Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Barcsi bombázásra válaszul...

Jeffrey Spender kérdése:

A Barcsi bombázásra válaszul miért nem léptünk be a Délszláv háborúba s próbáltuk volna a nagyhatalmak engedélyével revíziót végrehajtani?

Figyelt kérdés
2016. okt. 30. 00:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
15%
9# Nagyon tévedsz. Az USA jelezte hogyha a magyar hadsereg is beavatkozik vagy Amerika magyar területről indíthatja a légicsapásokat, meg a támadásokat akkor a későbbi határmódosításnál figyelembe veszik a magyar igényeket a többségében magyarok lakta területeken. Nem az egész Délvidéket csatolták volna vissza, sőt nem is a 41'-ben visszacsatolt részt hanem annak nagyjából a felét.
2016. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 tetro ***** válasza:

11.08

Erröl tudnál forrást adni?

2016. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%

Erika Berger


baromságot írkálsz.

Az USA csak 1995-ben avatkozott be a Délszláv háborúbúkba, miközben a Szerb-Horvát konfliktus 1991-bn tört ki.


"Csak nyertesek elehettünk volna".

Lebombázott határ menti városokkal, több tízezer kiirtott délvidéki magyarral naná, hogy csak győztesek lettünk volna!


Tudod, az ilyen agynélküli nacionalisták mint te vezették bele az első és a második világháborúba ezt az országot.


Amúgy a magyar annyira militáns nép, hogy az utolsó győztes háborúnkat kb 530 éve vívtuk.

2016. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
31%

"1, a Jugoszláv hadsereg erősebb, edzettebb volt a magyarnál"


A jugoszláv hadsereg nem létezett ekkor. A délszláv háború nulla harcértékű gerillák évekig tartó csetepatéja volt lényegében, míg nálunk egy tényleg egyben lévő reguláris hadsereg volt. Ne mondd már nekem, hogy még a szlovénok által végigpofozott, horvátok, bosnyákok, albánok által szorongatott körbezárt Szerbia egyedül bármit is tudott volna csinálni, egyáltalán szóba került volna nálunk egy offenzíva felénk.


"2, körülbelül 300 ezer magyar él Vajdaságban. A szerbek pedig állatok..... Egyszerűen kiirtották volna a délvidéki magyarságot. Még így, háború nélkül is több száz magyart öltek meg."


Az biztos, hogy a szerbeket ismerve veszélyben lettek volna, de azt is látni kell, hogy ezek a magyarok komoly ellenállást tudtak volna kifejteni, komoly erőket kötöttek volna le és szvsz. pár hét alatt odáig elért volna a front.


"3, A magyar hadsereg nem tudta volna szavatolni a déli városok biztonságát a Jugoszláv légierő ellen. Maga Paks és az atomerőmű is veszélyben lett volna."


A jugoszláv légierő maradéka semmivel sem volt erősebb, mint önmagában pusztán a magyar.


"Amúgy a magyar annyira militáns nép, hogy az utolsó győztes háborúnkat kb 530 éve vívtuk."


[link]


Ja, majdnem se.


Rühellem az értelmetlen háborúkat, nem vagyok egy folyton revízión gondolkodó idióta, de ez tényleg egy reális esély lett volna, egy a fél Balkán ellen háborúzó, velünk egy súlycsoportban lévő hadsereg ellen.

2016. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%
Imádom a "fotel-hadvezéreket". Mit kellet volna, hogy kellett volna... Más sem hiányzik, vagy hiányzott volna ennek az országnak, mint egy jó kis háború.
2016. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

13# Én irkálok baromságokat? Nem kéne ennyire túlrajongani a szerbeket, mert a magyarok a történelem folyamán nem egyszer úgy elkenték a rácok száját hogy a fal adta a másikat. Legutoljára az első világháborúban ahol a magyar hadsereg legyilkolta a szerb népesség 20%-át. A Délvidéki magyarság 90%-a pedig pont a határ mellett él, tehát a Honvédség azonnal el tudta volna ezeket a magyar lakta településeket foglalni és semmilyen népirtás nem lett volna.

Aki meg azt mondja hogy a szerbek egyedül erősebbek egy albán-bosnyák-horvát-magyar szövetséggel szemben az meg baromságokat beszél pont mint te.

A magyar hadsereg meg igenis erős volt:

"1988-ban a néphadsereg békelétszáma 106 800 fő volt, közvetlenül a rendszerváltozást megelőző időszakban 13 gépesített lövész-, 4 harckocsi-, és 4 tüzérdandára, 4 páncéltörő tüzérezrede, 7 műszaki- és 3 híradóezrede, 1 hadműveleti-harcászati rakétadandára, 3 harcászati rakétaosztálya, 4 felderítő- és 1 deszant rohamzászlóalja, 1 rádiótechnikai dandára, 11 légvédelmi tüzér- és rakétaezrede, 1 harci helikopterezrede védte az ország határait és légterét. Ezenkívül még számos híradó, elektronika harc, vegyvédelmi, ellátó, javító, szállító és egyéb egység és alegység, valamint különféle hadtáp, kutató és oktatási intézetek szerepeltek a hadrendben. A csapatoknál 113 harci repülőgép, 96 harci helikopter, 1435 harckocsi, 2310 páncélozott szállító harcjármű, 27 tüzérségi rakétaindító, 1750 tábori tüzér löveg, 270 páncéltörő löveg, kb. 500 légvédelmi fegyver és kb. 50 önjáró hídvető állt szolgálatban."

2016. okt. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
85%
"...ahol a magyar hadsereg, legyilkolta a szerb népesség 20%-át". Naa, most aztán "feszül a keblem" a büszkeségtől.
2016. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Mire fel szól ez a defetizmus majd' mindenkiből, hogy a mindenkivel harcban levő és általuk végigpofozott szerbeket ránk és az elszakított magyarjainkra komoly fenyegetésnek tekintitek ?
2016. okt. 30. 19:02
 19/27 anonim ***** válasza:
96%
Senkinek sem volt érdeke.
2016. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Pro Patria ***** válasza:
0%

Mint a '89-es rendszerváltás felszínre hozta, Magyarország az államcsőd szélén állt. Egy háború ebben a gazdasági helyzetben a szakadék széléről bele is lökött volna abba.

Egy háború megvívása iszonyú gazdasági teher.

Már önmagában az is veszélyes lépés volt, hogy AK-kat szállítottunk a felfegyverzetlen horvát haderőnek nem publikus támogatásként.

A barcsi bombázás pontosan a szándékos provokáció miatt esett meg, arra, hogy Magyarországot behúzza.


Antall József nem akart sem véres rendszerváltást - nem akarta, hogy a polgári demokrácia így induljon -, sem véres revíziót. A hosszútávú célja (ami akkor, '90-ben még 5-10 éves időtartamnak tűnt) a határon túli magyarok számára az autonóm területi rendelkezés elérése, majd a népszavazás útján történő revízió.

Ez jogilag is tartható lett volna, és szakítani akart a nem makulátlan történelmi lépések sorával.

2016. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!