fried Chicken,


Remélem értitek, hova vezet ez? Milyen jövő lesz?

Még mielőtt elkezdtek személyeskedni, hogy én rettegek, meg stb. Nem nem rettegek, csak feltűnt ez, és egyre több ilyen van. Hol van már XY és Társa Kft., Tiszacipő, Mariska néni étkezdéje, stb. Teljesen globalizálódunk... régen mikor kisgyerek voltam, 20 évvel ezelőtt, még rengeteg magyar bolt, magyar felirat, magyar cég, étkezde, áruház volt, ma már szinte egy sincs. Hova vezet ez? Köszönöm a válaszaitokat, kulturált hangnemben mégegyszer ha kérhetem, zsidózás, pártozás nélkül.


2010. máj. 16. 12:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Elvileg van nyelvtörvény, ami kötelezővé teszi a magyar feliratokat is, ha valami külföldiül van kiírva. Gyakorlatilag a kutya nem tartatja be."


Ha betartanánk a nyelvtörvényt, nem lennének jobbak a szlovákoknál!

2010. máj. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ez nem csak Magyarországon probléma. Amikor Ausztriában, Németországban, vagy Franciaországban voltam, akkor több helyen láttam McDonald's-t, mint egy normális éttermet. Kicsit olyan internacionalizmus szaga van a dolognak... Eltűnnek a jellegzetes nemzeti termékek. Én pl. Dániában nem láttam dán divatmárkát, Koppenhágában meg két éttermet találtunk, ahol nemzeti jellegű ételt szolgáltak fel. Borzasztó, eltűnnek a nemzeti jellegzetességek a világon, a végén arra leszek figyelmes, hogy konkrétan nincsen semmi értelme kimenni külföldre mondjuk egy hétre, mert ugyanaz van kinn, mint itthon (szerencsére azért még nem tapasztalható). Mondjuk a mai városok már tényleg kevésbé tartják meg a nemzeti tradíciókat, az inkább a falvakra jellemzőek (nálunk is), ami azért jó, mert marad valami nemzeti jelleg az országban.
2010. máj. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Ha betartanánk a nyelvtörvényt, nem lennének jobbak a szlovákoknál!"


Te idióta. Nálunk nem olyan nyelvtörvény van, hogy tilos megszólalni oláh vagy lovári nyelven a postán. Hanem olyan, hogy magyarul is ki kell írni a bolt nevét, ha nem magyar neve van.

2010. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
oda hogy végre..végre egy nyelvet beszél majd ez a szerencsétlen bolygó, és az emberek megértik egymást...
2010. máj. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 BlackSword ***** válasza:

ma 00:14!

Ez egy szép és idealista gondolat... Kicsit elkalandozva (a jelentől) ezen a vonalon... Tényleg jó lenne... Hamarosan kilépünk a világegyetembe és kiderül -hiszen nem elképzelhetetlen- hogy nem vagyunkegyedül mint értelmes lények... És korán sem biztos, hogy a galaxis népei olyan békések, mint ET... persze az sem biztos, hogy agresszívak... Akkor talán kiderül, hogy mindnyájan emberek vagyunk, és a Föld a mi otthonunk... Amíg ez nem valósul meg, addig viszont jó lenne megtanulni békésen (egymás tiszteletben tartásávak) egymás mellett élni...

2010. máj. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A magyar embereket legyőzték.

De egy olyan háborúban, ami sokkal szörnyűbb, mint egy hagyományos vereség, mivel az elméjüket, az ösztöneiket és az érzelmeiket hódították meg.

2010. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!