Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyiben lennél toleráns egy...

Mennyiben lennél toleráns egy muszlim üzleti partner vallási elvárásaival szemben?

Figyelt kérdés

Onnan jutott eszembe a kérdés, hogy egyik nap láttam egy fotót, ahol az ENSZ női diplomatája fejkendőben találkozott az iráni elnökkel. Régebben meg egy diplomáciai vacsora maradt el mert a francia elnök nem egyezett bele, hogy alkohol mentes legyen a vacsora a muszlim delegáció miatt.

Ha nekem kellene ilyen döntést hozni, komoly dilemmában lennék. Pl. öltöztessem a feleségem burkába az üzleti vacsorához, vagy küldjem el a muszlimot az anyjába. Ha nem tetszik neki Európa így ahogy van, akkor menjen haza vagy legyünk elfogadóak ? De miért mi fogadjuk el azokat a szokásokat amiket ők hoznak magukkal, ők miért nem toleránsak. Te mit tennél ?


2016. okt. 30. 19:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Én semennyiben. Úgy vágnám ki mindet, hogy a lába nem érné a földet.
2016. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar disznót meg alkoholt fogyasztani, biztosítok neki mást (a többiek továbbra is azt isznak, amit akarnak). Ugyanúgy, mint ahogy egy vegetáriánus vendégnek is biztosítanék vega menüt, de attól még nem tálalnék mindenki másnak is salátát. Ha nem tetszik neki, hogy egy női vendég fedetlen fejjel jár, akkor meg szerintem tanulja meg kezelni a számára nemkívánatos vizuális ingereket, mint egy felnőtt ember.
2016. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem: ha én meghívom az otthonomba/a saját (keresztény gyökerű) kultúrámba, nem fogom a női résztvevőket burkába kényszeríteni, vagy az alkoholt száműzni az asztalról, ugyanakkor biztosan nem sertéshús lenne a főmenű.

Ha én mennék az ő meghívására, igyekeznék utánanézni az ottani viselkedési normáknak, és azt nem megsérteni.

Vagyis vendéglátóként nem kényszeríteném olyasmire, amit a vallásával, szokásaival ellentétes, de én magam nem viselkednék erőltetetten aszerint. És viszont is ezt várnám el.

2016. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
A másodikkal teljesen egyetértek.
2016. okt. 30. 20:19
 5/26 A kérdező kommentje:
Harmadik szintén.
2016. okt. 30. 20:21
 6/26 anonim ***** válasza:
26%
Pedig egyedül az első adott helyes választ.
2016. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

Annyira, amennyire kifizetődő a vallási türelem. Különben is, a protokoll nem egyenlő a behódolással; attól, hogy a nyugati politikusok muszlim megfelelőik kedvéért ilyet tesznek, még nem fogja rávenni az országot az idegen szokások (mint a nők eltakaró öltözködésére vagy az alkoholfogyasztás tilalmára*) átvételére.


*Az alkoholtilalom amúgy se túl sikeres, van pár muszlim többségű ország (pl: Törökország, Tunézia), ahol akár nemzeti italként állítanak elő alkoholos italokat és nehéz azt képzelni, hogy nem innának belőlük.

2016. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Andizsuzsi ***** válasza:
30%

Azt gondolom, hogy a fejkendő és a burka között óriási a különbség. (Teszem hozzá, hogy a fejkendő nem annyira nagyon régen a magyar kultúrának is szerves része volt).

A diplomáciai találkozó nem maradt el, csak nem vacsoráztak együtt a felek (és de, Holland beleegyezett az alkoholmentes menübe, nem az alkoholon múlt).

Én valószínűleg alkalmazkodnék, egyszerűen elfogadom a másik idokait (feltéve, hogy a saját erkölcsi szabályaimmal nem megy szembe.) De pl. a franciák nagyon mereven szétválasztják az egyházat (mindegyiket, nem az iszlámra kihegyezve) és a politikát. Vagyis igen, elvárnám a feleségemtől, hogy olyan ruhát vegyen fel, ami nem engedi látszani azokat a testrészeket, amiket az iszlám nem enged. Vagy nem vinném a vacsorára, ha az az asszonynak kényelmetlen/kellemetlen lenni. Persze az sem mindegy, hol lenne a találkozó. Vendéglátó vagy vendég lennék-e.

2016. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem az első összetéveszti a vendéget a besurranó tolvajjal. Nem kellene. Mondom ezt a jelenlegi invázió ádáz ellenzőjeként.
2016. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
46%

Nem árt különbséget tenni, mert nem mindegy mi az alkalom vagy az ügy.


Először üzleti partnert említesz. Ha egy muszlim a megrendelő, akkor nyilván pontosan úgy csinálok mindent ahogy megrendeli, hiszen ezért fizet. Ha ő akar valamit, akkor nyilván én szabom a feltételeket.


Kettő: A diplomácia bonyolultabb téma, ott fontos az etikett, de a politika is, tehát megtehetem azt is az érdekeimtől függően, hogy összeveszek egy üveg boron, függetlenül attól hogy melyik fél vagyok.


Három: Megint előkerült a szokások tolerálása demagógia. Ha egy muszlim találkozik a feleségeddel nálad és szóvá teszi az öltözködését, akkor szimplán paraszt és el lehet küldeni az anyjába, ennek semmi köze a toleranciához. Persze más részről ha jó benyomást akarsz kelteni, akkor illik figyelembe venni a vendégedet. Nyilván te se örülnél, ha mondjuk egy romániai üzleti vacsorán a vendéglátód teljes erőből szidná a magyarokat.


Amit viszont meg kéne érteni, hogy van különbség a szokás és az erkölcs között, ami gyönyörűen kirajzolódott a burkini vs bikini álproblémában. Ha egy muszlim nő burkinit húz, az erkölcsi kérdés, nem szokásé. Egy európai női fürdőruhája viszont nem erkölcsi kérdés, hanem szokásé.


Remélem érthetően elmagyaráztam :)

2016. okt. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!