Fideszesek! Mit szóltok az alábbi dolgokhoz?
1. Nyugdíj pénz lenyúlása
2. MNB alapítványok pénzlopásai
3. Habony Árpád nyugdíjas verése
4. Rogán helikopterezése
5. Felcsúti kisvasút
6. Stadionok építése
7. 15 milliárdos propagandakampány a semmiért
8. Ráhel Bahreinben
Mivel magyarázzatok ezeket a dolgokat? Szerintetek ezek a dolgok elnézhetők és nem kell megmagyarázni? És ne érveljetek az elmúlt nyolc évvel, mert már hat éve Fidesz kormány van. A 32%-os válaszát várom legjobban.
Úgy látom a jobboldalon új mantra szól. A Fidesz rossz, meg korruptabb és többet is lopik és többet is hazudik, de kivezetteeeeee az országot a csődből, visszafizette az IMF hitelt hát mennyivel jobban kormányoz.
A valóság az, hogy a Fidesz csak növelte az államadósságunkat évről évre és megdöntötte a csúcsot, eddig 2015 vezet. Az hogy az IMF hitel jobb volt a magyar parasztnak mint a helyette bevezetett államkötvény mutyi, arról a legtöbb embernek fogalma nincs. Hogy ergo többe kerül és arra veri el a megtestesült becsület Fidesz kormány amire szeretné felügyelet hiányában az magas.
Ezekhez ész is kéne azt tudom, nem csak görcsösen akarni hinni, hogy a Fidesz jobb akár hogy is, akár miben is.
Mert ha a valóságot vesszük szigorúan, akkor a Fidesz az ellopott nyugdíj, a megemelt áfa, a bevezetett 1000 új adó ellenére is a nyomorúság, a mutyi újabb szintjeire tudta csak süllyeszteni az országot. Az államadósság mellett a kivándorlás is elérte hála nekik a csúcsok csúcsát, ami szintén megmutatja a Fideszes hívő narancs ködén túl létező szomorú valóságot.
Ijesztő hogy ennyi év utan is annyi a legjobb érv a Fidesz mellett hogy jobbak mint a szocik. Szánalmas...
Egyébként nemes egyszerűségű hazugság. Szerintem nem kell ehhez diploma:
Az egyes eredmények sokkal jobbak mint a szocik idején , mások viszont meg se közelítik azokat. Eleget beszéltetek eredményekről. De sosem látom hogy valaki felhozná azt hogy 2002-es választások után a válság kitöréséig pontosabban 2009-ig mikorra ide begyűrűzött, csökkent a mélyszegénység, csökkent az anyagilag súlyos helyzetben levők száma, most pedig nől. Erre nem tudnak mit mondani azóta sem a Fidrszesek csak hebegnek habognak lekomcsiznak meg ilyenek. Ez nem számít eredménynek nekik...
Csak fújják a csődközeli állapotok dumát , ami szinten hamis állítás, hiszen a válságot egyáltalában nem óhajtják említeni mintha az nem is lenne olyan nehézség ami nagybajokat okoz. Persze elhiszem hogy bölcs vezérüknek nem jelentett volna gondot de...na...
Ennyi. Egyes eredmények valóban jobbak mások rosszabbak. Az egy dolog hogy a szocik idejéből az összes nem jó eredményt kiemelik és mantrázzák, meg a jelenlegi szentek idejéből csak a jókat de csak a mihez tartás végett a szociknak is van mire büszkének lenni.
Persze most majd jön a kontrázás...:)
"Csak fújják a csődközeli állapotok dumát , ami szinten hamis állítás, hiszen a válságot egyáltalában nem óhajtják említeni mintha az nem is lenne olyan nehézség ami nagybajokat okoz."
- A teljes kép érdekében érdemes feljegyezni, hogy a magyar gazdasági növekedés már 2006-tól stagnált. A 2006-ig terjedő időszakig "a világgazdaság pénzbősége, meg trükkök százai – amiről nyilvánvalóan nektek nem kell tudni – segítette" a növekedési pálya addigi megtartását. Ezt követően pedig, még évekkel a globális gazdasági válságot megelőzően, a magyar gazdaság vízszintes mutatókba állt át. Majd 2008-tól pedig, még a válság előtt(!) recesszióba indult el.
Azért érintette Görögország mellett Magyarországot a legsúlyosabban a gazdasági világválság begyűrűzése, mert egy eleve lejtőben lévő magyar gazdaságot ért el a hulláma.
