Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellene azoknak rosszul...

Miért kellene azoknak rosszul érezniük magukat akik az átlag felett keresnek a szakmájukban? Már itt is láttam gyk-n, de más helyeken is.

Figyelt kérdés
2016. szept. 18. 16:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
55%

"A kádári dumád meg arról, hogy nincs egy nagy közös, dehogyis nincs, tudod hogy hívják? GDP!"


Akkor mesélj még kicsit erről a GDP-től. A példámban említett családhoz milyen úton is vándorol el az a töménytelen mennyiségű pénz, amiből csak úgy meríthet az ember a fiának?


Vagy mondok másik példát. Mert ott nagyobban játszottak.

Amikor még létezett a nagy IBM, ott is foglalkoztam projektekkel, és voltak kis cégek, bekértük az ajánlatokat, és amelyik jobb árat mondott megkapta a projektet. A pénzt tőlünk és a hasonló nagyobb cégektől kapták az elvégzett munka alapján. Akkor magyarázd már el hogy hol férnek hozzá ahhoz a GDP-hez, illetve miért kaptak volna tőlünk több pénzt, ha kitalál egy plusz fiktív állást?


Nyilván te a kormányközeli cégekre gondolsz, de létezik más is magyarországon. Pl. audi, mercedes, ericsson stb. stb. Ott kell próbálkozni ahol babér terem, ha nem akarsz vállalkozni.

2016. szept. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Sejtettem.
2016. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene rosszul érezniük magukat, ha versenyszférában dolgoznak, rendesen adóznak és minden fillért valóban teljesen tisztán, fehéren, jogszerűen, valódi gazdasági versenyben kerestek meg, kizárólag az eszüknek, szakértelmüknek, versenyképességüknek, ügyességüknek köszönhetően.

Ha mindez érvényesül, akkor az illető (akit nyugodtan nevezhetünk Fehér Holló úrnak) nyugodt lelkiismerettel és büszkén dőlhet hátra, mint tisztességes és saját munkájából meggazdagodott magyar ember. És minden tiszteletem az ilyeneké!


Ha mindezt közpénzen valósította meg, hatalmas állami fizetés mellett, az adófizetők zsebéből, vagy ha magánúton tette, de politikai haverok juttatták állami megrendeléshez, rászabták a pályázatokat, és verseny nélkül jutott oda, ahol van, az én szememben egy nulla, sőt, rosszabb: egy élősködő féreg, aki része annak a rendszernek, amelyben az ilyen kifizetések miatt nem marad elég pénz egészségügyre, szociális juttatásokra, tanügyre és gyermekétkeztetésre. Az ilyen patkány süsse le a szemét és jobb ha hallgat. A pénzére, palotájára, menő autójára és mindenére, amije csak van, pedig nyugodtan tekintsen úgy, mintha mások könnyeiből, véréből, nyomorúságából készült volna!

2016. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
500-600 ezres fizetéssel a Lufthansánál vagy a T-Systemsnél már fehér hollónak számít az ember?
2016. szept. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A többséghez képest igen.
2016. szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!