Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a hidegháború alatt Magyaro...

Ha a hidegháború alatt Magyarország is ketté lett volna osztva egy nyugati és egy keleti blokki országgá, mint az NSZK meg az NDK, most jobban vagy rosszabbul élnénk szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha 1241 telén a tatárok nem tudják átlépni a Dunát és csak a Tiszántúlt fosztják ki, most jobban élnénk?
2010. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ehhez nem kell nagy spekuláció meg fantázia, lenne egy amerikai mintára épült Magyarország meg egy szovjet, nem csak egy szovjet mint most... Mit nem lehet ezen érteni...
2010. máj. 7. 22:55
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Magadnak válaszolsz? :O

Fail.

Ahogy a kérdés is értelmetlen.

2010. máj. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem értelmetlen, mert ha így lett volna, akkor lett volna egy nyugat-európai mentalitású és gazdaságú Magyarország, meg egy olyan, mint a mostani. Persze, hogy magamnak válaszolok, elmondtam, hogy szerintem mi lesz, de arra vok kiváncsi, hogy ti mit gondoltok.
2010. máj. 7. 22:58
 5/15 A kérdező kommentje:

[link]


Egyes weboldalakon élnek-halnak ilyen és még ennél is bonyolultabb spekulálások lehetőségéért, nemért mi ez a nagy ellenségeskedés.

2010. máj. 7. 23:00
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
A kérdés azért értelmetlen mert ez nem magyarországon múlott a nyugati hatalmak döntötték el még a háború alatt hogy melyik ország hova fog tartozni.Magyarországot a területe miatt baromság lett volna ketté osztani nem gondolod?
2010. máj. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy feltételezni töténelemből dolgokat a legnagyobb marhaság semmi értelme.
2010. máj. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

„””Nem értelmetlen, mert ha így lett volna, akkor lett volna egy nyugat-európai mentalitású és gazdaságú Magyarország, meg egy olyan, mint a mostani. Persze, hogy magamnak válaszolok, elmondtam, hogy szerintem mi lesz, de arra vok kiváncsi, hogy ti mit gondoltok.


Nem nyugat Eu mentalitású ország vagyunk, hanem nyugat Eu t kiszolgáló mentalitású!

Olyan mint most? Egy vad kapitalista ország vagyunk, ahol a munka értéke 0,0

Mi lesz? Rabszolgaság és lepusztulás, amíg az emberek fel nem lázadnak. Akkor a nagytőke megérti hogy vége a lehúzásnak és az extraprofitnak és elindul a „ reális” kapitalizmus. De hogy ez mikor lesz?

Lehet jövőre, lehet még 50 év, de szerintem nem sokáig húzza már az ország.

2010. máj. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Itt most nem az a kérdés, hogy megtörténhetett-e volna, vagy nem, hanem, hogy mi történt volna ha létrejön, és mindegy, hogy mi az előzménye. A Tom és Jerry-t is élvezzük, mégse fordul meg a fejünkben, hogy hogyan került Tom és Jerry a házhoz.
2010. máj. 7. 23:19
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt mondják a történelemben nincsen mi lett volna ha. Persze ettől függetlenül én is szeretek eljátszani a gondolattal. De csak olyan esetekben, ahol egyeseknek(pl. vezetőinknek) volt egy másik döntési lehetőségük, vagy egy csata szoros volt és lehetett volna fordított a kimenetel, szóval olyan helyzetekben amikor csak kicsin múlott hogy valami úgy lett, és ezeket gondolom tovább. Persze csak a saját szórakozásomra.


Ellenben olyan fikciókkal én sem próbálkozok, ahol valami teljesen egészen mást képzelek bele, ami nem kicsin múlott és csak úgy légből beletenném. A te fikciód kb. olyan mint ha azt mondanád, mi lett volna ha brit gyarmat lettünk volna a 19. századtól majd 1960-ban függetlenné válunk. Vagy mi lett volna, ha muzulmán ország lennénk. Ilyen légből kapott fikciókat végtelent lehet kitalálni, mindjárt a te példádnál ott van annak a felvetése is, hogy mi lett volna ha teljes egészében nyugati és nem orosz megszállás alá kerülünk a háború után. Ezt is felvethetted volna, de sem ennek, sem a másiknak nincsen értelme.

2010. máj. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!