Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik alkotják az LMP szavazóbáz...

Kik alkotják az LMP szavazóbázisát?

Figyelt kérdés

A párt maga igyekszik távol tartani magát a baloldaltól, magukat nem is baloldaliként, hanem középutasként határozzák meg.

De mi a helyzet a szavazóbázissal? Ők is ennyire idegenkednek a baloldaltól? Ha igen, akkor lehet egyáltalán párhuzamot állítani az LMP és a korábbi SZDSZ között (akik viszont egyértelműen balra húztak)?


2016. dec. 28. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
lassan mar senki...
2016. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
15 darab belpesti bölcsész, 20 darab munkanélküli stoner, néhány szegecselt arcú feminista ja meg úgy 2-3 darab látens komcsi egyetemista. Kb. ennyiből áll az LMP szavazóbázisa, plusz azok a rövidlátó nyuggerek, akik véletlenül rájuk ikszelnek.
2016. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sörpocak ***** válasza:
70%

"plusz azok a rövidlátó nyuggerek, akik véletlenül rájuk ikszelnek."


Meglepő módon az LMP szavazóbázisa nem annyira öreg, határozottan fiatalabb, mint a többi párté. Amiért ilyen kicsi a szavazóbázisuk, az annak tulajdonítható be, hogy Budapesten kívül sehol sem találhatók meg (kis túlzással). Vidéken abszolúte nem is ismerik őket.


Én is Lmp-s vagyok (ámbátor kezdek kiábrándulni) és amit én látok, az az, hogy a szavazóbázisuk megoszlott. Középen helyezkednek el a politikai palettán, így a szavazóik is vegyesen jobb és baloldali érzelműek.

2016. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Azok alkotják akiknek tökük kivan már ebből a jobb oldal baloldal leszerepelt veterán tolvajokból és változást akarnak. Nekem az LMP a legszimpatikusabb párt.
2016. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
agyhalottak.
2016. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Olyan baloldaliak és liberálisok, akik szerint az MSZP/DK vállalhatatlan, de mégis megvan bennünk az optimizmus, hogy megéri elmenni szavazni.
2016. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Baluba ***** válasza:

Szerintem többségében olyan városi kozépkorú és fiatal középosztálybeliek, akik kiábrándultak a Fideszből és baloldalból is, és elhiszik nekik, hogy másképp politizálnának hatalomban is.

Másrészt egy szűk réteget meg tudnak szólítani a racionális, középutas alapelveikkel.

2016. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Az LMP annyira igyekszik mindenkitől távol tartani magát, hogy ha így folytatják, a parlamenttől is sikerül távol tartaniuk magukat.
2016. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vazul1972 ***** válasza:
76%
Naiv idealisták, akik még hisznek a mesékben.
2016. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!