Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az illibrrális demokrácia...

Az illibrrális demokrácia miért rossz?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon szimpatikus.


A liberális demokrácia úgy rossz,ahogy van.Teljesen nemzetellenes.Olyan internacionalista,mint a szoci rendszer volt.

A képviselői is olyanok,annyi különbség,hogy nem erővel,hanem manipulációval érvényesítik az érdekeiket.


Az illiberális demokrácia a liberális tabuinak ledöntéséről szól.

Vagyis,visszaadni a család becsületét.

Visszavenni vagy nem megadni a követelőző hazaellenes kisebbségeknek az extra jogokat.

Illetve a rossz migránsokat, káros idegeneket távoltartani.


2017. máj. 4. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
2/10 trollpont, valami eredetibbet.
2017. máj. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Molyember ***** válasza:
83%
Nem biztos, hogy troll, a fideszeseknél sosem lehet tudni.
2017. máj. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Szóval neked jobban tetszik a röghözkötés, önkényuralom, agymosás, diktatúra, mint a szabadság, szabadelvűség? :D

Nagyon nem tudlak sajnálni!

Szerintem jobb lenne, ha utánanéznél, mi a különbség a két fogalom között, és utána gondolkozz!

2017. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szimeon ***** válasza:
18%
Nem a liberalizmus rossz, hanem azok, akik liberálisnak mondják magukat.
2017. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

Liberalizmus ma: multikulti kultúra nélkül

Alias: legyen mindenféle ember összeeresztve de senki ne tartsa meg a kultúrját

Következmény: nincs önállóság könnyebb eladósítani az embereket ha nincsenek határok. Ezért könyebb pl az euróval rendelkező országokat szivatni mert mindenhol az van

Ha nincsenek külön kultrák amit a neokommunista liberálisok akarnak akkor elég egyszer adósságba kergetni az embereket nemkell külön külön



A melegek jók mert nem szülnek gyereket ezért a lezbik annyira nem jók mert ők tudnak ha melegekről van szó akkor inkább férfiakat szoktak mutatni

Kevesebb ember jobb kontroll

Család: hagyományos család roszz mert az egy egység

Mádia a családról: a gyerek nyűg, csald meg a párod lehet neked jobb is élj amíg fiatal vagy ha öreg agy úgy se kellesz senkinek

2017. máj. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha annyira a nemzetről ugatsz, akkor kit neveznél ki az illiberális demokráciában vezetőnek? Tán a nyíltan hazaáruló Fideszt? Miért jobb egy nyíltan nemzetellenes alakulat, mint egy nemzeti ügyekkel kevésbé foglalkozó iranyzat?
2017. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Ok.


Google-> illiberális demokrácia wiki

[link]


Pár részlet innen:


"Az illiberális demokrácia egy klasszikus példája Szingapúr, ahol az 1960-as évektől a Népi Akciópárt bebetonozta a hatalmát és korlátozta gyülekezési jogot és az egyesülési jogot, majd megszállta a médiát, a nem kormányzati szervezeteket, az akadémiákat, oktatási intézményeket. Így bár technikailag többpárti választások vannak, Szingapúr politikai valóságában, az ellenzéki politikában nagyon nehéz megjelenni, ami meglátszik a választási eredményeken."


"olyan kormányzati rendszer, melyben a választások ellenére a polgárok nem ismerhetik meg a kormányzati tevékenység jó részét a polgári szabadságjogok nagyfokú korlátozása miatt. Az illiberális demokrácia jellemzője a „fékek és ellensúlyok” rendszerének, a hatalmi ágak szétválasztásának hiánya, a civil társadalmi kontroll gyengesége. Az illiberális demokrácia olyan demokratikus társadalmi berendezkedést kínál, amely egy kormány választóinak többségi akaratát tekinti elsődlegesnek és nem óhajtja figyelembe venni a kisebbségi véleményt megfogalmazó polgárainak szándékait, az így kialakított centrális erőtérben zavartalanabbul és hatékonyabban tudja kormányozni az adott demokratikus jogállamot"

2017. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Mert fából vaskarika. Olyan, mint a szalonnás orbit vagy a ganéízű puding.


