Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A haveri kapitalizmusnak...

A haveri kapitalizmusnak visszaállamosítás lesz a vége?

Figyelt kérdés
Persze ha tisztességes piaci verseny lenne Magyarországon és nem sógor, koma, jóbarát alapon történő vagyonosodások, akkor nem írtam volna ki ezt a kérdést. De tisztességtelen emberek ellen csak a visszaállamosítás lenne a megoldás? Kérdem ezt úgy hogy a szüleim földjét elvették és a munkában megrokkantak a TSZ-ben, tehát nem pártember múltunk van. És mivel Magyarországon nem azok emelkedhettek ki akik sokat tettek a hazáért, akkor miért ne jöhetne szóba akár az újbóli államosítás. Legalábbis a nagy és tisztességtelenül szerzett vagyonok esetében.
2016. okt. 26. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a visszaállamosítás a megoldás, hanem el kellene árverezni, a befolyó összeget pedig államadósság csökkentésre, vagy a manyup államosítás karosultjainak részleges kártalanítására költeni.
2016. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért mert a proletárdiktatúrát már a Németh Miklós maradéktalanul felszámolta, és ha nem tűnt volna fel: ismét vannak államosítások is. Csak "véletlenül" nem Kun Béla, Rákosi és Sztalinjóska recepje, de már nem is Roosevelt módszerei szerint történnek, hanem az Adolf Hitler és B. Mussolini - és aki egyre kevésbé különbözik tőlük - VV PUtyin - módszerei alapján. De ez Téged csak ne zavarjon. Te csak komcsizz tovább - ha ez Téged megnyugtat. A Hatalmat is megnyugtatja, hogy ennyi birkája van - már megbocsáss!
2016. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szóval azt mondod,hogy azt,hogy most a fideszes haveroknak megy jól úgy lehetne megoldani,hogy államosítunk és a Fideszé lesz minden?

Jó logika....

2016. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ilyet nem mondtam.


Te ebben a rendszerben ne várj megoldást! Aki ilyet állít az demagóg és hazudik. TGM-től Tyirityán Zsoltiig. Ezért eteti, tartja őket a "középosztály", az "elit". A Hatalom. Nehéz belátni, hogy a TV-ben mindenki hazudik, de sajnos ez a helyzet - és nem csak nálunk...


A megoldás a vörösterror, ahogy azt a Mao, Sztálin, meg a többiek tették. Mégis, mit gondolsz? Miért csinált belőlük farkos ördögöt az ún. értelmiség?


Más megoldás pedig nincsen. Nem volt már a 70-es években sem - és nem is lesz - soha sem.

2016. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!