Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy Románia dinamikusab...

Igaz, hogy Románia dinamikusabban fejlődő ország, mint Magyaroszág?

Figyelt kérdés
Úgy tudom folyamatosan erősödik a gazdaságuk és az infrastruktúra is egyre fejlődik náluk. Ha ez igaz, mi miért vagyunk ennyire lemaradva?

2016. nov. 23. 01:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Jelenleg sok tekintetben Románia van lemaradva hozzánk képest.Egy kevésbé fejlett országnak könnyebb nagyobb fejlődést felmutatni,mint egy viszonylag fejlett vagy egy fejlett országnak.

De persze sok múlik az ország vezetőin is.

2016. nov. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem igaz.
2016. nov. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Shai-Hulud ***** válasza:
79%

Igaz. Románia gazdasága jelenleg gyorsabban fejlődik, mint a miénk. Kevésbé fejlett, emiatt kissé "könnyebb dolog" látványos fejlődést elérni ott, de tény, hogy mi nem tudunk olyan ütemű fejlődést felmutatni, mint Románia.


Ez nem azt jelenti, hogy le vagyunk maradva, jelenleg még fejlettebb gazdaságunk van, mint Romániának. De tény, hogy az elmúlt években a térség összes országához képest lassabban fejlődünk, sokan (Csehország, Szlovákia, Szlovénia) már megelőztek minket.


Hogy mi ennek az oka? Szerintem az "unortodox" gazdaságpolitika, amit kedves kormányunk folytat. De ahány embert megkérdezel, mind mást fog mondani. :-)

2016. nov. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 hollófernyiges ***** válasza:
0%
A 2010-2016 időszakban összesítve kicsit, kb 1%-kal többet nőtt a GDP-je mint a miénk.
2016. nov. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%
Ahol ők voltak onnan mindenki dinamikusan fejlődne.
2016. nov. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Igen. Raadasul sok dologban mar utolertek Magyarorszagot.
2016. nov. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nekem pl. az volt a legmeglepőbb, hogy szélessávú DIGI net van még a határközeli kisebb városokban is. Minálunk meg szarnak a felhanálókra nagyot. Én egy 48000 fős lakosságú vásorban lakom, és még csak kilátásban sincs, hogy DIGI net mikor lesz a városban. Fizethetem a 3x-os összeget tizede akkora sávszélességért... Köszi Orbán. Na meg az internetadó terve 2014-ben....


Itt szeritem az a gond, hogy mentálisan is levagyunk maradva a környező országoktól,aminek a vonzata, hogy mégrosszabb minden, mert ahol nincs igény a jobbra, ott minek is javítanának bármin is, nem igaz? Trafikmutyi, vasárnapi boltzár, médiatörvény állandó barszkurálása. Ezek nem éppen a demokráciát erősítő intézkedések lássuk be.

2016. nov. 23. 07:49
 8/17 A kérdező kommentje:
Na és azért az sem elhanyagolható tény, hogy náluk egy sokkal keményebb diktatúra volt mint minálunk a lightos szocializmus. Onnan nekik még nehezebb volt talpra állniuk a Chaucescu diktatúra után és mégis sikerült nekik. Meg valahogy szerintem ők jobb irányba mozdultak el a kommunizmus után mint mi magyarok. Mondhatni, hogy egy demokratikusabb irány vette náluk kezdetét, mi nálunk, meg maradt szinte minden úgy, mint a rendszerváltás előtt, csak az oroszok után egy belső maffiokrata slepp vette át az irányítást és ez még mindig tart sajnos..
2016. nov. 23. 09:01
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Egyetértek veled kérdező.

Sajnos a békés rendszerváltásnak nagy ára volt.

Jobb lett volna,ha "erőszakosan" ér véget,csak rossz belegondolni,mert mégis emberek életébe került volna..

2016. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Ez a tendencia meg fog változni, mert Románia lakossága vagy 5-ször jobban csökken, mint Magyarországé. Így 2050-re Magyarországnak kb 9 millió lakosa lesz, addig a 20 milliós Romániának 15 millió, és ebből a statisztikák szerint minden 3. ember nyugdíjas lesz, azaz 5-6 millió lesz a nyugdíjasok száma.

Magyarországon sem lesz fényes a helyzet, de ennél azért jobb lesz!

2016. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!