Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád hogy a magyar...

Támogatnád hogy a magyar tanrendszert teljesen elválasszák a politikától?

Figyelt kérdés
Lenne egy tanári szövetség, és ők alakítanák a tanrendszert. A tanrendszerbe juttatott pénz pedig a gdp valamekkora %-a lenne. Azt a politikusok tudják már kezelni. Tanárok válasszanak 4 évente a bizottságba embereket, és ennyi.

2016. nov. 1. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
volt rá nagyon sok évük, de mégsem tették ezt meg...
2016. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

az meg nagyon nem érv amúgy a tanároktól, hogy több pénz kell, és akkor majd jobb lesz az oktatás

szerintem nem is értik a szakmájuk lényegét


mintha a skoda gyártósorán valaki azt mondaná, hogy ő ferrárit akar gyártani, és amíg ezt nem csinálják meg neki, addig ő tüntet egy "normális" gyártásért

2016. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sörpocak ***** válasza:
92%

"az meg nagyon nem érv amúgy a tanároktól, hogy több pénz kell, és akkor majd jobb lesz az oktatás

szerintem nem is értik a szakmájuk lényegét "


Egy bizonyos szintig egyenes arányosság van a belefektetett pénz és oktatás színvonala között. Egyrészt, másrészt volt még másik 23 pontjuk az oktatásüggyel kapcsolatban, az, hogy az oktatásra fordított pénzmennyiség elérje az uniós átlagot (merthogy átlag alatt vagyunk) csak az egyik ilyen pont volt.


Egyébként meg kérdező, nem támogatom az ötletedet. Persze nem hangzik rosszul, de a te bizottságodra inkább a módszertant bíznám, mintsem az egész oktatás irányítását. Legfőképp azért, mert utóbbihoz nem árt ha vannak kapcsolatok a munkáltatókkal, ezekkel a kapcsolatokkal pedig legkézenfekvőbben az állam rendelkezik. + még ott van a törvényalkotás is. Az EU az oktatásüggyel is az államokat bízza meg, hogy kövessék az elfogadott irányelveket stb. stb.

2016. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincsen, hogy a tanrendszert "teljesen elválasszák" a politikától. Hiszen az oktatás - az, hogy mit tanítanak, hogyan tanítanak - maga is politika.
2016. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondom, hogy a MTA alakítsa ki és változtathassa meg a mindenkori tanrendet.


"az meg nagyon nem érv amúgy a tanároktól, hogy több pénz kell, és akkor majd jobb lesz az oktatás

szerintem nem is értik a szakmájuk lényegét "


Akkor mégis, hogy akarod ösztönözni a fiatalokat, hogy tanárnak menjenek?

2016. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egy bizonyos szintig egyenes arányosság van a belefektetett pénz és oktatás színvonala között."


a szülők anyagi helyzete és a tanulmányi eredmények között van a legkomolyabb változó

minden más csak porhintés gyakorlatilag


a többségnek az absztrakt marhaság akkor is az marad, ha 3D-s interaktív környezetben látják

2016. nov. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"a szülők anyagi helyzete és a tanulmányi eredmények között van a legkomolyabb változó

minden más csak porhintés gyakorlatilag"


Megyénk egyik legerősebb iskolájának legerősebb osztályában vagyok, az osztály fele szegényebb családból van. Semmi köze a kettőnek.

2016. nov. 1. 13:22
 8/8 sörpocak ***** válasza:

"minden más csak porhintés gyakorlatilag "


Ezt majdhogynem mindenre az ég egy világon rá lehetne húzni, nesze semmi fogd meg jól.

2016. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!