Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Holnap lesz a népszavazás,...

Holnap lesz a népszavazás, fogalmam sincs hogyan döntsek, nem értem, hogy az egész miről is szól. Hogyan döntsek holnap? (A kérdés kifejtése lent)

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem szeretnék migránsokat Mo-n, látva mi megy nyugat eu-ban, de nem értem mi ellen és miért népszavazunk. A konkrét kérdések, a NEM-ek győzelmére vonatkoztatva:


Mi az a kvóta, milyen eu-s törvény, rendelet stb. uniós jogszabály ellen kellene szavazni? (Konkrétan hiv./ sorszámmal, ha valaki tudja nevezze meg a jogszabályt)


Ügydöntő a népszavazás, milyen jogszabályt kell alkotnia az országgyűlésnek?


Ez a jogszabály mire kötelezi az EU-t?


Ha az Unióban már született jogszabály arra, hogy migránsokat kell ide költöztetni, akkor hogyan tudja felül írni ezt egy népszavazás? (a konkrét lehetséges jogi aktusra gondolok)


Akár jobb, akár baloldali vagy, akár fideszes vagy, akár nem kérlek válaszolj, mert konkrétan nem értek semmit. És azért mert egy párt azt harsogja, hogy nem, a másik párt, meg hogy igen, felelősségteljesen akarok dönteni.



2016. okt. 1. 21:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Konkrétan a kérdéseidre:

Nincs semmilyen törvény a kvótáról, csak tervezet volt.

Az Országgyűlésnek olyan jogszabályt kellene alkotnia, hogy befogadjuk őket.

Ha lenne is ilyen jogszabály, nem kötelezi semmire az EU-t. Magyarország viszont köteles lenne betartani az EU által hozott jogszabályt.

2016. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
23%
16-os: Amit Kölnről írsz, az sem úgy igaz. AS Magyar Idők írásában egy mákszemnyi az igazság, a többi kitaláció! De ha e mindenáron a Fidesz hazugságasit hiszed el és rettegni akarsz, a Te dolgod.
2016. okt. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

#13


Akkor gondolom a németországi magyarokról is tudnál hasonló térképet mutatni:

[link]

2016. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
56%

"Amit Kölnről írsz, az sem úgy igaz. AS Magyar Idők írásában egy mákszemnyi"


Dugi, ne kezdjük el.Tudom, az Index se jó.Ha belinkelem a német forrást, akkor elhallgatsz? Bár egyszerűbb lenne, ha azt se várnád mrg.

2016. okt. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Itt elolvashatod a 2015/1601 ET határozatot, amely gyakorlatilag a "kvótáról" szól: [link]


Alapvetően ez arról szól, hogy kisegítsék Olaszországot és Görögországot a menekültügyi eljárások lefolytatásában. (Magyarország is közöttük volt, mint olyan ország, ahol sok menekült lépett az EU területére, de mi visszautasítottuk ezt, nem kértünk a segítségből)


A nemzetközi és a nemzeti jog viszonya érdekes jogelméleti kérdés, többféle rendszer is létezik ezekre. Magyarország jelenleg az úgynevezett dualista rendszert alkalmazza, azaz a kettő egymástól elkülönül és mellérendelő viszonyban állnak. Bizonyos nemzetközi szabályok azonban közvetlenül is alkalmazhatóak és ide tartozik az ET határozat is. (olvasnivaló: [link]


Ebből kifolyólag nekünk nem kell semmilyen jogforrási szinten szabályt alkotni erről, amennyiben ezt megtesszük, akkor előfordulhat, hogy egymással ütköző/ellentétes szabályok lesznek a jogrendszerben, amely érthető módon kerülendő.


Említésre került, hogy például a népszavazás eredménye alapján módosíthatják az Alaptörvényt. Gondolom azt könnyű belátni, hogy ez semmilyen szinten nem kötelezi az EU intézményeit, a nemzeti jog nem képes nemzetközi szinten szabályokat alkotni egyoldalúan.


Talán érdemes lehet megemlíteni, hogy maga az Alaptörvény tiltja, hogy ilyen kérdésben népszavazás legyen, hiszen nemzetközi szerződésre vonatkozik, amely a "tiltott témák" között van.

2016. okt. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Vicc ez az egész. Én konkrétan egyetlen egy ország függetlenségét sem ismerem el. van egy utópisztikus álmom. minden ember sorban áll és aki szeretné a világbékét az marad aki nem az megy a levesbe. kevesen maradnánk de akkor arról szólhatna az élet amiről szólnia kellene. ez a mostani világrend el van ..szva
2016. okt. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

NEMmel kell szavazni. Aki nem szavaz, az IGENre szavaz. Ilyen egyszerű.


Túl van dramatizálva a dolog. Sokan okosnak érzik magukat, mert hű ez most Orbánról szól, őt buktatják meg az érvénytelen szavazatokkal, bla bla bla... Ez nem Orbánról szól, félre kell tenni most az Orbán gyűlöletet. Én sem szeretem, mégis elmentem szavazni. NEM fog lemondani a kormány ha érvénytelen lesz a népszavazás. Ilyenről senki ne is álmodozzon. Kár emiatt elbohóckodni egy ekkora súlyú dolgot.


Egy érvényes népszavazással már fel tudjuk mutatni az akaratunkat. Van valami a kezünkben. A semminél több. Nem tudom hogy mit várnak egyesek. Nincs ütőképes hadseregünk, nem tudunk minden migránst agyonlőni csak úgy - még ha ez is lenne a kézenfekvő. Jelenleg ez is egy fegyver, még ha önmagában kevés is. Erről szólna az összetartás.


Egy eredményes népszavazásnak maximum pozitív hatásai lehetnek. Negatív semmiképp. Akkor meg minek elszarni az egészet? Felőlem oké, viszont ebben az esetben KÖVETELEM az IGENnel szavazóktól, illetve az érvénytelenül/nem szavazóktól, hogy majd amikor 8-10 migránsnál kell seggbebaxásért sorba állni, az elsők között legyenek. Az ilyenek semmi segítségért ne sápítozzanak, amikor majd itt is bajok lesznek. Nekem van ismerősöm Svédországban és Németországban is. Kegyetlen helyzet uralkodik ezeken a helyeken, sajnos első kézből tudom. Nem a médiából, meg nem a csökött kis agyamból pattant ki, hanem sajnos ismerősöktől hallom a személyes tapasztalataikat, közvetlenül. Nekem ez ide nem kell. És nem csinálok a mai szavazásból sem Orbánellenes harcot, mert magam alatt vágnám vele a fát. Ez most nem erről szól.

2016. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
50%
A kérdésedből ítélve szerintem tudod, de legalábbis sejted a választ. Mindenki tudja, hogy ez egy álnépszavazás, aminek a célja Fidesz hatalmának további erősítése és az EU gyengítése, orosz ordekek szerint. Semmilyen konkrét, valódi intézkedés nincs, ami ellen harcolhatna, és közjogi következménye sincs. Ezt mindenki tudja.
2016. okt. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
35%
Egy tét nélküli szavazásban csak a birkák vesznek részt. Ez olyan mintha valakit elküldenék a sarokra azért ,hogy nézze meg ott vagyok e ? A birka elmegy és rohan vissza : megnéztem nem vagy ott.
2016. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
33%
Végül hogy döntöttél, és miért úgy? Sikerült közben kideríteni a válaszokat a kérdéseidre?
2016. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!