Valójában az illiberális demokrácia a demokráciától való eltávolodás, a féldiktatúra eufemisztikus megnevezése. Esetleg a nem-jogállami demokráciáé.


A liberális demokrácia nem eszmeileg liberális (nincs köze a liberalizmushoz, mint pártpolitikai ideológiához), hanem azért, mert az EGYÉN szabadságjogaira épül, és ezáltal garantálja, hogy a kisebbségek jogait se lehessen lábbal tiporni.


Az illiberális demokrácia leszámol a jogállamisággal és a többség uralma helyett a többség rémuralmát hozza: a többség terrorját a kisebbség fölött.


Pl. Romániában él 6,5% magyar ember. Ha holnap hoznának egy törvényt, ami szerint minden magyar ember vagyonát, házát el kell kobozni és szétosztani a románok között, a magyarokat pedig munkatáborba kell internálni, ez egy DEMOKRASTIKUS döntés lehetne, amennyiben az ország 89%-át kitevő románok ezzel egyetértenének és pl. egy népszavazáson megszavaznák.


A népakarat érvényesülne, ergo demokratikus döntés születne. Illiberális és unortodox, egyáltalán nem jogállami, de szigorúan véve demokratikus.


Ez egy tisztán illiberális demokráciában lehetséges is, ahol a fékek és ellensúlyok rendszere nem létezik, és nem az egyéni szabadságjogokon alapul a rendszer (lásd Törökország, ahol tízezer számra lehet bebörtönözni Erdogan ellenzőit, mivel ők vannak kisebbségben, ugyebár).


Az illiberális demokrácia tehát a többség terrorja a kisebbség fölött. Ami még durvább: sokszor ez a többség csak relatív többség, ha olyan a jogrend egy országban, mint pl. Magyarországon is.


Tudjuk, hogy a FidASS legutóbb is csak 45%-ot kapott a választásokon, és csak az általuk átalakított választási törvény mandátumkalkulációjával varázsoltak a 45%-ból kétharmadnyi mandátumot (azaz több mint 67%-ot) a parlamentben.


Az ilyen esetekben az illiberális demokrácia már nem is a többség terrorját jelenti a kisebbség fölött, hanem egy kisebbség terrorját a többség fölött, valóságos apartheid-rendszert, vagy újfeudalizmust, pártállamot.


Az illiberális demokrácia egyébként a szorgalmazóira is durván visszaüthet, mert ha nehezen is, de leválthatóak, és ha fordul a kerék, akkor ők válnak terrorizált kisebbséggé, ellenfeleik kezébe pedig olyan teljhatalmat adnak, ami ellen ők maguk védtelenek maradnak.


Ezért rossz tehát a liberális demokrácia, mert a többségnek nemcsak hatalmat, de teljhatalmat ad, a kisebbséget pedig kiszolgáltatja neki, anélkül, hogy garanciákat, fékeket, ellensúlyokat kódolnának a rendszerbe, amelyek kiegyensúlyoznák a hatalom esetleges túlkapásait.


Magyarán: az illiberális demokrácia végtelenül kiszolgáltatja az egyént a hatalomnak, és ez nem nemzeti kérdés (független attól is, hogy jobb- vagy baloldali hatalom van-e egy illiberális demokráciában). Aki győz, az túlnyeri magát, aki veszít, lenullázódik és kiszolgáltatottá válik a győztes kénye-kedvének, fanatizmusa mértékének.


Ez a gond vele.

2017. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Remélem, ha egyszer tényleg iliberális lesz a demokrácia, akkor sok buta prolinak a jogköre korlátozódik. Eléggé szörnyű, hogy nekem, vagy a többi normális embernek - legyen jobb- vagy baloldali - ugyan olyan joggal rendelkezik, mint a magadfajták.
2017. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Nofene, vannak jó migránsok meg rossz migransok? Hasznos és káros igegenek? Kezd az egész olyan lenni, mint egy népmese. Vagy inkabb " tündérmese".
2017. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!