Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor ébred már fel Magyarorsz...

Mikor ébred már fel Magyarország? Mikor veszi már észre azt, hogy egy irányba kell haladnunk?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy sokan Orbán-elleneséget szítanak, csak azért, mert irigyek mind külpolitikai és mind pedig belpolitikai sikereire. Magyarországnak örülni kéne, hogy végre egy ilyen karizmatikus személy a vezetője. Hosszútávon kell gondolkodni. A felemelkedést csakis az hozhatja meg, hogyha mindig egy irányvonalat követünk, nem pedig az, hogy azokat váltogatjuk.

Én sem értek vele mindenben egyet. Pl. én korlátozottan, de beengednék néhány menekültet Magyarországra. Vagy nem értek teljesen egyet a határon túli magyarokkal kapcsolatos intézkedéseivel. De alapjában véve jók a döntései. Pl.: remek keleti politikát folytat. De sorolhatnánk pozitívumait sokáig.

Azt gondolom, hogy ellenfelei számára legjobb politikai magatartás az az, hogy támogatják Orbán Viktort. Hiszen ők is ugyanazon a Magyarországon élnek. S ebből a hazából csak egy van. Közös az érdek.



2017. ápr. 22. 14:53
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:

A magyar mezőgazdaság tulajdonképpen nemzeti érték volt. Mely sok száz év múltra tekint vissza. A magyar mezőgazdaságot sok évszázadon keresztül a magyar vidéki gazdák művelték, fejlesztették olyan magas szintre, mint az amilyen világviszonylatban tekintve is volt pár évtizede. De a magyar földművesek kemény munkáját és eredményeit pont azok nem vették figyelembe, sőt rombolták le, romboltatták le idegen érdekekkel, akikre a jóhiszeműen szavaztak akkor azok a magyar mezőgazdasági dolgozók és szereplők, akik a választási ígéretek alapján arra számítottak, hogy a magyar földnek segíteni fog az általuk is megválasztott, preferált kormány.

Egy jelentős magyar hagyományt, eredményt és kultúrát segített így jó néhány magyar politikus lerombolni idegen érdekek kénye és kedve szerint.

2017. ápr. 26. 21:29
 52/59 Shai-Hulud ***** válasza:

"Nem hinném, hogy veszteséges lett volna a cukoripar."

Hogy te mit gondolsz, az nem változtat a tényeken.


"Azt viszont gondolom, hogy ha veszteséges volt, akkor az azért volt, mert azzá lett téve... "

Igen, negyven évnyi nem-fejlesztés, technológiai elmaradás következménye.

Nem a gonosz nyugat tette tönkre, ők csak fejlődtek, beruháztak, mi pedig nem. Náluk gépek végzik el azoknak a munkáknak a többségét, amit nálunk ma is emberek végzik.


Ugyanez érvényes a mezőgazdaságra is. A gép ugyan drága, de csak egyszer kell megvenni, utána sokkal olcsóbban termel, mint a munkás. Csak hát a drága jó szocializmusban pénz sem volt, meg hát munkahelyet kellett adni mindenkinek, így elmaradtak a fejlesztések.

Aztán körülnéztünk a világpiacon - és láttuk, hogy mások már jóval olcsóbban termelik meg ugyanazt, amit mi el akarunk nekik adni.


Ez pech ugyan, de nem azért van, mert ők tönkretettek minket, hanem azért, mert mi elcsesztünk negyven évet, és a proletár internacionalizmust építettük a saját gazdaságunk helyett.

Köszönd meg az oroszoknak!

2017. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:

A cukoripar az működött lerombolása előtt. Kielégítette a piacot. Mind a hazait és mind azokat külföldön kellett kiszolgálni export által. Az igaz, hogy a nyugati cukoripari cégek technológiailag fejletebbek voltak, mint a magyar. De minőségben alsó szinten is ott voltunk, mint ők. Sőt. Ha most teát akarsz ízesíteni, akkor a magyar cukorból egy kis kanálnyi is elég volt. Most kettőt kell bele raknod a teába, hogy ugyanazt az ízhatást elérhesd.

