Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » EU? Hogyan tovább? Egy ország...

EU? Hogyan tovább? Egy ország vagy inkább csak szövetség?

Figyelt kérdés
Én annyira szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban és nem ugy képzelem el a jövöt hogy mindenki aztmondja hogy én európai vagyok és nem magyar.Én támogatom azt hogy hangoljuk össze a pénzügyeket,a hadsereget is bizonyos szinten.De azt nem hogy egy nagy közös ország mert azt nem lehet erőszak nélkül megvalósítani.
2011. ápr. 5. 21:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Már most azt mondja mindenki, hogy európai, hogyha Európán kívüli helyen tartózkodik, olyan pedig sohasem lesz, hogy "és nem magyar", mert hogyha Európán belül van, akkor már azt mondja, hogy magyar, német, olasz stb, úgy mint ahogy hogyha Magyarországon van, akkor azt mondja, hogy budapesti, pécsi, nyíregyházi, stb...


Ugyanúgy, mint Amerikában.


Egy texasi kisvárosban élő ember egy mongol számára nyugati, számunkra amerikai, egy argentín számára észak-amerikai, egy kanadai számára USA-beli, egy USA-beli számára texasi, egy texasi számára Johnville-beli, egy Johnville-beli számára Park street-i. stb...stb...

2011. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%
én támogatnám az egységességet, de szerintem a hiper nacionalisták miatt nem működne
2011. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
Az EU nem akarja az országokat egybeolvasztani. Csak gazdasági együttműködésről szól.
2011. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én eddig voltam Lengyelországban, Angliában, Japánban, USA-ban is életemben és mindenhol magyarnak mondtam magam, nem európainak.


Nekem teljesen természetes volt, hogy magyar vagyok. Nekem ebbe beletartozik az is, hogy európai vagyok, mert ugye Magyarország Európában található. Aki ezt nem tudja, az eléggé mélyponton áll. :)


Japánban persze tudták hol vagyunk és örülnek is nagyon a magyar embernek. Az USA-ban pedig magyarlakta környéken voltam 2 hetet rokonoknál, így ott pláne mindenki tisztában volt vele.

2011. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Vannak a hipernacionalisták, de te hiper- mi vagy, Ákos?


„Már most azt mondja mindenki, hogy európai, hogyha Európán kívüli helyen tartózkodik...”


Ahogy a dolgok alakulnak tényleg egyre inkább csak tartózkodási helyet jelent az „európai”, az identitásból nem sok van, az is egyre kevesebb.

2011. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
engem nem jellemez szélsőségesség, legalábbis nem tartom magam szélsőségesnek
2011. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jobb lenne egy országként az EU, de az nem jelentené, hogy egy kultúra lenne. Csakhát ahhoz a hipernacionalistáknak fel kellene nőnie.


Amúgy Európán kívül - de néha még itt is - senki nem fogja tudni, hogy egyáltalán hol a halában van Magyarország. Európán kívül európai vagyok, EU-n belül magyar. Amúgy is már a kultúrák annyira összemosódtak a modernitásnak köszönhetően, hogy beszélhetünk európai kultúráról. Aki mást állít, az ne beszéljen USA kultúráról se, mert ott is vannak eltérések, főleg észak és dél között.

2011. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehetne aranyközéputat követni. Teljesen közös gazdaságpolitikával, belső határok nélkül, közös hadügy, külügy és pénzügy, ahogy az volt a Monarchiában is. Ezek mellett pedig megmaradnának a mai nemzetállamok. Évszázadok múlva a belső vándorlás miatt úgyis elkeveredne mindenki mindenkivel, ez azonban olyan lassan történne, hogy a nacionalisták se háborognának. Még több évszázad múlva az egész lejátszódhat globális szinten is, és végül kialakulhat egy egységes bolygó. A nyelvkérdésre ugyanez igaz, évszázadok múlva egy közös nyelv lesz, ezirányba halad az emberiság, gondoljunk csak a technikára és a tudomány nyelvére. Nade eddig az utópiáig még sokat kell várni, az biztos.
2011. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mire jó az országhatár? A történelem során csak háború és pusztulás jellemezte. A diktátor/király/császár kis játszóterének határai nem jók már semmire a XXI. században. Ideje lenne tovább lépni.
2011. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

Főleg, hogy szinte az emberiség egész történelme alatt az volt a megszokott dolog, hogy az emberek szabadon járhattak-kelhettek a különféle országok, birodalmak között.


Az határátkelőhely egy XX. századi fogalom, ami az első világháború miatt alakult ki, hogy a háborús helyzet miatt tudják ellenőrzni és korlátozni az országok a szabad mozgást. A háború vége után aztán meg annyira kevésbé bíztak egymásban, hogy hiába volt béke, megtartották ezt az állapotot. Most azonban, hogy Európában ennyire rendeződtek az ellentétek, teljesen természetes, hogy a Schengeni határok képében visszaállítják az 1. világháború előtti állapotokat.


Híres mondás, hogy 1910-ben egy ellenőrzés nélkül, egy lényeges hivatali előkészület nélkül elutazhattál Párizsból Moszkvába, ez még ma sem lehetséges.

2011. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!