Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért definiálják sokan a...

Miért definiálják sokan a nacionalizmust a prolik eszméjeként?

Figyelt kérdés

Alapvetően az egész eszme lényege, hogy a hazánk az első, legyünk büszkék rá, és tegyünk a felemelkedéséért, amivel nem tudom hol a gond. Ez nem jelenti azt, hogy bárkit elkéne nyomni, aki velünk nem ért egyet, vagy verni magunkat a történelmünkre, sőt...Ha a liberalizmus alapvető értékeit, az élni és élni hagynit, és minden ember egyenlőt senki nem kérdőjelezi meg, azt miért kell, hogy az embernek fontos vhova tartozni?( tudom, globalizációban nincs helye ennyire beszűkülni, de egyszerűbb lokálisan cseledni, mint globálisan, és nem látom, hol mond ellent a kettő... )

Persze, azt azért aláírom, hogy hazaszeretettel nem lakunk jól....


2017. ápr. 25. 16:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

Amerika,mint nacionalista.


Ja,egész Amerika bevándorlókból áll,de ők a nagy nacionalisták:D

Jó vicc.

2017. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom miért zárja ki a kettő egymást

én pl nagyon szeretem a távolkeleti kultúrát stb. szívesen megyek pl japánban kínába meg persze nekik is megmutatnám a sajátomat nevezetességeimet

csakhogy a neoliberálisokkal nekem a bajom hogy ők nem akarnak megismerni kultúrákat

le akarnak döntetni minden kultúrát azzal hogy egybeolvasztanak mindent

szóval ha valaki fasiszta vagy neokommunista azok a liberálisok a mostaniak akik annak nevezik magukat akik a kultúrák megismerése helyett elakarják törölni a kultúrákat

2017. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Magát a nacionalizmust,mint eszmét nem definiálják semminek.

Viszont ha a statisztikákat nézzük,akkor jelenleg a "prolik"(bár én nem szeretem ezt a szót használni így a 21.században,de ha már te így fogalmaztál..) között népszerű.

2017. ápr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Én kikérem magamnak a proli jelzőt. A prolik gyárakban csicskulnak. Én magyar paraszt vagyok.
2017. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Whitewolf19 ***** válasza:
0%
A liberalizmussal sem lakunk jól... A liberalizmus erőszakos és provokatív megnyilvánulásokkal tarkított. Nem tették jobbá a világot.. inkább átmentek egy szélső liberális vonalra és zülleszteni kezdték a nyugatot ahol az emberek eltávolodnak a hagyományaiktól... a fejlődés nem csak gazdaságilag kéne megvalósuljon hanem kulturálisan az értékek megőrzésével.. a nacionalizmussal nincs baj normális határokon belül. A sovinizmus inkább ami problémás.. De persze relatív kinek mi a határ és honnan kezdődik az szélsőség.. én azt mondom amit Gulyás Mártonék csinálnak nem hasznos és inkább provokatív és kártékony.
2017. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A szélsőségek egyértelműen nem jóak, legyen szó bármiféle ideológiáról. Viszont a kérdést azért tettem fel, mert a nem szélsőséges nacionalizmust is sokan lefitymálják, mondván egy globalista világban nem folytathatjuk ezt, ahogy a kettes is utalt rá, holott az összefogást nem zárja ki sehol az, ha a saját otthonát tartja az ember szem előtt. Emberként is igyekszel a saját érdekeidnek megfelelően cselekedni, és problémák esetén összefogni...
2017. ápr. 25. 23:21
 17/19 anonim ***** válasza:

És miért kellene a hagyományok szerint élni?

Ki mondja?


Miért kell nekem úgy élni,aszerint amit egyszer mások kitaláltak?

Én sem várom el,hogy az emberek 100-200-500 év múlva úgy éljenek,mint ma mi...

2017. ápr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Utolsó te valamit félreértettél, mert sehol nem írtam, hogy mindenkinek úgy kéne élnie...
2017. ápr. 26. 09:15
 19/19 anonim ***** válasza:

"Ez nem jelenti azt, hogy bárkit elkéne nyomni, aki velünk nem ért egyet, vagy verni magunkat a történelmünkre, sőt..."


Ez jól hangzik, de a valóság szokás szerint az, hogy a magukat nacionalistáknak vallók pont az aluliskolázott, leszakadó, vidéki és/vagy munkás rétegek, akiknek egyszerű a világa.


Mivel fogalmuk sincs, hogy miért rossz nekik az életük (ugyanis fingjuk nincs a gazdaság működéséről), ezért kikiáltanak midnenféle népcsoportot és vallási közösséget az ellenségeiknek. Az egészen elborultak meg mindenkit, aki nem militarista eszméket vall és nem kopasz, nem fizikai munkás stb.


Szóval mint minden eszme kivétel nélkül...ez is jól hangzik, csak a valóságban torz lesz.


Tudtad, hogy a kommunizmus végkifejlete az, hogy az emberek olyan intelligensek és tudatosak lesznek, hogy nem lesz szükség pénzre, ugyanis mindenki csak annyit használ, amennyire szüksége van, mert bőség lesz? Ismerős? Minden eszme ezt hajtogatja, de aztán jön a valóság...

2017. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!