"Az egy dolog hogy a szocik idejéből az összes nem jó eredményt kiemelik és mantrázzák, meg a jelenlegi szentek idejéből csak a jókat de csak a mihez tartás végett a szociknak is van mire büszkének lenni."
- Tényleg, és őszintén érdekelnének az eredmények. Nem rosszindulat kérdezteti velem. Várok bármilyet. De nem olyan érzelmileg túlfűtött eredmények, mint az újszülötteknek 18 éves korra beígért, majdan kiosztandó 40 ezer forintja. Hanem eredmények. Nem tudok sorolásba kezdeni, és nem érzem kötelességemnek az erre való intenzívebb erőfeszítést, amikor maga az érintett részről fogalmazódik meg, hogy: "Nem tudtok mondani olyan jelentős kormányzati intézkedést, amire büszkék lehetünk, azon túl, hogy a sz*rból visszahoztuk a kormányzást a végére. Semmit. Ha el kell számolni az országnak, hogy mit csináltunk négy év alatt, akkor mit mondunk?"
"1. Rezsicsökkentés
Annak ér valamit, aki hatalmas házat tart fenn hatalmas rezsivel. A hozzám hasonló kisfogyasztók meg sem érzik, viszont baromi jól lehet mantrázni."
- Dönthetsz úgy is, hogy ezt az összeget átutalod valamilyen gyermekkórháznak, ha számodra felesleges. Elsősorban azoknak szól, akiket a hónap végén megmaradó párezer forint választja el attól, hogy tud-e párizsit venni, vagy nem.
"2. Bérrendezés
Kinek a bérét rendezték? A közmunkásokét havi 47ezerrel?"
- A közmunkások bére nem arra való, hogy ebből bárki is megéljen, arra való, hogy álláskeresőként, átmeneti időszakban pénzforráshoz jusson.
Béremelés történt például az egészségügyben (persze, itt is kifogás volt, hogy miért ennyit, miért nem többet, ha emelnek, miért ennek a szakágnak, vagy beosztásnak jobban, miért nem annak erőteljesebben), majd ismét megemelték. Emelték a pedagógusok fizetését is, és a rendvédelmi és honvédelmi alkalmazottak bérét is. Ennyivel nagyjából le is fedtük azt, ahol az állam adja a fizetést, következésképp emelhet rajta. Magánvállalatok esetén az államnak ilyen jogköre eleve nincs.
"3. Életpálya modell
Az milyen életpályamodell, amikor gyorstalpalón képzünk ki szakértőket, hogy legyen, aki levizsgáztatja a már ezerszer"
- Hmmm... Tudod, hogy mit takar az életpályamodell fogalma? Mert itt szétcsúszik az idézett kérdés és a rá adott válasz tartalma. Az életpályamodell annyit takar, hogy kiszámítható az előrehaladás az életpályán, vagyis meghatározott évekhez meghatározott béremelések és beosztások elnyerése társul, így van egy jövőkép, amire alapozni, számolni lehet.
"5. Csok
Megint annak jó, akinek van pénze és/vagy ingatlana. Nekem egyik sincs, úgyhogy nagyon nem érek vele semmit..."
- Érdekes, az én testvérem nem vagyonos, mégis tudta használni a milliós támogatás segítségét. Persze, önrész nélkül nem megy. Azt ne is várd el, hogy "az állam aládrakja a házat", nem erről szól, és nem is ez az állam szerepe. Arról szól, hogy segít az életben való elindulásban fontos alapokhoz való hozzájutáshoz. Akár olyan mértékig, amelynek elmaradása eleve kizárná az erre való lehetőséget. Ha például valakinek nincs annyi milliója, hogy építsen belőle, de több, visszafizetési teher nélküli millióval megtámogatva igen, akkor annak ez az életet, vagy az attól való elválasztást jelenti. Akinek eleve hiányzik ehhez minden feltétel már a kiindulási alapban, ahelyett nem fogja "az állam megcsinálni" mindezt. Ez hibás felfogás az állam szerepéről, hogy a világban öntudatlanul tengődésünkben kitörölje a popsinkat, és megfőzze a vacsinkat.
"6. Családi adókedvezmény
Az ötlet nem rossz, az arányok megint vérlázítóak. Egy gyerekre tízezer, kettőre 12500, háromra 33000 FT jár/gyerek. Miért is? Miért ér többet az a gyerek, amelyiknek két testvére van? (Miközben nagycsaládosként szinte semmiért nem kell fizetniük...)"
- Azért, mert az egész az 1980 óta negatívban lévő népességszaporulat ellenében lett megalkotva. Egy gyerek bevállalása színtiszta népességfogyás, két szülő "kiesik", és egyetlen gyermeket hagynak maguk után. Vagyis csökkenőbe megyünk.
