Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » EU? Hogyan tovább? Egy ország...

EU? Hogyan tovább? Egy ország vagy inkább csak szövetség?

Figyelt kérdés
Én annyira szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban és nem ugy képzelem el a jövöt hogy mindenki aztmondja hogy én európai vagyok és nem magyar.Én támogatom azt hogy hangoljuk össze a pénzügyeket,a hadsereget is bizonyos szinten.De azt nem hogy egy nagy közös ország mert azt nem lehet erőszak nélkül megvalósítani.
2011. ápr. 5. 21:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az egyetlen értelmes dolognak azt tartom az EU-ban, hogy nem állítanak meg a határokon, oda megyek, ahova akarok.


Az meg hülyeség, hogy egy irányba megy majd a nyelvhasználat, vagyis mindenki egy nyelvet beszél majd. A "tudomány nyelve" is volt az elmúlt évszázadokban olasz, német, francia, még régebben görög, latin, most meg az angol. Anélkül, hogy a nyelvészetbe belemennénk mélyebben, egy finn nem fogja azért eldobni a nyelvét, mert majd akkor könnyen szót ért a spanyollal. Teljesen más helyen élnek, más dolgok veszik körül őket, máshogy kell fogalmazni, más szavakat kell használni. Vannak olyan nyelvek, amelyekben egy angol szóra tucatnyi szava van, mindegyik más jelent, és nincs rá másik angol szó. Hiába van az angolban olyan szó, ami más nyelvben nincs, ha egyszer nem is ismeri azt a nyelvet használó nép ezt a kifejezést.

2011. ápr. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az EU egyáltalán nem ország, és nem is lesz az, inkább úgy lehet elképzelni, mint egy laza konföderációt. Ennek megfelelően maguk a nemzetállamok döntenek arról, hogy milyen szakpolitikákat vonnak Közösségi hatáskörbe - a gazdaságpolitikához hasonlóan.

A külügyeket és a hadügyet (azaz a közös biztonság- és védelempolitikát) sem úgy kell elképzelni, hogy majd Brüsszel jól megmondja nekünk a frankót, mert ezek a kérdések miniszteri szintű egyeztetést igényelnek, ahol még egy közös EU-s álláspont kicsikarása is sokszor hosszadalmas dolog.

A "hadügy"-ről még annyit, hogy nincs és nagy valószínűséggel nem is lesz saját EU-s hadsereg, ehelyett az EU eseti alapon létrehozott fegyveres erőre támaszkodik, melynek állományát az unió tagországok bocsátják rendelkezésére békefenntartás, válságkezelés és humanitárius missziók céljára. Ezek a gyors válaszadás biztosítása érdekében létrehozott 1500 főből álló harci egységek(15 harccsoport), melyek közül kettő mindig készenlétben van. Működik még az EDA (Európai Védelmi Ügynökség), mely a tagállamok védelmi fejlesztéseit, tervezését hangolja össze.

2011. ápr. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

„Évszázadok múlva a belső vándorlás miatt úgyis elkeveredne mindenki mindenkivel, ez azonban olyan lassan történne, hogy a nacionalisták se háborognának.”


Micsoda vágyak...

2011. ápr. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szarkasztikus Ákos válasza:


én támogatnám az egységességet, de szerintem a hiper nacionalisták miatt nem működne



Nem a nacionalistákon múlik ez!

Egyszerüen gazdaságilag kivitelezhetetlen.

Az Eu s vezető nagyhatalmak, már így is elszipkázták a déli és keleti országok fogyasztását, és lehetőségeit.

Még is, hogy lehetne egysége?

Egyszer végre meg kellene érteni, hogy egy véges piacon csak úgy lehet valakinek jobb ha valakiknek rosszabb.

Csak az beszélhet igazi versenyképességről akinek tőkéje van, akinek nincs az csak bérmunkáról beszélhet.

2011. ápr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az európapai egyesült államok ötletét ,először Winston Churchill 1946 szeptember 19.-én vetette fel az ötletet.

Majd rájöttek az európai államok hogy külön külön semmi esélyük sincs a szuperhatalmak ellen külön-külön.Ezért a Benelux példára létrejött az Európai szén és acél közösség 6 alapító taggal :Nyugat-Németország, Franciaország, Olaszország, Luxemburg, Belgium, és Hollandia. Az integrációnak 7 lépcsőfoka van.Jelenleg az EU a 6. lépcsőfokon áll.Ami a közös piac és a közös valuta(ami még nem mindenhol valósult meg)A hetedik lépcsőfok a politikai egyesülés és közős nyelv ami jelen esetben azért lehetetlen mert minden nemzet ragaszkodik a saját nyelvéhez ,kultúrájához(most jelenleg úgy van ,hogy minden tagállam nyelve hivatalos .EZ mximum úgy lenne lehetséges hogy kitalálnák hogy megnézik hogy melyik nyelven beszélik az EU-ban a legtöbben ,meg a világon német, angol és minden államba lenne egy szavazás hogy melyik lenne II. hivatalos nyelv a sajátunk mellett, mivel az EU-ban most 27 állam van ,ezért nem lehetne döntetlen, így elválik hogy a magyar mellet mi lenne a II.dik hivatalos nyelv.Van egy pár ország ahol több hivatalos nyelv is van.Ezért most tuti hogy egy csomóan le fognak szavazni :D

2011. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
22.52 Ismered? Ami az én házam az a én váram. Ami az enyém ahhoz semmi közöd , és ami a tiéd az az enyém is. Közös lónak túros a háta. Ugy gondolod, hogy mások huzzák az igát mi meg leszakítjuk a lét. Ha kilépnek a nyugatot szimbolizálók, mert unják, hogy nekik azért rossz, mert....jönnek a balkániak, akkor az már nem Európa lesz.
2011. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

„Ha kilépnek a nyugatot szimbolizálók, mert unják, hogy nekik azért rossz, mert....jönnek a balkániak, akkor az már nem Európa lesz.”


Ok, de akkor a sok törököt, arabot, afrikait is meg kell hogy unják. Úgy a fair. Csak abból ugyebár nehezebb kilépni.

2011. júl. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:30


Mégis mi a francról beszélsz? Én teljes mértékben támogatom az Európai Egyesült Államok létrejöttét, de minek ehhez 2. hivatalos nyelv? Az angol lenne az EU-n belül az ügyintézés nyelve és annyi. Az iskolában meg annyira tanítják az angolt, hogy hétköznapi dolgokról elmakogsz egy másik európaival.

2011. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
11.23 Angol lenne az eu " hivatalos " nyelve. És milyen nyelvet kivánnak erőltetni a nemzeti okt. tanterv szerint is ? Hát a franciát és egy ázsiait. És milyen nyelven diskoráltak erről az eu ban ? Angolul tárgyalták mert hát egy nyelven beszélnek. Akkor mi a fenének több ! Ki érti?
2011. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!