Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért definiálják sokan a...

Miért definiálják sokan a nacionalizmust a prolik eszméjeként?

Figyelt kérdés

Alapvetően az egész eszme lényege, hogy a hazánk az első, legyünk büszkék rá, és tegyünk a felemelkedéséért, amivel nem tudom hol a gond. Ez nem jelenti azt, hogy bárkit elkéne nyomni, aki velünk nem ért egyet, vagy verni magunkat a történelmünkre, sőt...Ha a liberalizmus alapvető értékeit, az élni és élni hagynit, és minden ember egyenlőt senki nem kérdőjelezi meg, azt miért kell, hogy az embernek fontos vhova tartozni?( tudom, globalizációban nincs helye ennyire beszűkülni, de egyszerűbb lokálisan cseledni, mint globálisan, és nem látom, hol mond ellent a kettő... )

Persze, azt azért aláírom, hogy hazaszeretettel nem lakunk jól....


2017. ápr. 25. 16:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
A liberálisok úgy gondolják, hogy az ő ideológiájuk a felsőbbrendű.
2017. ápr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj a nacionalizmussal, hogy gátat szab a fejlődésnek. Európa csak akkor lesz képes megőrizni gazdasági és politikai erejét, ha az internacionalista eszméket a nacionalizmus elé helyezik a tagállamok és minden eddiginél szorosabbra fűzik a kapcsolatokat. Sajnos jelenleg nem ebbe az arinyba haladunk. Pedig az emberiség számára az egyetlen járható út az összefogás, jelenleg már nem fenntartható az a felfogás, hogy magunkat helyezzük az előtérben. Így nem lehet olyan problémákat megoldani mint pl. a globális felmelegedés, a túlnépesedés vagy a menekültválság.


Tehát azvén véleményem, hogy nincs baj a nacionalizmussal, de a jelen korban nincs helye a túlzott nacionalizmusnak, az persze nem baj, ha van egy egészséges hazaszeretet az emberekben, de nem szabad, hogy csak ez domináljon.


Amúgy nem hallottam még senkitől, hogy a prolik eszméje lenne. Esetleg csak a radikális vonulata, de a szélsőséges eszmékre mindig is a tanulatlan rétegek adtak nagyobb bázist.

2017. ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
#1 Attól még lehet valaki liberális, hogy nacionalista eszméket is vall...
2017. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

Telejesen úgy van,ahogy a 2-es írja.


Nézd meg ki a legnacionalistábbak.

Az elmaradott kelet-európai és balkán népek.

2017. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Molyember ***** válasza:
86%

Azzal semmi gond nincs, ha valaki szereti a hazáját, sőt. De ha valaki a hazaszeretet mögé bújva próbál ártani másoknak, azt kutyákkal kéne széttépetni. Teljesen rendben van a hazaszeretet, a hagyományőrzés, csak marha gyorsan lehet ezzel indokot találni arra, hogy belepofázzanak mások nemi életébe, vagy vallási hovatartozásába. Ismerős, nem? "Minden cigányt meg kell ölni, mert ártanak a nemzetnek!" "Minden zsidót meg kell ölni, mert szintén ártanak a nemzetnek!" "Minden meleget meg kell ölni, mert homokosságra tanítják a gyerekeket, ezzel ártanak a nemzetnek!" És így tovább. Még sosem találkoztam olyan "hazaszerető" emberrel, aki ezzel nem valami agresszív baromságot próbált volna igazolni. Szóval a helyzet a szokásos: egy csapat idióta kisajátított magának bizonyos jelszavakat, vélt tulajdonságokat, így a normális emberek elhatárolódnak tőle. Gondolnád, hogy én liberálisként szeretem a hazámat? Dehogy gondolnád, én biztos ki akarom szolgáltatni idegen hatalmaknak, meg úgy eleve hazaáruló vagyok. Mert csak az számít igazi hazafinak, aki másról sem tud beszélni, csak hogy kiket verne pofán a végtelen hazaszeretet nevében. Kár, hogy itt meg is áll a tudományuk, szerintem a többségük hónapok alatt keres annyit, amennyit én havonta adózom. De azért ők a hasznosak, én meg a káros.

Tehát nem a nacionalizmus a probléma, hiszen elvekről lehet, sőt kell is vitázni, hanem a hülyék, akik magukévá tették. Biztos vagyok benne, hogy vannak kivételek, de szokás szerint nem ők a hangosabbak.

2017. ápr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

"Nézd meg ki a legnacionalistábbak."


Amerikaiak?

Képesek voltak egy terrortámadás miatt lerohanni és megszállni egy egész országot.

2017. ápr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

"Ez nem jelenti azt, hogy bárkit elkéne nyomni, aki velünk nem ért egyet, vagy verni magunkat a történelmünkre, sőt..."


Te így gondolod, és ez tisztelendő, de hidd el, a legtöbb nacionalista meg nem így gondolja, és talán ezért nem szeretik őket. (Amúgy igen, tudom, a liberálisoknál is jelen vannak azok az emberek, akik elnyomják a velük egyet nem értőket, őket se kedvelem, és ők nem is igazi liberálisok.)

2017. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Vegre valaki megfogalmazta, amit gondolok:

Miert zarja ki egymast a ket eszme? Az, hogy tolerans vagyok, elfogadom a sajatomtol eltero gondolkodasmodot es nyitott vagyok uj eszmekre, illetve az, hogy szeretem a hazamat, megprobalom minel jobban megismerni, nepszerusitem es megprobalom elore vinni...

Persze ha mindkettot eltulozzuk ellenmondhatnak egymasnak, de ugyesen hasznalva a megszerzett ismereteket jol kiegeszitik egymast. De szerintem az, hogy szereted a hazadat nem jelenti azt, hogy a tobbi orszagot lenezed.

2017. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

A kelet-európaiak és a balkániak full komcsik, nem nacionalisták.

Az amerikaiak valóban nacionalistábbak mimdenkinél. Meg a japánok. Meg a britek. Meg Izrael.

2017. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
4%
A zsidók sokkal nácibbak mint az amcsik.
2017. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!