Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tovább züllik az ország?

Tovább züllik az ország?

Figyelt kérdés

Antal kormány tagjai lettek megjelölve a mostani kormányba, jogász lesz a földművelésügyi miniszter. Szakmai kormányzás lesz?

Az köztudott, hogy 90-ben a az MDF kormány a ТОВАРИЩИ КОНЕЦ plakátjuk irányvonalát követve megpecsételték Magyarország sorsát, mezőgazdaságának jelenlegi állapotát, azzal, hogy politikai indokokkal megszüntették a kapcsolatokat a keleti blokkal. Megszüntették Magyarország élelmiszer-ipari feldolgozó potenciálját.

A mostani kormány már csak csontvázakat kapott, mit lehet ugyanazokkal az emberekkel újra kezdeni a kormányban? Hiszen éhen halnak a mostani csontvázakon.

Az Antall kormánynak 90-ben egy erős és működő hús-vér gazdaság jutott.

Kiváncsi vagyok én erre az OV csodára.


2010. máj. 4. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
"jogász lesz a földművelésügyi miniszter." Egyszer már jártunk rosszul, amikor szintén jogász volt a földművelésügyi miniszter. (lsd: Torgyán József) Igazán nem értem, hogy a FIDESZ örökké a szakértő kormányzást erőltette, most miért csinálja ezt, hogyan lesz így vidékfejlesztés? Már megint jönnek majd a hülye és betarthatatlan, íróasztal mellett hozott jogszabályok? Hiszen akkor nem változik semmi. :(
2010. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Te éltél már a rendszerváltáskor?Mert ha igen akkor nem írnál ilyeneket hogy:"Antal kormánynak 90-ben egy erős és jól működő hús-vér gazdaság jutott".

90 -ben államcsőd volt hétről-hétre élt az ország,nyugati kölcsönök tartottak életben bennünket,minden területen csőd volt.Az orosz piacokkal az volt a gond hogy az áruink kellettek ,de nem fizettek érte,mert akkor a Szovjetunió is csődben volt.

2010. máj. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek a kérdezővel! Én már éltem a rendszerváltáskor,és nem is voltam már tini. Igaz,hogy sok volt az államadósság,de jól működő iparunk és mezőgazdaságunk volt.

Az Antall-kormány megkezdte az állami vagyon eladását, a többi pedig folytatta. A mezőgazdaságra a koronát Torgyán és a Fidesz tette,amikor eladta az állami gazdaságokat,és szétverte a Tsz-eket. Akik megvásárolták a földeket, azok a traktorral Pesten tüntető Magoszos, Fidesz-párti nagygazdák. (Orbán neje sem járt rosszlu, Nem csak Tokajt vette meg,de még vissza nem térítendő 40 millás támogatást is zsebre vágott)

Aki azt,hogy,hogy a Fidesz rendbehozza az országot,az nagyot fog csalódni. OV-nek csak a hatalom a fontos: Ezért megy neki Sólyomnak és a Jegybank elnökének is. Nincs szüksége kontrollra.

2010. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 09:41, ez volt elhintve a nép között amit te is írtál, a valóság az, hogy nagyon is jól fizettek onnan az áruért. A nyugati országok támogatták a keleti exportot, amíg a magyar export nem volt támogatva, és így maradt le a magyar termék a keleti országokról, és a GLOBUS helyét elfoglalta a francia, az olasz, stb. konzerv.
2010. máj. 4. 11:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!