Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért "fél", "retteg" mindenki...

Miért "fél", "retteg" mindenki a 2/3-tól, mintha az a demokrácia hiánya lenne?

Figyelt kérdés

Amikor pont a demokrácia akarta azt, hogy 2/3 legyen, az emberek szavazták meg szabad akaratukból! Nem a Fidesz vette el a demokráciát, csak divat most úgy beállítani, mintha ők tették volna!

Kit kényszerítettek, hogy úgy szavazzon, ahogy? Szerintem senkit. Úgyhogy igenis a demokrácia hatalmazta fel a Fideszt a kétharmadra, nem ők saját magukat.


De hogy a saját véleményemet is leírjam, én örülök ennek, és remélem, így is marad.


2010. ápr. 27. 14:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Az a gáz, hogy nem az emberek válaszották meg, hanem 2,7 millió ember (nemtudom pontosan mennyi). A maradék 48% meg le van sz@rva. Egyszerűen tök feleslegesen szavaztak, mert hiába került be a Jobbik, MSZP, LMP a parlamentben, túl nagy szerepük nem lesz.


És a 2/3 meg tényleg a demokrácia kigyúnyolása, mert most 2/3-al szinte korlátlan hatalmuk van, a többi párt nem szólhat bele.

2010. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
ez az első, szavazójogot a csecsemőknek!
2010. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Fidesznyik 38%-os rettegő :D:D
2010. ápr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem előbb az okon kellene gondolkodni, mivel a mostani 2/3 az elmúlt 8 év kormányzásának az eredménye.

Ha 4 éve nem ismét a szocikat választja a sok rettegő, akkor most nem lenne 2/3-os probléma. De a szocikat választották, így még nagyobb mélységbe sodorták az országot. Ennek eredménye pedig most látható.


Aki nem szavazott, annak meg semmi köze az egészhez.

2010. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

igen, az emberek választották meg.

Aki otthon maradt, pedig nem merte vállalni a felelősséget, vagy lusta, vagy magasról...potty.


A 2/3 pedig azért veszélyes, (nem csak most, hanem bármilyen esetben, bárki lenne többségben) mert korlátlanul, ad abszurdum: gátlástalanul átviheti akaratát.

Mindent megváltoztathat, a törvényeket, még a legfőbb tv-t, az Alkotmányt is.

Azt érted, hogy az miért probléma?


A választóknak 4 évente 1x van beleszólásuk az ügyekbe. slussz. na jó, még az önkormányzati.

naivitás azt feltételezni, hogy minden úgy fog történni, ahogy a választók megálmodták.

2010. ápr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ez egy hatalmas csúsztatás, amit most írsz. Dehogyisnem az emberek választották meg. Pontosabban, aki elment. Most ki tehet arról, ha valaki nem ment el szavazni? Istenem, tehet egy szívességet. Miért nem ment el? Ezerszer szajkózta neki mindenki, hogy menjen, éljen a demokrácia adta jogával. Nem ment el mégse, szintén szabad akaratából. Akkor meg ne sírjon, hogy 2 millió ember választott, hol a többi. Na hol? OTTHON! Késő bánat, ment volna el inkább.

Az is butaság, hogy teljes Magyarország lakosságát nézitek, mikor csak a szavazóképeseket kell nézni. Eleve a 18 éven aluliak kiestek.

Amúgy meg azért demokrácia, mert a szavazásban résztvevők dönthetnek a többiek sorsáról is. És döntöttek is.

Ne a Fideszt okoljátok.

2010. ápr. 27. 14:59
 7/20 A kérdező kommentje:
A kommentemet még az elsőnek írtam.
2010. ápr. 27. 15:00
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Hozhat olyan törvényt a Fidesz hogy tíz év múlva lesz választás pld.
2010. ápr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem tök jó a 2/3-ad. Én örülök neki. Nem félek! :)
2010. ápr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én is örülök, és nem félek, és azzal is egyetértek, ha eltörölnék ezt a 4 évenkénti választási rendszert. Nagyon boldog lennék, csak nyugodtan maradjanak ők.
2010. ápr. 27. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!