Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MA reggel hallottam a rádióban...

MA reggel hallottam a rádióban, hogy a fidesz vissza akar állitani több vasutvonalat. Mit szoltok?

Figyelt kérdés
Lezárt vasutvonalat vagy 10et felsorolt. SZerintem nagy baromság...
2010. máj. 2. 09:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
szerintem is az, nem kicseszésből lettek megszüntetve hanem mert nem voltak kihasználva, ráadásul mostanra már kialakult helyettük a volán is, és ha egy adott vonalon szállít busz meg vonat is, az abszolut nem gazdaságos, mert egyik sem lesz rendesen kihasználva de az infrastruktúra üzemeltetése meg nagyon drága lesz.
2010. máj. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 BlackSword ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek a vonalak újraindításával... Vannak ismerőseim, akik ilyen körökben mozognak... Ráadásul a vonalakbekapcsolásával sok új munkahelyet lehetne teremteni... Arról nem is beszélve, hogy nem csak a személyszállításban, de az árúszálításban is hasznos lenne... Tehermentesíteni lehetne vele az amúgy is túlterhelt és teljesen kaotikus állapotokban lévő közutakat...


ma 09:26!

Tudod azért az nem olyan egyszerű... Azért nemkihasználtak a vonalak, mert alig költöttek rájuk... A közútkezelők jobban lobbiztak a támogatásért... Pedig egy kisebb felújítással és ésszerű menetrenddel sok vonalat ki lehetne használni...

Elmondom hogy megy ez... Én Békéscsabán tapasztaltam ilyet, hogy Pest felöl az IC még nem ért be, de előtte 2 perccel engedtek ki két vonatot is... Pedig biztosan lettek volna olyanok is, akik átszálltak volna azokra... Akkor holis van a hiba???


Egy alternatív megoldás lenne az, ha egyesítenék a feldarabolt MÁV-ot, és sok -régen megszűnt- részlegét újraindítanák, mint pl a MÁV Kertészet, a "gödülő országút" a tranzit teherfuvarozásban... Talán még a közutak sem mennének tönkre 3-4 év alatt...

2010. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Megígérték, hogy "MINDEN bezárt vasútvonalat újranyitnak".

Ha nem teszik meg, akkor kezdődik a hazugság..

2010. máj. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyikekről lenne szó.
2010. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Azért nemkihasználtak a vonalak, mert alig költöttek rájuk...



És megmondanád hogy miböl is költenének egy olyan vonalra ahol napi átlag megy (csak mondok valamit) 20 ember oda-20 vissza, (járatonként). Ugyanakkor Bp.-en a Nyugati-pu. romokban áll és napi átlag utazik (megint csak mondok valamit) 200-200 utas járatonként. A munkahelyteremtéssel pedig csak annyit,hogy igen lehet hogy ad pár munkát de ugy gondolom hosszú távon sokkal költségesebb helyrehozni egy lezárt vonalat mint hagyni a fenébe ha már ugy is lezárták.

2010. máj. 2. 09:49
 6/25 anonim ***** válasza:

Régen a vonat volt a fő közlekedési eszköz, a buszok csak a szomszédos városba és a vasúti-megállókhoz mentek.


Ez egy ésszerű megoldás volt, nem kellett volna elcseszni!!

2010. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
mellesleg ha Azért nemkihasználtak a vonalak, mert alig költöttek rájuk... akkor miröl is beszélünk? Ott a volán ami sokkal konfortosabb mint egy vonat.
2010. máj. 2. 09:52
 8/25 anonim ***** válasza:

nagyon nehéz kérdés, mert józan ésszel meggondolva én is ezt mondom, minek ha 10-20 ember utazik rajtuk. Csak az a baj, annak a tíz húsz embernek ez az egyetlen klehetősége, hogy eljusson A-ból B-be. Mert autóra nem telik, de autóhoz is előbb jogosítvány kell...

De munka, iskola, kórház, rendelőintézet, labor nincs a faluban, be kell járni városba. Biztos van racionálisabb mód, mint a vasút visszaállítása (mondjuk mikrobusz), de szerintem nem szabad egy tollvonással leírni 20 embert sem.

2010. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Nagyszüleimnél is lezárták a vasútvonalat, DE VAN VOLÁNBUSZ, és az ugyanoda elviszi őket, mint a vonat. Ráadásul a busz a miniatűr falujukban 4 vagy 4 helyen megáll, vasútállomásból meg csak 1 van (volt), és nagyanyámék nem is a falu másik végén, hanem aránylag közel laknak a falu végéhez képest az állomáshoz, de onnan is 30-40 perc séta, míg a busz megállója 5-10 percre van a házuktól.
2010. máj. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Várjuk ki a végét.
2010. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!