Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem az ország a totális...

Szerintem az ország a totális csőd felé halad! Hamarosan olyan lesz a helyzet mint a görögöknél. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Sok esély van rá.
2011. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Én azt mondanám hogy szinte biztos, és amivel elkerülhető lenne, az a megoldás sem a mi kezünkben van.


Nyilvánvaló hogy a bóvli kategóriába minősítanek minket.

Hiszen az államadósságunk a Ft manipulálhatósága miatt folyamatosan nő. A probléma hogy bármekkora erőfeszítést teszünk a visszafizetés irányába, a manipulációk lehetőségét nem tudjuk kontrolálni.

Persze akik manipulálják a Ft-t, azok nem bedönteni akarják, csak pénz keresnek.


A probléma még is a reálgazdaságunk megöléséből származik főleg. Hiszen az elemzők is tisztában vannak hogy a Ft értékcsökkenése manipulatív, ahogy azzal is hogy ha nincs növekedés akkor fizetésképtelenek leszünk.

Látják az elhibázott gazdaságpolitikát, amivel gyakorlatilag a fideszu maga alatt vágta el a fát.

Hiszen pld az 1kulcsal nem csak azt érte el, hogy a fogyasztás csökkent az országban, hanem azt is hogy a széles társadalmi rétegeket nem tudja sem direkt sem fogyasztási adókkal nagyobb befizetésre sarkalni.

Az az, minden plusz adó csak papíron fog javarészt létezni mert kontraproduktív.


Az állampapírjaink ene okok miatt, nemvásárolják ma sem már abban a mértékben hogy a külsőfinnanszírozásunk megoldott lehetne.


Ha ezeket a tényeket, és az Eu ban tapasztalható további bizonytalanságokat összeveted, akkor nem kérdés hogy egy hajszál választ el minket a csődtől.

Természetesen az IMF től vehetünk fel újabb kölcsönöket, de ha azt az adósságtörlesztésre kell költenünk, és nem a reálgazdaságunk átalakítására, hogy tartósan és stabilan tudjunk növekedni, akkor az is csak időhúzás.

Ugyanis az eddigi példát, hogy az Eu-s növekedés húzza az országot, és hogy sok a liqvid tőke vagy kötvénybefektetés a világgazdaságban, és abból lavírozhatunk el kell felejteni.


Vagy jövőre vagy 2013 ban biztos a csőd, ha csak nem kapunk adósságtörlesztési moratóriumot átmenetileg, vagy nem engedik el egy jelentős részét. De ezekhez az opciókhoz mély beismerés és tágyalások sorozata kellene.

2011. nov. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
"De ezekhez az opciókhoz mély BEISMERÉS és tágyalások sorozata kellene" Ezt a Fidesz soha nem fogja megtenni!
2011. nov. 5. 09:37
 4/12 anonim ***** válasza:
Egész Európa a csőd felé halad. Gazdasági világválság van, és energiaválság is lesz a következő pár évben. Energia nélkül a gazdaság motorja (ipar, kereskedelem, szolgáltatások, stb) pedig nem fog elindulni, azaz ebből a válságból már nem jövünk ki, át fog alakulni a világ képe ha elfogynak az olcsón kitermelhető fosszilis energiahordozók, és azoknak hamarosan végük is.
2011. nov. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az elemzők - akiket sokra ugyan nem tartok, de - nálad valószinűleg többet tapasztaltak már, nem így látják. Különben nem azon gondolkodnának, hogy egyet leminősítsenek-e vagy sem, hanem lenyomnának a legrosszabb kategóriák valamelyikébe.
2011. nov. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 zsomkovacs válasza:
89%

Pár államadóssági mutató:


1990. Az államadósság 1386,1 milliárd forint, a GDP 66,3%-a. Az MDF alakít kormányt, katasztrofális gazdasági helyzetben - bele is bukik.


