Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a hidegháború alatt Magyaro...

Ha a hidegháború alatt Magyarország is ketté lett volna osztva egy nyugati és egy keleti blokki országgá, mint az NSZK meg az NDK, most jobban vagy rosszabbul élnénk szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 22:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%

Magyarország most is olyan, hogy a Nyugat-Dunántúl hasonlít Kelet-Ausztriához, míg az ország északkeleti széle már inkább Romániához és Ukrajnához.


Ha az ország ketté lett volna osztva, pl. a Duna mentén, akkor nyugaton nyugati (kb. osztrák) életszínvonal lenne, és '90 után a kelet is részben felzárkózott volna. Emellett pedig az 1990 utáni időszakban az MSZP és a Jobbik, mint keleties, oroszos, balkánias jelenségek, nem nyertek volna választást, illetve nem szerepeltek volna jól a választásokon az ország nyugati felében, így az ország egészében sem (noha Kelet-Magyarországon nyilván erősek lettek volna).

2010. máj. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Érdekes okfejtés.


Én is hasonlóan gondolom, szerintem jobb lenne mint ahogy normálisan történt, mert legalább csak az ország felét kéne felzárkóztatni. Mondjuk én sokat nem nyertem volna ilyen helyzetből, mert a szüleim is meg a nagyszüleim is kelet-magyarországiak, viszont, ha Budapest is ketté lett volna osztva, mint Berlin, akkor hátha könnyű lett volna ott átszökni nyugatra.

2010. máj. 8. 07:05
 13/15 BlackSword ***** válasza:

Erre csak azt tudom mondani, hogy ha a nagymamámnak fütyikéje lett volna, akkor a nagyapám lenne, ha lánctalpa, akkor meg párduc közepes harckocsi... A történelemben nincs olyan, hogy "ha..." haha

tegnap 23:27!

A történelemben nem véletlenül történnek úgy a dolgok, ahogy... Nem sok olyan csata van, ami a szerencse miatt alakulhatott volna másként... Egy nagy kinai filozófus már rég megmondta, hogy a csata gyakorlatilag eldől annak a megvívása előtt... Egy másik gondolkodó szerint egy csata addig kéteselyes, amíg nem csinált senki semmit... Az első lövés után már látszik, hogy ki fog győzni...

2010. máj. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem lehet összehasonlítani Magyarországot Németországgal, mivel Európán belül Magyarország már mindig a "keleti világhoz", Németország pedig a "nyugatihoz" tartozott.Ez a bizonyos határ Európában a kelet és a nyugat között nem a 2.vh után jött létre, hanem tkp. már előtte is megvolt.
2010. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ebben tévedsz, előző. Magyarország a Monarchia alatt és a 20. század első 1-2 évtizedében olyan országok mintájára épült és tartott kapcsolatot, mint Franciaország, Anglia és az USA. Ukrajnához, Oroszországhoz, Romániához és a balkáni államokhoz nem sok közünk volt. Horvátország meg Csehország is inkább nyugati országnak számított a szovjet megszállásig.
2010. máj. 8. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!