Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen adók vannak, egy átlag...

Milyen adók vannak, egy átlag dolgozónak milyen adókat kell fizetnie?

Figyelt kérdés

Amit eddig gyűjtöttem:

SZJA

Nyugdíj járulék

TB ( ez a kettő nem feltétlen adó, de mivel kötelező fizetni, államilag határozzák meg a mértékét és nincs választási lehetőség, én adónak vettem )

ÁFA

Dohányárukra külön adó

Ingatlan adásakor-vásárlásakor adó

Személygépkocsi ( és motorok esetében is ) súlyadó, adásakor-vételekor adó



Milyen adók vannak? Mit kell egy átlagos munkásnak fizetnie?


2016. szept. 10. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Láttam egy jól összefoglalt írást erről egyszer.


Az a lényege, hogy Átlagos Oszkárnak végül mindent egybe véve minden megkeresett 4 forintja után 3 forint az államnak ment.


Ez brutál, iszonyú szar az itteni adórendszer, ráadásul a pénzedért nem kapsz vissza semmit. Az egészségügy, oktatás, tömegközlekedés olyan mint Afrikában.

2016. szept. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

ingatlanadó akkor id ha tied mert kötelező adó

kaszkó az autóra

vállalkozói ha magánvállalkozó hát dzerintem a rezsi ha beleszámít igaz azért kapsz valamit ténylegesen

2016. szept. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
csak afrikában nem adózol le annyi a különbség ott ingyé nagyjából ilyen itt meg rtohadt drágán
2016. szept. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fersk ***** válasza:
Valamint a nevét nem tudom, de az adóbefizetés után fizetendő adó: lásd üzemanyag árába belefoglalt adóterhek után fizetendő ÁFA. :D
2016. szept. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki szerint afrikai szinten vagyunk, az még nem mozdult ki a szobàbòl. Persze, nem élünk nyugati szinten, de aki akar, itthon is meg tud élni. Csak ugye panaszkodni mindig könnyebb.
2016. szept. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Az átlag dolgozó az alábbi adókat és járulékokat fizeti:


- Munka-erőpiaci járulék - bruttó bér 1,5%-a

- Egészségbiztosítási járulék - bruttó bér 7%-a

- Nyugdíjjárulék - a bruttó bér 10%-a

- SZJA -a bruttó bér 15%-a


Aztán a fogyasztása után ÁFÁ-t fizet.


Minden más teljesen élethelyzet-függő, hogy kell-e fizetni, így a kérdésednek értelme sincsen. Vannak települések, ahol kell kommunális adót fizetni, valahol meg nem. Na most akkor kell-e az átlag dolgozónak fizetnie? Ha az átlag dolgozó nem dohányzik kell-e fizetnie dohányárukra külön adót? Az átlag dolgozó a GYK alternatív valóságában afrikai körülmények között él, így biztosan nincs saját ingatlana, amit eladhatna, vagy vehetne, személyautót meg pláne nem. De ha még a burzsuj 150 ezret keresőket nézzük, akiket meg kellene már büntetni egy második SZJA kulccsal, nos még ők sem biztosan, hogy bármelyiket is fizették valaha. Mondok jobbat. Ahol én lakom, ott ha a saját ingatlanodon kivágsz egy nem gyümölcsfát, és nem pótolod másikkal, 37 ezer forintot kell fizetni az önkormányzatnak. Na most ezt kell-e fizetnie az átlagos munkásnak vagy sem?

2016. szept. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Végső soron minden adót az emberek fizetnek meg. Kimaradt mindenféle fogyasztást terhelő kisebb adó, mint például a népegészésügyi termékadó, telekom-adó, jövedéki adó (dohányra, üzemanyagra, alkoholra), de biztos van még ilyen kismillió.
2016. szept. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!