Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzi sok magyar,...

Miért ellenzi sok magyar, hogy a jövőben a gépek egyre több munkát vegyenek át, növekedjen a termelés, csökkenjen a munkaidő és kényelmesebb legyen az élet?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallani ilyen álláspontot, hogy nekik bizony ez nem tetszik, mert nekik dolgozni kell, anélkül nem is ember az ember.

Most komolyan, ha nem kellene annyit dolgozniuk, ezek az emberek tényleg nem bírnák magukat lekötni semmi mással?

Nem is tudom, hogy minek nevezzem ezt. Korlátoltság ez vagy micsoda?



2017. márc. 19. 20:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%
Már most is nagyon sokmindent a gépek csinálnak. 2030ra még nagyobb változások lesznek, mert addigra becsülik a mesterséges intelligencia feltalálását. Utána már nem lesz olyan probléma amit az emberek nem tudnának megoldani. A robotok sok munkát elvesznek de hosszútávon többet teremtenek, mint elvesznek. A fizikai munka teljesen el fog tünni és az emberek helyette csak a szellemi munkával fognak foglalkozni és ez egy nagy fejlödés. Mondjuk én sosem csináltam fizikai munkát de azok akik még olyat végeznek én a helyükben elkezdenék tanulni valamit.
2017. márc. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Tegyük fel, hogy mindent gépiesítünk. Mi alapján határozzuk meg, hogy ki-mennyit vehet el a közösből?"


Mikor jön már el egy olyan világ,amikor az ember nem azt fogja nézni mi van a másiknak?


Miért akarsz te 100szor többet birtokolni,mint mások?


Régen,még érthető volt,hiszem a szerint szelektálták az embereket,hogy mit fog dolgozni,hogy mennyi esze van.

Tehát,aki buta volt,annak maradt a kemény fizikai munka.


De most komolyan,azért nem szüntessük,meg a kemény fizikai munkát,mert akkor nem lehet lenézni is a buta embert,hogy "bezzeg neke Ármányi őtönyöm van,neked meg csak made in csájná".


Gyakorlatilag ezzel ki is mondtad,hogy a 21.században vagy a jövőben,ha robotizáció lesz,már nem arról fog szólni a játék,hogy kinek milyen nehéz munkát kell végeznie,hanem az arcoskodásról.


Inkább haljon meg rengeteg ember a fizikai munkában,csakhogy mindig fennmaradjon ez a "magam alá helyezlek,lenézlek" társadalmi rendszer.


Komolyan,ti más világot nem tudtok elképzelni,ahol senkinek nem kell nélkülöznie,és mindenki egy viszonylag boldog,kiegyensúlyozott életet él?

Kell mindig a zűrzavar,és,hogy lenézhessetek másokat!

Erről szól az egész rendszer,nem is a megélhetésről.

2017. márc. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Rémisztő itt sok válaszoló ostobasága, komolyan nagyon rémisztő!

Mármint azokra az idiótákra gondolok, akik szerint ha gép elveszi a munkát, akkor hol fogunk dolgozni? Most komolyan, ezek az emberek hol élnek?

Atyaég, egészen a 18. századik az emberek 70-80%-a a mezőgazdaságban dolgozott, ma ez az arány 4-6%!!! Ja a társadalom kétharmada munkanélküli, ugye? Pedig ez is mekkora szájfájnak tűnt egy időben, hogy egy traktor megcsinálja azt egy nap alatt, amit korábban 4-5 ökrös parasztgazda egy hét alatt, aztán mégis valóság lett, és mégsem vagyunk tele munkanélküli földművessel.


De ott az ipar is, ma csupán a töredéke kell az egykori gyári munkásoknak, hasonlóan a mezőgazdasághoz itt is egyre kevesebb és kevesebb a dolgozó, a klasszikus gyári melós.


A szállítmányozásban, logisztikában ép most várható a forradalom, ami majd kiszorítja a járművezetőket.


Azt meg azért ne várjátok már el, hogy a semmiért kapjatok fizetést, mert azt a munkát, amit egy gép el tud végezni teljesen felesleges emberrel végeztetni. Ha mégis ember végzi, akkor az már messze veszteséget termel, hiszen a sokszorosáért csinálja harmad akkora munkaidőben.


De kérdező a válasz itt van ezekben a válaszokban, ezek az emberek tényleg nem tudják elképzelni másképp az életüket.

