Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az italboltok bevezetése és a...

Az italboltok bevezetése és a szeszes italok áremelése mennyire szorítaná vissza az alkoholizmust?

Figyelt kérdés

Itt elsősorban arra gondolok, hogy egy x% feletti alkoholtartalmú italt csak speciális (dohányboltokhoz hasonló) üzletekben lehetne megvásárolni.


A közterületen történő alkoholfogyasztást pedig szigorúbb szankciókkal kéne súlytani. (Itt magasabb pénzbüntetésre gondolok.)


Illetve az italokat sem lehetne csak úgy kézben cipelni, az utcán, hanem becsomagolva lehetne csak szállítani, pl. aki 2 borosüveggel a kezében cammog szintén kaphatna bírságot.


A szeszes italok árának emelése is visszavetheti a fogyasztást, ez kivitelezhető lenne jövedéki adó vagy akár az áfa emelésével. (Mondjuk 30%-ra)


Viszont az áremelést a minőségben legalacsonyabb termékek esetében kéne kivitelezni, tehát, a párszáz forintos borok és filléres gyomorkeserűk stb. az amit komolyanb adóval kell súlytani, hogy olyan árba kerüljenek mint az átlag kommersz italok. Ennél talán életképesebb lenne, a szigorúbb minőségi előírások bevezetése, mert így nem csak az ár hanem a tartalom is javúlni, aki pedig nem tud/hajlandó változtatni az kihullik a piacról.


Radilálisabb megoldás: Aki napi szinten vesz alkoholt az italboltokban nyípvántartásba kerül és magasabb tb-t kell fizetnie az állam részére.


Utolsó pontként pedig már az általános iskolában is be kéne vezetni egy órát, mely a tudatos életmódra nevel, ahhoz ad tanácsokat és ezen belül szó esne az alkohol káros hatásairól is. (Persze nem elrettentésr épülne, hanem a mértékletességre oktatna és a rendszeres fogyasztás károsságát hangsúlyozná.


Mit gondoltok a reformról? Szerintem muszáj valamit tenni, mert közel egymillió alkoholista hazája vagyunk, a nagyivók pedig legalább még egyszer ennyien. Ezt pedig nem lehet annyiban hagyni, néha szükség van az állam nevelő szerepére.


2017. ápr. 11. 10:48
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

#6 Ezzel nem feltétlen értek egyet, az alkoholizmus elleni küzdelem az állam érdeke is. Tehát joga van olyan intézkedésekhez, melyek arra szocializálják az embereket, hogy a problémáik elől ne a függőségekbe meneküljenek. Ez egy összetett probléma, melyekre a fenti pontok csak részleges megoldások, de gyorsíthatnak a folyamaton, a gondolkodásmód formálása mellett.


Amúgy itt nem az alkohol ellen vagyok, hanem az alkoholizmus és nagyivás ellen.

2017. ápr. 11. 11:15
 12/30 A kérdező kommentje:
#10 Ez nem szélsőséges, vannak országok ahol most is hasonló szabályok élnek. Jelenleg biztos furcsa, de szélsőségesnek nem nevezhető.
2017. ápr. 11. 11:18
 13/30 árokpart ***** válasza:
Egyébként egy ilyen intézkedés ma Magyarországon akármelyik kormány azonnali bukását okozná. Az alkoholfogyasztás, sajnos sokszor sokan túlzásba esnek nálunk hasonló szokásjog és a kultúránkból fakad mint az USA-ban a szabad fegyvertartás.
2017. ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
#8 Ez most sem legális... Megoldani ezt nem igazán lehet, esetleg nagyobb bírságok kiszabása hathat elriasztó példaként... Amúgy a fenti szabályok bizonyos körökben biztos eredményeznék a zugfőzdék elszaporodását, de azért kéne kombinálni ezt a reformot egy új függőség kezelő programmal.
2017. ápr. 11. 11:22
 15/30 árokpart ***** válasza:
Az, hogy vannak olyan országok ez egy dolog. Van ahol szabad a fegyvertartás, van ahol szabad a marihuána fogyasztása stb. Van ahol még egy airsoft játékpuskához is engedély kell, meg van olyan ország ahol a kábítószer fogyasztásáért is évek járnak. Ettől még azonosan egyik ország sem fogja átültetni a szokásjogát, illetve azt feladni, mert más országban úgy van.
2017. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
7: és hogyan ellenőrzöd, hogy ha valaki mindennap vesz alkoholt, azt meg is itta, vagy ő itta meg. Veheti másnak is, vagy gyűjtheti a jó borokat :)
2017. ápr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

