Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá ha a...

Mit szólnátok hozzá ha a magasabb végzettségűek szavazata többet érne a választásokon?

Figyelt kérdés

Mondjuk a felsőfokú végzettséggel rendelkezők szavazata másfélszer annyit számítana, mint a többi állampolgáré. Ezen kívül lenne lehetőség kitölteni egy tesztet, ami a választáson induló pártok programjáról szól. Ha ezen a teszten átmegy valaki, akkor is másfélszereződik a szavazata. (Feltételezzük, hogy a pártoknak kötelező rendes programot kiadni. )


Ha valaki mindkét kritériumnak megfelel, akkor duplán számít a szavazata. Csak büntetetlen előéletű személyekre vonatkozna a dolog.


Kompetensebb vezetőket lehetne így választani? Több valódi problémáról lenne szó a politikában? Javára válna a társadalomnak, hogy a tudás, és a tájékozottság díjazva van, értéknek számít?



2017. jan. 30. 17:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

#16, igazad van, nem jól írtam, belekötöttél, nem fiatalkorú. Nagykorúságra gondoltam, csak nem jól írtam ehhez kötném a szavazójogot továbbra is.


A nyugdíjasokat megint nem tudom, milyen alapon zárnád ki a szavazati jogból? Mindig próbálkozik valaki ezzel az ötlettel, de remélhetőleg soha nem talál meghallgatásra. Te a nyugdíjas korú rokonaidat ezek szerint annyira debilnek tartod, hogy azt szeretnéd, ha nem szavaznának? A nyugdíjasoknak is vannak érdekeik, és túlnyomó részük hasznos dolgozó polgárai voltak az országnak, sokan mai is azok. Joguk van képviseletre. Te a képviseleti jogukat vitatod el, ha jól értem.

2017. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Két biztos szavazótábor van: a 3 millió nyugdíjas és a segélyen élők.

Mindkét táborra jellemző, hogy könnyű beetetni (mondjuk úgy, hogy kevés az agysebész) és az anyjukat is megbahhák tízezer forintért.

Kérdés: szerinted melyik kormány vezetné be, hogy a gondolkodó ember szavazata számítson? Ne viccelj.

Egyedül itt lehet választást nyerni 2/3-os többséggel, program nélkül.


Én már azzal is elégedett lennék, ha az szavazhatna csak, aki adót fizet. Elvégre úgyis mindent mi fizetünk meg, így is meg úgy is. Közben pedig annyira kevés emberről van szó, hogy nem a mi szavazatunk dönt el egy választást.

2017. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
69%

Akkor már miért nem IQ teszthez kötnéd a szavazatok értékét?

Szerinted mennyire ért a poltitikához egy kertészmérnök, vagy egy média-büfészakos egy politológushoz, vagy egy történészhez képest?

Vagy egy gépészmérnök, vagy egy informatikus szerinted automatikusan a politika tudora is egyben?


Lehetne tenni néhány dolgot.

Be kellene vezetni a súlyozott szavazást a parlamentben, hogy ne létezzen olyan, hogy 2/3, ami már szinte diktatúra, mint kiderült. El kellene törölni a mentelmi jogot, akkor idővel csökkenne a korrupció. De lehet, hogy az utóbbinak nem sok értelme lenne, mert a politikusok nagy része jogász. A jogászokról tudni kell két dolgot. 1.Nem sokszor modnanak igazat és még a nyilvánvalót is képesek szemtelenül a képedbe (az emberek képébe) hazudni, mert tudják, hogy ki fogják mosdatni magukat. 2.Nagyon összetartóak és egymást védik, kimosdatják bármiből és bárki másra könnyen ráhúzzák a vizes lepedőt.

Tisztelet a nagyon kevés kivételnek.

2017. jan. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Az első számú probléma, hogy diplomát megszerezni nem ész, hanem segg kérdése. Amíg valaki hajlandó leűlni és beseggelni a vizsgaanyagot, a hivatalos képzési időn belül jó eredménnyel le lehet diplomázni. Ez még szakmai szempontból is problémás, mivel egy BSC diploma alig ér többet egy OKJ-nál praktikus tudás szempontjából.


És ennek a papírnak, ami még az előzőektől függetlenül is nem mércéje a közéleti jártasságnak, adnál egy másfélszeres szorzót a szavazófülkében.

2017. jan. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekek, aludtam egyet a dologra, és megfogalmazódott bennem egy pontrendszer. Alapból ugye mindenkinek van 1 szavazata (1 pontja) amit a következő szempontok alapján gyarapíthat, vagy akár el is veszíthet.