2017. márc. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Szimeon ***** válasza:
11%
Súroljátok meg! A saját bőrömön érzem, hogy mit jelent a gépesítés, hogyan szívja el a munkaköreinket a cégnél. Néhány éve még háromszor annyian végeztük azt a munkát, amit most, pedig a termelés nem csökkent. Ez azt jelenti, hogy lett azóta száz olyan ember, akire nincs többé szükség a gyárban. És nekem ne pampogjon egy mézgásszájú se arról, hogy tanulni kell. A szakmámban ennél tovább nem lehet tanulni, elértem a végére, nincs magasabb oktatási szint - aztán mégis a gépektől függ, kapok e valamit zabálni. Ráadásul a tanuláshoz is pénz kell, a pénzhez pedig munka, stb.
2017. márc. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ennek akár jó következményei is lennének: visszatérhetne a hagyományos, egészséges családmodell, ahol a nő főállású anya, a férfi pedig megkeres annyit, hogy az egész családot eltartsa, mert az automatizálás segítségével két ember munkáját tudja elvégezni. Sajnos azonban a mai világban ez inkább ahhoz vezetne, hogy nőne a munkanélküliség, a megmaradt munkavállalók bére viszont nem emelkedne.
2017. márc. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
12-13-ra reagálva: túl nagy a bizonytalansági tényező és az átlagember tart ettől.
2017. márc. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#12


Szó sincs arról, hogy én kinézem másoktól amijük van, feltéve, hogy megdolgoztak érte. De az általam felvetett problémák igenis valósak. Ezekért a dolgokért nem működik gyakorlatban sem az anarciha, sem pedig az igazi kommunizmus.

Vannak a bizonyos luxus cikkek, amikből azért nincs hiány, mert nem engedheti meg magának mindenki. Ha minden ingyen van, ki dönti el, hogy ki veheti el magának? És ez még csak a jéghegy csúcsa a problémának.


#13


Jó dolog beszüntetni a fizikai munkát. A kérdés még mindig az, mit csinálsz azokkal az emberekkel, akik onnan kiesnek? Régen voltak a bizonyos lámpagyújtogatók. Amikor beütött a közvilágítás, ez a munkakör megszűnt, mehettek máshova dolgozni. A probléma, hogy ebben a munkakörben nem több ezer ember dolgozott, mint manapság a gépek helyett. A földművelés azért rossz példa, mert ott az ember általában magának termelt, nem pedig eladásra.

2017. márc. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ez a gépesítés már javában folyik. Az energiaital amit megveszel a boltban annak a teljes gyártását robotok és gépek végzik. Van egy óriási gyár ahol csak néhány karbantartó van és a többi dolog mind automatizálva van.
2017. márc. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Jó dolog beszüntetni a fizikai munkát. A kérdés még mindig az, mit csinálsz azokkal az emberekkel, akik onnan kiesnek?"


Mint írtam itt a baj, te leragadtál ott, hogy nem lehet anélkül élni, hogy valaki melózzon három műszakban. Ha esetleg szét is nézel a világban, akkor láthatod, hogy de igenis lehet.

Meg ma Magyarországon szakképzett munkaerőből hiány van, mindezt úgy, hogy a 90-es években harmadára csökkent a melósok szám, na akkor azok hová lettek? Tudod mit, oké elismerem, hogy ez sok vidéket és várost pl. Ózd és Miskolc vidékét, a "magyar rozsdaövezet" eléggé gallyra vágta, de nem lehet egy elavult termelési folyamatot babusgatni csak azért, hogy "legyen munka", a szocialista rendszer egyik nagy hibája épp ez volt, a Dunaújvárosi vas és acélgyártást bizony modernizálgatták, az a mai napig megvan, a miskolci meg az ózdi az még a rendszerváltáskor is Siemens-Martin eljárással gyártott acél, a külföldi befektetők azt hitték acélművet vehetnek nem múzeumot! Csak ugye, ott nem merték felvállalni, hogy modernizálják, mert akkor milyen sokan lettek volna munkanélküliek a korábbi végzettségükkel, hát a fokozatos átállás helyett jött a sokk rendszerváltás után. Épp ezért kell szép lassan leépíteni az ipari munkát, de egyébként igazán nem is értem sokan ezen miért problémáznak, ma néhány összeszerelési folyamaton kívül, amiben az emberi kéz még mindig jobb mint a gép, már lassan mindent gépek csinálnak az iparban.

Amit írtam a mezőgazdaságról pedig igenis jó példa, csak sajnos nem érted. De akár maga az ipar is jó példa, ott is volt időszak, amikor a dolgozók fele az iparban vállalt munkát, ma meg alig 10% körüli ez az arány. Igazából nem is értem a gondodat, mert amitől félsz, az rengeteg helyen MÁR megtörtént.

2017. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Szimeon ***** válasza:
Oké. A mezőgazdaságot gépesited. Marad ott 2-3 százalék munkavállaló. Oké. Az ipart robotizálod. Marad ott 3-4 százalék munkavállaló. Oké. A kereskedelmet, szállitmányozást, idegenforgalmat amennyire lehet gépesíted. marad ott mondjuk 10 százalék munkavállaló. Oké. Legyen negyedik szektor. Ez a kutatás, tudomány, fejlesztés. Legyen mondjuk itt a munkavállalók 3-4 százaléka. Ez a munkaképes korú lakosság kb. 20 százaléka. A maradék 80 százalék pedig legyen hajléktalan?
2017. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!