Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy minden fontos pozícióba a kormány nevezi ki az embereket?

Figyelt kérdés

A kormány nevezi ki a NAV elnököt, a főügyészt, a rendőrség és a bíróságok élére a legfontosabb személyeket.

Márpedig a kormány a hozzá hűeket nevezi ki. Akinek többek között feladata kinevezni a közvetlenül alajuk tartozókat és így tovább. Azaz végül csak kormányhoz hűek lesznek az országban.

Ezt hogy lehetne elkerülni? Hogy lehetne ezen változtatni?


2016. dec. 11. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyféleképpen. Le kell váltani a kormányt.

Nem tudtad, hogy a diktatúra lényege, hogy mindenhová a s*ggnyalókat teszik? Azok megkapják a parancsot, és cselekednek. Ezt teszi az alkotmánybíróságtól kezdve minden valamirevaló szervezet.

2016. dec. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek van értelme, főleg, hogy a tényleges hatalommal bírókat a parlament jóváhagyásával nevezik ki.

Ha pedig az történik, amit a kérdésben fejtegetsz (pártkatonák kerülnek pozícióba), akkor értelmes ország értelmes népe többet nem szavaz erre a pártra. Vagy legalább kifejezi nemtetszését, mire a kormány, aki szeretne jól szerepelni a következő választáson, visszovonja a döntését.

Persze Magyarországon a magyarokat nem zavarja(eléggé) az ilyesmi, ezért büntetlenül meg lehet tenni.

2016. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem gondolod, hogy a kormányzóképességhez arra van szükség, hogy az általad felsorolt fontos pozíciókat ne a kormányt megbuktatni szándékozók töltsék be? Ellenzéki szemszögből marha jó játék lenne, ha volna a kormány, és minden fontos pozícióban az ellenfelei lennének. Gyorsan meg is lehetne a kormányt buktatni, és aztán az ellenzék alakítaná a kormányt. És akkor kívánságodnak megfelelően annak a kormánynak az ellenzéke ülne be a fontos pozíciókba. Vagy ezt csak az általad nem szeretett kormányok esetében szeretnéd látni?
2016. dec. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A képviseleti demokráciának az a lényege, hogy minden kulcspozícióba a népképviselet (azaz az országgyűlés) nevezi ki az embereket. De magát a kormányt is ugyanez az országgyűlés nevezi ki.
2016. dec. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindenhova kerül fideszes... volt jobbikos és lmp-s is...
2016. dec. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3# ha tisztességes a politikus, nem tudja megbuktatni ( illetve lebuktatni ) a NAV, meg a bíróság. Csak akkor jelentenek ezek "veszélyt", ha tisztességtelen, korrupt politikusok vannak.

És nem is rossz ötlet amit mondasz, ellenzékiek töltsék be ezeket a pozíciókat. Mindig. Akkor is, ha olyan kormány van, amit én támogatok. Mert ha nem tisztességes, neki sincs helyen kormányon.

2016. dec. 12. 13:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ellenzék megigérte, hogy MINDEN módszert megengedhetőnek tart, hogy megbuktassa a kormányt.


Ezek után mennyire meglepő, hogy nem közülük válogatja meg a kormány a fontos pozíciókba kerülőket?

2016. dec. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Végülis, valamilyen szinten, erről szólnak az országgyűlési választások. Az ember elvileg, arra szavaz, akire az ország irányítását rá akarja bízni, aztán ha nem tetszik amit lát tőlük, legközelebb másra szavaz. Legalábbis így kellene működnie a dolognak. Az egy más kérdés, hogy vannak olyan pozíciók, szervek, amelyeknek függetlennek kellene lennie, de hát, mi, vagy ki független nálunk?
2016. dec. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7: Csakhogy, amikor ez elhangzott, akkor már elég egyértelműen látszott, hogy a "portáson" kívül, minden intézményt, minden pozíciót, pátkatonákkal tömnek tele és az Alkotmányt(illetve:"Alaptörvényt") is, kedvükre módosítgatják, stb.
2016. dec. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt a teljhatalmat először az emberek adták a kormány kezébe, amikor valódi kétharmaddal megválasztották.


Persze a választók nem tudhatták, hogy a kormány ilyen aljas lesz, és átírja a választási törvényt. A második kétharmadukat már 45%-nyi szavazattal szerezték, azaz úgy, hogy a választók abszolut többsége (55%) ellenük szavazott. De úgy írták át a választási törvényt addigra, hogy már ez is elég legyen nekik.


Csak úgy lehetne ezen változtatni, ha leváltanák őket egy olyan pártra, amelyik megígéri, hogy visszaváltoztatja arányosra és igazságosra a választási rendszert, így az ország kiegyensúlyozottabb lesz politikailag, bárki is kormányoz azután.


Külföldön léteznek úgynevezett "szakértő" pozíciók, amiket nem politikai alapon töltenek be. Pl. még minisztériumokban is vannak szakértő és politikai államtitkárok, a szakértők mandátuma pedig hosszabb.


Így pl. lecserélik a kormányt, a miniszter és a politikai államtitkár megy, de a szakértő marad - ez biztosít egy stabilitást is az országban.


Sajnos a Fidesz még azt a kevés szakértői munkakört is teljesen átpolitizálta, ami még volt az országban. Ez van, le kell váltani őket.

2016. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!