Két gyermek esetén a népességszám stagnál.
Három gyermek a minimum, ami egészséges népességnövekedéshez vezet. Ez mögötte a gondolatmenet. Ezért "értékesebb egy gyerek", ha van két kistestvére is. Abban pedig mi kivetnivalót találsz, ha a nagycsaládosoknak pedig az adózása majdnem nulla felé csökken?
Ez a munkahellyel rendelkező, több gyermekes családokat érinti. Lévén, hogy adókedvezmény formájában juttatandó, nem pénzben.
"7.Gyed extra
Nálam megint a vérlázító kategória, hogy miért is fizet az állam gyermekgondozási díjat annak, akinek a gyerekét reggel 8-tól délután 4-5-ig az állam gondozza?"
- Vérlázító! Ha adnak, és ha nem, vérlázító!
"8. Közmunka program
A modern kori intézményesített rabszolgatartás, viszont baromira jól mutat a statisztikában, hogy „nézd má’, felszámoltuk a munkanélküliséget!”"
- Nem a munkanélküliség felszámolása benne a lényeg, hanem az, hogy az FHT folyósítását vagy munkavégzéshez, vagy államilag indított képzéseken való részvételhez, vagy magánúton zajló tanfolyamokon való jelenléthez, vagy háztartási munkában eltöltött időhöz kötik, tehát valamilyen cselekményformához, ennek hiányában pedig megszüntetik. Azaz nem csak számolatlanul megy az eltartottság, hanem azzá válik, ami valójában: foglalkoztatás helyettesítő támogatás.
Mint ahogyan az elvonókban sem cuccal pumpálnak napi szinten, hogy meglegyen a boldogságod, hanem adnak egy bizonyos mennyiségű anyagot az átmeneti időszakra, de csak orvosilag, és a cél, hogy segítenek normális emberré válni, nem az, hogy megadják, amit te magadtól nem tudsz megszerezni.
Ez csak egy része több másnak, mint például annak, hogy az igazolatlan iskolai hiányzásokkal összefüggésben megvonják a családtól támogatásokat. Beszéltem egy alkalommal a volt osztályfőnökömmel, ő több helyen is tanít, elmondása alapján van látszatja ennek.
Ahogyan az is ebbe sorolható, hogy azonos elkövetések után a büntetési tétel az ugyanolyan súlya helyett az ismétlésszám szerinti szorzásban erősödik. Vagyis a kisértékű, éppen ezért életvitelszerű bűnözést ellehetetleníti. Nem lehetne egy biciklilopásért aránytalanul nagy büntetési tételt a BTK-ban rögzíteni, mert nem lenne etikus, ez viszont mégis megakadályozza az ilyesminek, mint napi keresetforrásnak való kihasználását.
Ezek együtt így mind aktív társadalmi problémák feloldását jelentik.
"9. A gyed táppénzből való számításának eltörlése
Nagyobb a füstje, mint a lángja, olyan hej de jól nem járnak vele, mert hiába magasabb a fizetés, sokan ugyanezt az összeget kapják így is, úgy is, merthogy van egy plafon… Aki mégis jobban jár: pár forintos tételekről beszélünk…"
- Tehát valamiért dobjuk be, hogy ez sem olyan jó, mert... csak.:)
"De sosem látom hogy valaki felhozná azt hogy 2002-es választások után a válság kitöréséig pontosabban 2009-ig mikorra ide begyűrűzött, csökkent a mélyszegénység, csökkent az anyagilag súlyos helyzetben levők száma, most pedig nől"
ez amúgy úgy hazugság ahogy van!
"Annak ér valamit, aki hatalmas házat tart fenn hatalmas rezsivel"
Hát nem! Annak jó akinek korszerűtlen háza van. Na meg az iparnak. Ha elvonatkoztatunk kicsit a kispolgári hétköznapoktól :).
A #28-as szerintem mindent elmondott, szintúgy az a véleményem.
Csak persze kihagytad hogy a Fideszesek meg maga a fidesz kihasznalja hogy az instabil időkben illetve inkább utanna a válsagban romlottak a statisztikák , aljadékul.
"Csak persze kihagytad hogy a Fideszesek meg maga a fidesz kihasznalja hogy az instabil időkben illetve inkább utanna a válsagban romlottak a statisztikák , aljadékul."
- A 21:27-es válaszomban írtam arról, hogy nem a gazdasági válság nehezítette meg az MSZP-SZDSZ-kormány életét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!