Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán felmosta a padlót...

Orbán felmosta a padlót Brüsszellel! Te is így láttad?

Figyelt kérdés

Végignéztem a közvetítést és számomra az jött át, hogy egy egyenes ember bátor szónoklata volt, aki kiáll a saját nemzetéért és ez annyira megható volt maga a gesztus, hogy minket megvédenek még az oroszlány "soros" barlangjában is, hogy azt kérdezném tőletek ti is így láttátok ezt?


[link]

Ha az egész cikket nem is, de az idézőjeles mondatokat érdemes elolvasni mielőtt válaszolsz rá. Másrlszt én is úgy gondolom, hogy valójában nem is a ceu, meg az említett dolgok, hanem a migránsokkal viseltetett szakszerű bánásmód az oka az egész meghúrcoltatásnak, az hogy nem akarunk kismillió potenciális terroristát mindenféle ázsiai, affrikai országból beengedni, akik nem is menekültek egyrészt mert nem csak szíriából jönnek, másrészt az első független országból nincs is okuk tovább menekülni.



2017. ápr. 26. 19:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 Shai-Hulud ***** válasza:
90%

Mi? Orbán felmosta a padlót Brüsszelben?

Hát már ő is nyugaton vállal munkát?

2017. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
92%
Javíts ki ha tévedek: vizsgálatot indítanak ellene és az Európai Néppàrt sem állt ki mellette, már két tényező ami felülírja hogy felmosott volna bármit is a maga alatt folyó sárga folyadékon kívül.
2017. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
98%
Nem igazán, igaz, nem csak a 888.hu- ról tájékozódom.
2017. ápr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
15%

#9 "Szerintem az az ember, aki a saját uniójában úgy viselkedik, mintha háborúba menne egy ellenséges országba, az nem érdemel semmilyen tiszteletet."


Aha...


És az az ember, aki a saját kormányát pocskondiázza külföldön, az mit érdemel?


Az Unió rossz irányba megy, ez világos... A francia választásokon is minden jelölt azt igérte, hogy átértékeli az EU-t.

Az euroszkepticizmus is növekszik... Brexit...


Szóval az EU-t érő kritika teljesen jogos.

Ha nem akarnak rá hallgatni, akkor a később a baj még nagyobb lesz.


És Orbánnak abban is igaza van, hogy a menekültekkel kapcsolatban a többség úgy gondolkodik, mint mi, csak nem merik nyíltan felvállalni...

Különben mért van az, hogy a szétosztandó menekülteknek csak 10%-t osztották szét a "kvóta-barát" országokban?

Mert sunnyognak, időt húznak, kifogásokat keresnek, elszabotálják, de gyávák bemondani, hogy viszket tőle a hátuk, és nem akarnak robbantásokat meg tömegbe gázoló autókat.

2017. ápr. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
86%

"És az az ember, aki a saját kormányát pocskondiázza külföldön, az mit érdemel?"


Nem tudom, mondd meg te! Egyébként szerintem kormányt pocskondiázni lehet - konkrét emberek, intézkedések ellen fellépni, érveléssel együtt. Csak úgy a vakvilágba brüsszelezni meg háborús hangulatot szítani belföldön a szövetségeseinkkel szemben, kvázi az EU intézménye ellen agitálni, egy másik dolog.


"Az Unió rossz irányba megy, ez világos..."

Abszolút rossz, hiszen az ilyen zsebdiktátorok szívesen használják fel belpolitikai célokra az EU-ellenes szólamokat. Amíg az EU meg csak ilyen gyenge együttműködés, addig nem is várható sajnos a zsebdiktátorok eltűnése. Érdekes, Csongrád megye még nem jelezte, hogy ki akarna lépni Magyarországból. De gondolom te más értelemben érted, hogy rossz...


"Az euroszkepticizmus is növekszik..."

Ez tény. Populista hangok miatt. Jól meglovagolható téma.


"Brexit..."

Igen, jól lábon is lőtték magukat, aki mellette kampányolt, vissza is vonult szépen. Meg hát megint csak arról van szó, hogy Békés megye sem lépett még ki az országból, mert 27 éve szar, és egyre szarabb lesz, nem jön azzal, hogy "üzenjünk Budapestnek", meg hazugságkampánnyal, stb. Amíg meg lehet tenni, hogy egy ország egyik napról a másikra kilép, valóban nem túl komolyan vehető az EU.


"Szóval az EU-t érő kritika teljesen jogos."

Rossz a konklúzió. Azért, mert sokan szkeptikusak, nem lesz feltétlenül jogos a kritika. Inkább fordítva kéne működnie, nem?


"És Orbánnak abban is igaza van, hogy a menekültekkel kapcsolatban a többség úgy gondolkodik, mint mi, csak nem merik nyíltan felvállalni..."

Lehet. Csak le kéne már szállni a menekültvonatról. Az EU nem csak erről szól. Marhára unalmas már, hogy mindent erre kell visszavezetni, holott az EU semmit nem tett, se jót se rosszat a menekülthullám kezelésére. A terrorcselekmények meg nem a menekülthullámmal függenek össze.

2017. ápr. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim válasza:
98%

Ezek valami mást néztek, nem az ülést.

Vagy; be vannak rúgva.

2017. ápr. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
98%

888.hu?? :D Az a legnagyobb kamu oldal, ami létezik. Egyszerűen NINCS olyan cikk azon az oldalnon, amit ne Habony Árpád rendelt volna meg a kormány propaganda céljaira.


Ha valóban nézted volna a közvetítést, láttad volna, hogy Orbán kőkeményen hazudott sok esetben, más esetekben meg csak simán csúsztatott. Behazudta, hogy ők valójában nem is lázítanak az EUval szemben... közben nem a francokat. Orbán azért volt nyugodt, mert tudta, hogy semmit se tehetnek ellene, de ez nem azt jelenti, hogy bármiben is igaza lenne.

2017. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 Shai-Hulud ***** válasza:
98%

Ahogy nézem, fordítva történik éppen az a felmosás:

[link]

2017. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
17%

Szia(sztok)!

Véleményem szerint itt "értő szemekre" találhat egy régebbi kérdés(em)

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__76..

2017. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
5%

Én nem láttam Orbán "szónoklatát", pedig végignéztem én is. Láttam másokat szónokolni viszont.


Én nem tartom meghatónak sem, és nem látom gesztusnak se, bocs; de lehet, hogy ez csak stíluskülönbözőség kérdése.


Én egy megfontolt államférfit láttam, aki őszintén beszél. Nem emelt hangon, szónokolva, hanem higgadtan, értelmesen. Remélem, sokan voltak a jelenlevők között, akik elgondolkodtak. Bár azon csodálkoztam, hogy elég sok üres szék volt.


És sír a lelkem a Jobbik miatt. Mi történt velük?!

2017. ápr. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!