$13 Igazad van. Viszont a közfelfogás formálása lassú folyamat önmagában és nem is mindig eredményes, sőt a fentiek is könnyen lehet, hogy tényleg oda vezetnének, hogy a zugfőzdék elszaporodnának és még gyengébb minőségű italhoz jutnának a függők.


Amúgy vegyük is ki a nyilvántartást, mert alkotmányjogilag is meg kéne vizsgálni, tehát problémádms és érzékeny téma. Maradjon csak a többi. Ezek is feltehetően nagy felháborodást váltanának ki, de a nyílvántartás tényleg sok. Ezt, még jobban körül kell járnom. A többi eredményessége viszont még nem lehetetlen. Csak a mérték a kérdéses, mivel a drágulás is a hozzászólásom első felében említett problémához vezethet. Egy ördögi kör az egész.

2017. ápr. 11. 11:29
 18/30 A kérdező kommentje:
#16 Egy gyüjtő nem hiszem, hogy minden nap az italboltban venné a minőségi borokat. :) Amúgy egyszerű a nyílvántartás alapja a vásárlók és vásárlásaik regisztrálása egy adatbázisban. Viszont ezt az ötletet elvetettem, túl radikális és jogilag is meg kell vizsgálni.
2017. ápr. 11. 11:32
 19/30 A kérdező kommentje:

#15 A szabályok és szokások változnak. A törvényhozás feladata az is, hogy a körülményeknek megfelelően szabályozza az életviszonyokat.


Amúgy a könnyűdrogok és a fegyvertartás legalizálását is támogatam, de szigorú körülmények között. Előbbit szükség miatt, ha megszüntetni nem tudjuk a problémát fordítsuk az előnyünkre, legalizáljuk, mert azzal is a fekete gazdaság szorul vissza és a minőség is ellenőrizve van, illetve plusz adóbevétel is. Tehát minimalizáljuk a negatívumokat.

A fegyvereket pedig szintén bevezetném, de szigorú vizsga és pszichológiai vizsgálat a feltétel, melyet évente meg kell ismételni. És a fegyvertartókat rendszeres és véletlenszerű hatósági ellenőrzések​ is terhelnék.

2017. ápr. 11. 11:39
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

"A közterületen történő alkoholfogyasztást pedig szigorúbb szankciókkal kéne súlytani. (Itt magasabb pénzbüntetésre gondolok.) "


Ugyan úgy fognak hajléktalanok/szegények közterületen piálni.


"Illetve az italokat sem lehetne csak úgy kézben cipelni, az utcán, hanem becsomagolva lehetne csak szállítani, pl. aki 2 borosüveggel a kezében cammog szintén kaphatna bírságot."


Hajléktalanok/szegényektől hogy fogják behajtani a bírságot?


"A szeszes italok árának emelése is visszavetheti a fogyasztást, ez kivitelezhető lenne jövedéki adó vagy akár az áfa emelésével. (Mondjuk 30%-ra)"


Hajléktalanok és szegények ugyan úgy fogják venni alkoholt.


"Radilálisabb megoldás: Aki napi szinten vesz alkoholt az italboltokban nyílvántartásba kerül és magasabb tb-t kell fizetnie az állam részére."


Alkoholista szegényeknek és hajléktalanoknak nincsen TB-jük és mégis használják az egészségügyet.:D

2017. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!