1994. Az államadósság 3751,6 milliárd forintra, a GDP 86%-ára nő. Az MSZP kormányoz, Bokros-csomag. Ez legalább helyrerakja a gazdaságot.


1998. Az államadósság már 6165,8 milliárd forint, de a GDP-nek mindössze 61,1%-a, ami alacsonyabb, mint 1990-ben volt. A FIDESZ kormányzása. Az államadósság nő, de a gazdaság is erősödik.


2002. Az államadósság 9224,2 milliárd forint, 54,5%. Az MSZP 8 éve következik.


2009. Gyurcsány lemondásakor az államadósság 14056,2 milliárd forint, a GDP 73%-a.


A következő adatom 2010 végén van, Bajnai és a FIDESZ 1 éve után: államadósság 21749 milliárd forint, 80,2%.


A legfrissebb adatok szerint az államadósság a GDP 76,1%-a. (összeget nem tudok, ha valaki megtalálja, nyugodtan írja ide)


Ezek alapján mindenki döntse el, hol és hogyan ment csődbe az ország. Mindenesetre a tavalyi évhez képest 4%-al csökkent az államadósság a GDP-hez viszonyítva. 2010-ben kb. ott tartottunk, mint a Bokros-csomag előtt. Nyilván nem a legjobb lesz az elkövetkező időszak, de ha így folytatódik minden (ami egyáltalán nem biztos - nagyon sok külső tényező van), akkor van esély rá, hogy elkerüljük az államcsődöt.

2011. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Milyen szerencse, hogy a kérdező nem gazdasági elemző és nincs igaza. Pont, hogy most csökkentik az államadósságot, azért nyúzzák a bőrt mindenkiről, hogy elkerüljék a csődöt. Az egy kulcsos adózással dobálózók meg nagyon jól tudják, hogy a gazdagoknak tesz be szinte az összes többi adó (bankadó, kamatadó miegymás) szóval azt se lehet mondani, hogy nagyon kedveznének nekik.
2011. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Az elemzők - akiket sokra ugyan nem tartok, de - nálad valószinűleg többet tapasztaltak már, nem így látják. Különben nem azon gondolkodnának, hogy egyet leminősítsenek-e vagy sem, hanem lenyomnának a legrosszabb kategóriák valamelyikébe.



Hát persze persze.

Még szerencse hogy mindíg annak van igaza akiket te sokra tartassz!


Nem így látják?


Ma a 8. legveszélyesebb ország a besorolásunk, és ahová sorolni akarnak az a bóvli besorolás!


Hova rosszabb?

2011. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

""A legfrissebb adatok szerint az államadósság a GDP 76,1%-a. (összeget nem tudok, ha valaki megtalálja, nyugodtan írja ide)


Ezek alapján mindenki döntse el, hol és hogyan ment csődbe az ország. Mindenesetre a tavalyi évhez képest 4%-al csökkent az államadósság a GDP-hez viszonyítva. 2010-ben kb. ott tartottunk, mint a Bokros-csomag előtt. Nyilván nem a legjobb lesz az elkövetkező időszak, de ha így folytatódik minden (ami egyáltalán nem biztos - nagyon sok külső tényező van), akkor van esély rá, hogy elkerüljük az államcsődöt.


Nem kell keresgetni, ugyanis a nyár közepén ényleg ennyi volt az államadósságunk, csak hogy azóta 10% ot romlott a Ft. Add hozzá légyszíves és megkapod a 80% feletti arányt.


De nem is értem hogy lehet csak a GDP/államadósságban gondolkodni, hogy pontosan ma mennyi!

Mert az elemzpk sem a mát, hanem a várható alakulást nézik. Az pedig siralmas, mivel recesszív a gazdaságunk.

Az az, az arányok a mainál is sokkal rosszabbak lesznek.


Hogy nem lehet ezt megérteni?

2011. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
a kormány az államadósságot a GDP-hez mért 80 százalék fölötti tartományból 73 százalékra csökkentette!
2011. nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!