Pontszerzési lehetőségek:


- Szavazás előtt mindenkivel kitöltetnek egy tesztet, amivel felmérik, hogy mennyire van képben a jelenlegi politikai helyzettel. A teszteredmény alapján a szavazó kaphat 0 pontot (lehet akármilyen diplomád, ha még arról sincs fogalmad, hogy ki az a Szijjártó) 1 pontot, ha nagyjából tudod, ki kivel van, és 2 pontot, ha látszik, hogy rendszeresen követed az eseményeket.


- IQ - a felnőtt lakossággal kitöltetnek egy IQ tesztet, és minden átlag felettinek jár 1 pluszpont.


- a szavazáskor munkahellyel rendelkezők fél pontot kapnak. Csak azért ennyit, mert egyrészt ezzel hihetetlenül könnyű az aktuális kormánynak trükközni, másrészről meg attól, hogy valakinek nincs munkája pont akkor, amikor leadja a szavazatát, még nem jelenti azt, hogy a következő 4 évben is munkanélküli lesz.


- fél pont jár a kisebbségnek


Pontlevonások pedig a következőkért járhatnak:


- 1 pont levonás, ha a szavazó idős (75 év fölötti) vagy halálos beteg, hiszen lássuk be, nem tisztességes a többiekkel szemben, ha olyan valaki dönt a sorsunkról, aki valószínűleg nem fogja megélni a döntése következményét.


- 1 pont mínusz azoknak, akik Magyarországon kívül élnek/dolgoznak (csak fél pont, ha rövid időn belül terveznek visszatérni)



Na, kérdező, még mindig jó ötletnek tartod, hogy szórakozzunk az emberek szavazatának az értékével, vagy kezded látni, hogy nem vezet semmi jóra az ötlet?

2017. jan. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

#16 Egy szóval se mondtam, hogy a nyugdíjasok debilek.

Életkortól függetlenül akit pusztán orvosi okokból megvizsgáltak, és mondjuk gyakori emlékezet kiesése van, neki lehet nem érdemes szavaznia. Elenyésző, de időseknél létezik az a jelenség, hogy a család beviszi a nagymamát és gyakorlatilag megmondják neki hova X-eljen.

Ez gyakorlatilag csalás, amit pl. ki lehetne küszöbölni.



# 23

Nem tudom mit értesz súlyozott súlyozott szavazás alatt a parlamentben. Attól még hogy jogász valaki nem velejéig gonosz és köpönyegforgató.


# 25

Azzal, hogy direkt túlbonyolítod, nem cáfolod az eredeti problémát: a demokrácia válságban van.


A válaszok alapján is fenntartom, hogy egy közéleti tájékozottsági tesztnek lenne pozitív hatása, akár kötelező, akár opcionális jelleggel. Ezek szerint a diploma figyelembe vétele túl nagy felháborodást okoznak. Maradjunk a 8 általánosnál. Az sem rossz ötlet szerintem, hogy aki már 15-20 éve nem adózott az országban ( vagy azért mert külföldön él, vagy egyéb okokból) nála ezt figyelembe lehessen venni.


E három dolog alapján (teszt, 8 általános megléte, tartósan nem adózik) lehetne kicsit súlyozni a szavazatokat.

Nem bonyolult, nem tapossa senkinek sem sárba a jogait, viszont szerintem igenis ösztönözne.

2017. jan. 31. 13:16
 27/30 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mit értesz súlyozott súlyozott szavazás alatt a parlamentben."


Olvass utána.


"Attól még hogy jogász valaki nem velejéig gonosz és köpönyegforgató."


Nem is mondtam, hogy mindegyik. Csak úgy a 90%. A maradék 10% ne vegye magára és őket nagyon tisztelem. Gonoszságról szó sem volt.

2017. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

#26

8 általánosa pedig már szinte mindenkinek van. Nem sok szavazójogot kurtítanál meg vele. Adózni meg mindenki adózik, aki fogyaszt.

2017. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Én ellenezném. Én egyszer orvos ismerősömmel beszélgettem politikáról, aki az éppen kormányzó pártot szidta, akikre mellesleg, ő is szavazott. Nem csak egyszer, mindig rájuk szavaz. Megkérdeztem, hogy miért, ha egyszer ennyi "baja" van velük. Erre csak azt mondta: elvből. Szóval, egyáltalán nem biztos, hogy a felsőfokú végzettségűek szavazáskor az eszükre és nem az "érzelmeikre" hallgatnak.
2017. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Én érettségihez kötném, szerintem aki azt nem képes elérni, ne akarjon szavazni (kivétel lehetne az a nagyon idős korosztály, akiknél még nem volt elterjedt).


Nekem az a pontrendszer se lenne ellenemre, pár igazítással (nem értek egyet a 75 év fölöttiek kizárásával, mert simán élhet még 20 évig, sem az nem világos, ki számít nálad kisebbségnek, egy asperger szindrómás például az lenne?)

2017. febr. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!