Mi baja az embereknek/kormánynak a CEUval?
10es, ezt valamivel alá tudod támasztani?
Ne legyünk már ostobák, a tulajdonos nem szabja meg az intézmény "tartalmát", mert azt a rektorok, igazgatók határozzák meg
De a kérdés továbbra is: Mi a baj a CEUval? Pozitívcsatolás, az még önmagában nem kell, hogy baj legyen, hogy Soros az egyetem támogatója, ha a tananyagban nincs kivetnivaló. Gondolom van kivetnivaló a tananyagban. Mi? Mert a kérdésem az egyetemre vonatkozott, nem Sorosra.
#10
Azt elfogadom, hogy Soros György nem egy angyal, mert valóban nem az.
De arra felépíteni az egész magyar közéletet, hogy itt elkeseredett, véres és totális háborút vívunk Soros György és az EU ellen, na az valóban az elmebetegség legmagasabb foka.
Olyan ez, mint amikor a sztálini Szovjetunió arra épült fel, hogy folyamatos háborút vívtak a nyugati, imperialista ügynökök, a kulákok meg a burzsujok ellen és közben kormányzás az nem igazán volt, ezért folyamatosan éheztek az emberek, amiről megint csak az ellenforradalmárok tehettek, így még jobban kellett őket vadászni és irtani, amitől csak még jobban pusztult az ország.
A végén Sztálin már ott tartott, hogy "A problémákat az emberek okozzák. Ha nincs ember, nincs probléma sem!"
Ja, végül is, ha legyilkolsz mindenkit magad körül, akkor tuti meghal az ártatlanokkal együtt az összes ellenséged is.
A Rektori KOnferencia, a HÖOK, az MTA titkára szeretnék ha megmaradna a CEU. (És még sokan mások, akik nem olyan műveletlen suttyók, hogy a "Liberal Arts"-ról azt hiszik, hogy ott liberalizmust oktatnak.)
A kormánynak az a baja, hogy kell neki az ellenségkép, aki most Soros lett.
Logika nem sok van benne, mert elég nehéz azt megindokolni, hogy miért lenne jó nekünk, ha
1. USA nem fogadná el automatikusan a CEU-n szerzett diplomákat
2. A CEU az USA-ban is képezne hallgatókat, így továbbra is elfogadnák a Magyarországon szerzett diplomákat, ahogy eddig.
(Szerintem a legjobb sakklépés az lenne, ha New York állam is hozna egy Lex CEU-t. Nem amerikai diplomát kanának a CEU-n végzettek, hanem a magyar automatikus honosítását.)
#17 "A kormánynak az a baja, hogy kell neki az ellenségkép, aki most Soros lett. "
Azért el kell ismerni, hogy jól választott.
Soros többször világosan kifejezte, hogy nem szereti Magyarországot, és azok a fő támogatói, akik kormányváltást akarnak.
Soros meg nem csak a pénzcsinálásban profi, hanem rendszerek buktatásában is.
Szóval teljesen életszerű, hogy a kormány nem akar lovat adni azok alá, akik legjobban szeretnének itt kormányt váltani, bevallottan nem feltétlenül demokratikus eszközökkel.
Ráadásul Soros mindenütt az egyetemistákat használta fel a színes forradalmaiho, meg rendszerváltásaihoz.
Baj az, hogy a kormány nem akar egy Majdan V2.0-t?
Nektek, lehet.
De a többség nem szeretné.
18, a CEU közel 30 éve van az országban, és Sorosnak semmilyen ráhatása nincs az egyetem vezetőválasztásába, döntéseire.
Nyilván a Zsigmond Király Főiskola fejlettebb és elismertebb szakembereket képez mint a Howard vagy az MIT, ahonnan a CEUra jöttek előadók...
A különbség csak annyi, hogy a ZSKF-et itthon sem fogadják el sok helyen, a CEUt meg az USAban is elfogadják..
Ha neked jó, hogy minél kevesebb képzett és okos ember legyen az országban, akkor örülök.. janem..
#18 Egy csúsztatás van az érvelésedben, hogy "nem demokratikus eszközökkel". Soros demokrata, és a demokráciában hisz. Ő a pénzével a választók MEGGYŐZÉSÉHEZ szeretne hozzájárulni, ami nem mindig sikerül. Pl. Donald Trump nyert Hillary Clintonnal szemben, mert a választók így akarták.
Ja, meg a CEU-ra 80%-ban külföldiek járnak, akik nem is tudnak magyarul, és nem is akarnak hatással lenni a magyar választásokra.
Ez viszont egy nem demokratikus lépés volt a kormány részéről, hogy szembe megy a magyar és a nemzetközi tudományos élettel, és visszaél a joggal. A törvényt igazából nem a magyar felsőoktatás védelméről szól (nemhiába tiltakozik a Rektori Konferencia, ELTE, SZTE, MTA, stb.), hanem Sorosnak akar ártani, nem törődve azzal, mennyit árt eközben az országnak. A demokrácia egyik lényege az, hogy tűröm a kritikát. A diktatúra nem attól diktatúra, hogy nincsenek választások. Kádár alatt is voltak, szavazott is 98% érvényesen a jelöltre (titkos szavazáson!). Csak éppen nem voltak, nem lehettek kritikus hangok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!