Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támadják a fideszesek...

Miért támadják a fideszesek annyira a multikat?

Figyelt kérdés

Multiban dolgozom, sok más emberrel együtt. Én támogatom a magyar vállalkozások fejlesztését, de amíg a munkámért a magyar vállalkozó bruttó 240 ezret ajánlott és minimális cafeteriát, most a multinál 300-ért dolgozok 500 ezres cafeteriával és 13. havival.

Mihent egy magyar vállalat ennél jobbat fog ajánlani, oda fogok menni. Amíg viszont a kis- és közép vállalatok a dolgozókon akarnak spórolni, alacsony fizetést adnak ( mondjuk a 240 ezer forint amit nekem ajánlottak országos szinten nem számít alacsonynak, csakhogy az én szakmámban igen ), addig a multiknál kifizetik az embert. És az ember pénzből él. Minél többet keres, annál többet költ, annál jobban él. A mai világot a pénz mozgatja és kevés ember van akit nem motivál a magasabb fizetés.

Ennélfogva miért a multik az ellenségek, amikor jobb körülményeket biztosítanak és magasabb fizetést adnak, mint a magyar vállalkozások?


2017. márc. 15. 00:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Azért "támadja" és uszít a multik ellen, hogy a tömegek, a teherviselő rétegek gyűlöletét elterelje arról a társadalmi rétegről, ami minden nyomorúságnak az okozója és haszonélvezője. Nevezzük nevén: ők a karrierista diplomások és vállalkozó haverjaik, vagy ahogy ismét nevezni szokás őket: az úri középosztály és felső tízezer.


Mert a multi, mindenféle háttérhatalmak és obskúrus, gonosz erők, azok messze vannak. Már amelyik létezik egyáltalán. Különben is megmondta Orbán: ne azt nézzék mit mondok... Ugyebár? Viszont az emberkék nyomorúságának okozói itt tobzódnak a tömegnyomor tetején, és nagyon nem szeretnének egy őszirózsás forradalom 2-t, vagy vörösterrort.

2017. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Azért mert olcsóbban lehet vásárolni, mint a kisboltokban. Így kevesebb adót is fizetsz.

Nem mindegy hogy a tescóba bevásárolsz 35eft-ért vagy a kisboltban ugyanezért fizetnél 50eft-ot.

2017. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
36%

Nem is fogok soha kisboltban vásárolni,hogy egyes ingyenélő vállalkozók a semmittevésből éljenek.


Miért támogassam én a kisboltos tulajdonost,aki semmi értéket nem állít elő,az élelmiszert,ami megeszek,azt sem ő állította elő,ő csak eladja,de drágábban,hogy ebből megéljen.


Majd,ha hülye lennék:_)

Sosem vásároltam kisboltban,nem is fogok.

2017. márc. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
72%

100 méterre van hozzám a kisbolt, 2 szer metem be 4 év alatt. (sörért meg egyszer fokhagymát akartam venni de inkább kihagytam azt a 3 fokhagymát 600ft-ért)

Ja a sör is csak 240ft + 10 ft hűtési díj volt. Ami a tescoba 129ft.

2017. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
19%

"Miért támogassam én a kisboltos tulajdonost,aki semmi értéket nem állít elő,az élelmiszert,ami megeszek,azt sem ő állította elő,ő csak eladja,de drágábban,hogy ebből megéljen."

Ellentétben az irgalmas szamaritánus teszkóval meg ósünnel, ugye? :)

2017. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
73%

Igen.

Inkább fogok ott vásárolni,olcsóbban megveszem ugyanazt a terméket.


Van rokonom,aki kisboltban dolgozik,és teljesen kisemmizik,kihasználják,a tulaj meg a semmittevésből él,nyaralgat,azért,mert drágán adja el azt,amit máshol olcsóbban meglehet venni.


Olyanokat sosem fogok támogatni,akik nem kész terméket állítanak elő.Ahhoz nem kell semmi tehetség,hogy drágán adom el a létszükségleti dolgokat,mint az élelmiszer pl.

2017. márc. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
84%

A magyar élelmiszergyártók legnagyobb vevője a tesco és más multik.

Ezáltal van munkájuk az élelmiszer gyár dolgozóinak.


Kisboltok zöme, tescoba megveszi az akcióst és továb adja 2-3 szoros áron.

2017. márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
92%

"Van rokonom,aki kisboltban dolgozik,és teljesen kisemmizik,kihasználják,a tulaj meg a semmittevésből él,nyaralgat,azért,mert drágán adja el azt,amit máshol olcsóbban meglehet venni."

Üdv a való világban, így működnek a boltok. A kisboltok ugyanúgy, mint a multik. Szerinted a multik maguk állítanak elő a kenyértől kezdve a krumplin át a mosogatószerig mindent?

2017. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!