Egyébként rávilágítasz a lényegre. Vagyis nem volt piacvédelem, amelyről az akkori kormánynak kellet volna gondoskodni. Tehát nem védték a magyar cukoripart a tőkeerősebb nyugati cégekkel szemben. Így nem védték meg sok-sok ember munkahelyét. Nem védték meg a magyar érdekeket. És ez miatt a magyar mezőgazdaságot sem védték meg (cukorrépa termelés). Nem védték meg a magyar hagyományokat sem élelmiszeripari, sem pedig mezőgazdasági szempontból sem.


Az oroszoknak ehhez semmi köze. Nem ők építették le a magyar cukorgyárakat. Azok építették le akik megvették. És azok építették le, akik eladták nekik. És ezek az emberek építették le sok-sok munkahelyet. Ők tették tönkre sok család életét. Ők tettek tönkre egy nagyszerű magyar eredményt, hagyományt, kultúrát.

2017. ápr. 26. 22:17
 54/59 anonim ***** válasza:

# 53/53 Időpont ma 22:17


A cukorgyártás mint hagyományunk és kultúránk? :-D

És fogd már fel csak egyszer amit a másik ír... Nem, nem volt képes gazdaságosan termelni akkor sem amikor még megvoltak a védővámok. Ez van.

2017. ápr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 Shai-Hulud ***** válasza:

"Az oroszoknak ehhez semmi köze."


Semmi??? Nem miattuk volt itt szocializmus 40 éven át?


"Azok építették le akik megvették. És azok építették le, akik eladták nekik."


Ja kérem, el kell dönteni, hogy mit is akarunk.


Az országnak már elege volt a bezárkózásból, a hangzatos szólamokból, a kommunista szombatokból, a lenini útból, és úgy döntött, hogy nem akar kommunizmust építeni tovább.

A határok megnyitásával viszont együtt járt az is, hogy kiderült, mennyire lemaradtunk 40 év alatt. Ne azokat szidd, akik véget vetettek a szocialista rablógazdálkodásnak, hanem azokat, akik bevezették!

2017. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:

"A határok megnyitásával viszont együtt járt az is, hogy kiderült, mennyire lemaradtunk 40 év alatt. Ne azokat szidd, akik véget vetettek a szocialista rablógazdálkodásnak, hanem azokat, akik bevezették!"


Ennyire nem mondhatsz ellene önmagadnak!


Hát pontosan azok vetettek véget a szocializmusnak, akik átmentették a hatalmukat úgy, hogy szabad utat engedtek a rablógazdálkodásnak. Rablóból pandúr? Nem, ez nem jó kifejezés. Inkább pandúrból rabló?

2017. ápr. 27. 00:31
 57/59 Shai-Hulud ***** válasza:

No akkor az alapfogalmak tisztázása végett:


"rablógazdálkodás:

az a termelési mód, amely a természetes erőforrások — főleg a termékenység —pótlása, fenntartása nélkül folyik."

[link]


Ez a termelési mód a szocializmusra volt jellemző, ott nem törődtek az erőforrások pótlásával.

Ahol a föld magántulajdonban van, gazdák művelik, ott nincs rablógazdálkodás, mert az a gazdának nem érdeke.


Csak hogy tanulj valami újat is.

2017. ápr. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:
Visszatérve, az eredeti kérdésre. Miért nem lehet egy irányba nézni? Miért vannak a társadalomban olyan egyének, akik szándékosan akadályozzák azon egyének életét, fejlődését, akik élni és fejlődeni akarnak? Miért akadályozzák laza erkölcsiségű emberek az életet?
2017. máj. 1. 20:36
 59/59 anonim ***** válasza:

# 58/58 Időpont tegnap 20:36


Kérdezd meg a fideszt, meg a fideszeseket miért csinálják.

2017. máj. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!