2002-2010 között is ennyire szankcionálták Magyarországot a nagyhatalmak?
Az EU rendszeresen csesztette a két Gyurcsány-kormányt is, a költségvetési hiánnyal, a gazdasági fenntarthatósággal, a jegybankpolitika miatt a személyi kérdésekkel.
Az USA-val viszont sokkal jobb volt a viszonyunk, tényleg.
"2002-2010 között is ennyire szankcionálták Magyarországot a nagyhatalmak?"
Nem, akkor keresztcsontnál voltak a megfelelő nyelvek.
Ne aggódjatok, Izraellel még mindig jóban van a kormány.
Az pedig sokkal fontosabb, mint az USA!
Kezdjük ott, hogy nem szankcionálnak minket, csak a fideszes sajtó a legkisebb kritikát is szinte hadüzenetnek fogja föl, tegyük hozzá sikeresen, hiszen elérték, hogy a magyarok egy jelentős részének minimum ellenérzései legyenek az EU-val szemben, meg elhiszik, hogy most milyen karakán kormányunk van. Az mondjuk hab a tortán, hogy anno épp az első Orbán-kormány folytatta le a csatlakozási tárgyalások többségét, de hát Viktor elég nagy köpönyegforgató.
Egyébként az EU nagyon komolyan bírálta a Gyurcsány-kormányt is, pl. az akkor indult kötelezettségszegési eljárást szüntette meg most nem rég az Orbán-kormány. Ami persze illogikus, ha annyira nem szereti Orbán az EU-t, akkor miért csinálja azt, amit azok elvárnak?
Tehát sikeresen kialakítottá a "az EU előtt lefekvő" ballibek egyébként hamis képét, akik folyton Brüsszelbe járnak panaszkodni, miközben 2006-ban pont a fideszes EP képviselők követelték, hogy egy ilyen hazugsággal hatalomra jutott kormánytól az EU vonja meg a pályázati pénzeket. Meg pont a Fidesz kezdeményezett egy olyan EP határozatot, ami elmarasztalta Magyarországot.
De egyébként ez semmi, érdemes szemezgetni abból, hogy a fideszesek miket mondtak Kínára meg Oroszországra 2002-2010 között, mikor Gyurcsány például Putyinnal tárgyalt. Ha jól emlékszem Kövér egyenesen arról beszélt, hogy Oroszország csak meghódítani akarja Magyarországot, ezért távol kell maradnunk tőlük gazdasági téren, Lázár szerint pedig aki Kínával tárgyal az nem demokrata...
"Az mondjuk hab a tortán, hogy anno épp az első Orbán-kormány folytatta le a csatlakozási tárgyalások többségét, de hát Viktor elég nagy köpönyegforgató."
Mondjuk a szomszéd fűje mindig zöldebb, nyilván akkor senki sem gondolta, hogy mindenbe belefognak pofázni. Most legutoljára azt olvastam, hogy már abba is belepofáznak, hogy mennyit legyen otthon az anya a gyerekével, holott ez tagállami hatáskör. Meg az se hülyeség, hogy nekünk állandóan a fejünkre vernek olyan dolgokért is, amit pl. a környező országok dupla olyan durván csinálnak, igaz, ellenünk és akkor abba nem szólnak bele, de ha mi...
Ez nem a második Orbán-kormány alatt kezdődött el. Inkább azóta háborodunk jobban fel rajta. (Legalább is az emberek egy része.) És nem csak Orbán miatt, mert olyanok is felháborodnak, akik Orbánt is elásnák legszívesebben valahol.
Meg amúgy is, nézd meg az ukránokat, kézzel-lábbal igyekeznek az EU-ba, mert hogy mennyivel jobb lesz nekik aztán majd rájönnek a hátrányokra is. Szerintem ezzel minden ilyen nyomorult kis keleti ország így van valamilyen szinten, hogy persze, vannak előnyei is, ahogy Orbán mondta, aki nem az asztalnál ül, azt eszik meg, de azért szerintem sokan előre nem gondolták, hogy mennyi hátránnyal is jár, meg mennyire bele fognak olyanba is szólni, ami látszólag a saját hatáskörünk. És nem a demokrácia védelméről beszélek, hanem egyéb piszlicsáré dolgokról.
Nos az EU fejeseinél meghatározó 3 cél (lehet, hogy sok egyéb is, de ez a 3 biztos):
1. A tagországok, elsősorban a középkelet-európaiak, kirablása egy nehezen megfogható gazdasági érdekcsoport számára.
2. Az egyes nemzetek felszámolása, egy "európai egyesült államokba" való összeolvasztása.
3. Egy nehezen megfogható (kriptokommunista, szélsőliberális, ateista, new-age-es elemekből kevert) gondolkodásmód talajáról történő Keresztényüldözés.
A 2002-2010 közötti időszak kormányai ebben együttműködtek az EU-val. Bizonyos szankciók, mondvacsinált ürügyekkel akkor is voltak (pl.túlzott deficit eljárás), mert ezen a címen is pénzt lehetett lenyúlni tőlünk.
A jelenlegi kormány nem vezeti ki ugyan az országot az EU-ból, de:
1. A rablógazdálkodás két, a lakosságra legközvetlenebbül veszélyes eszközének, a közműszolgáltatóknak és a bankoknak legalább egy kicsit a "tyúkszemére léptek".
Bár ezeknek még így is extraprofitjuk maradt, mégiscsak valamennyit vesztettek; ezért elkezdték bujtogatni a nyugati kormányokat.
2. A jelenlegi kormányok hazafias fellépése; még ha nem is akarnak kilépni az EU-ból, csak választási propagandát folytatnak; mégis erősíti a nemzeti identitástudatot és kultúrát, azaz a magyarságot.
3. A nagyobb Egyházakkal jó viszonyt fojtatnak. Bár az egyházak (mint szervezetek) támogatása még nem azonos a HITTEL; elég ahhoz, hogy a kereszténygyűlölő EU-vezetőknek csípje a szemét.
Még akkor is; ha elsősorban a katolicizmussal vannak jóban; és, ha mégis szóba állnak protestánsokkal, elsősorban ezek liberális szárnyát keresik, nem a Hitvalló vonalát (ami az eredeti, biblikus kereszténységet képviseli).
Ezek miatt most sokkal durvábbak a szankciók, valódi támadásokról van szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!