Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan robbanthatnék ki...

Hogyan robbanthatnék ki forradalmat Magyarországon a rossz megélhetés miatt?

Figyelt kérdés

munkás fizetésből megélni se nagyon lehet..


sok képzettebb is a szüleivel kénytelen élni..


Ide forradalom kell!


Hogyan?


2016. aug. 28. 23:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%

"Ki ellen akarsz forradalmat indítani?

A kormány ellen?"


Igen, a kormány ellen. Nem is az umpalumpák meg apacukafundalukák ellen...


"Másnap kivonulnának a multik, a hazai cégek meg tönkremennének, és 90%-os lenne a munkanélküliség."


Ez így ahogy van, baromság. Mellesleg pont hogy a multi öli ki maga körül a konkurenciát és semmivel se ad jobb fizetést mint egy magyar munkahely. Vagy te láttál már miliomos TESZKÓ gazdaságos árufeltöltőt?


"Mit gondolsz, ki a felelős azért, hogy alacsonyak a bérek?"


A kormány, egyértelmű.

Mi az uralkodás első szabálya? MINDENÉRT te vagy a felelős.

Erről pedig ennyit, ide egy pontot kérek.


"Azt sem tudjátok, mit is akartok elérni, csak szidjátok a politikusokat, mert szitkozódni a legkönnyebb."


Ha forradalom lenne, akkor lenne nyilvánvaló célja is, azonkívül hogy egyetlen politikus se maradjon életben. Ha olvastál volna történelmet, tudhatnád, hogy az ókori Rómában pontosan így szabadultak meg mindig a rossz uralkodótól. Ha egy császár nem úgy uralkodott, ahogy az a népnek tetszett,semmi gond nincs, nye problemá, fogták és megölték, újat választottak helyette. Az utód pedig okulva elődje példáján, sokkal bölcsebben próbált meg uralkodni. Így járt többek közt Néró, Commódus, Domítianus, Didius Iulianus és még sokan mások. Talán vissza kéne hozni ezt a gyönyörű hagyományt, elég szégyen hogy az ókori emberek jobban tudták kezelni az ilyen helyzeteket, mint a XXI. századi felvilágosult hómó sapiens...szégyen.

Azonkívül mutasss már politikust - akár csak EGYET is - aki a népnek, a népért önzetlenségből tett valamit. Kíváncsian várom, jó keresgélést.


Lehet lepontozni nyugodtan az érvképtelen ostobáknak, az nekem is megy.

2016. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 lumia 532 válasza:
56%
pl amerikaiaknak lenne ilyen miniszterelnokuk mar nyakon csipték volna es felkototték volna valahova azok szivosabbak mint a budos magyarok
2016. aug. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%

"Ez így ahogy van, baromság. Mellesleg pont hogy a multi öli ki maga körül a konkurenciát és semmivel se ad jobb fizetést mint egy magyar munkahely. Vagy te láttál már miliomos TESZKÓ gazdaságos árufeltöltőt?"


Árufeltöltő sehol sem milliomos. Amúgy a multi legalább jó bért fizet, jó munkakörülményeket biztosít és van előrelépési lehetőség, ha szorgalmas vagy.


"Mi az uralkodás első szabálya? MINDENÉRT te vagy a felelős."


A felnőtté válás első szabálya pedig az, hogy a saját életedért kizárólag te vagy felelős.


"Ha egy császár nem úgy uralkodott, ahogy az a népnek tetszett,semmi gond nincs, nye problemá, fogták és megölték, újat választottak helyette..."


Sokra mentek vele, utána jött egy még nagyobb gazember diktátor. Persze ettől függetlenül el kell távolítani a közéletből az elmúlt 20 év "elitjének" a nagy részét és felelősségre vonni őket, ha változást akarunk. De önmagában, az uralkodó (kádári "örökség") mentalitás megváltozása nélkül nem lenne eredménye, mert jönnének helyettük mások, még rosszabbak, akiket a nép megszavaz.

2016. aug. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%

"Árufeltöltő sehol sem milliomos. Amúgy a multi legalább jó bért fizet, jó munkakörülményeket biztosít és van előrelépési lehetőség, ha szorgalmas vagy."


Kérdezz meg egy Vodafone-ost, vagy TESZKÓst, hogy mennyire jók azok a munkakörülmények. Például hogy nem vehet ki szabit, mert kirúgják. Ha van pofája megbetegedni, szintén.

Ezzel NEM azt mondom, hogy a magyar cégek jobbak, viszont nem látok különbséget a kettő közt: egyik tizenkilenc, másik egy híján húsz.


"A felnőtté válás első szabálya pedig az, hogy a saját életedért kizárólag te vagy felelős."


Az aktuális uralkodó pedig emberek ezreinek az életéért felelős. Azt tudom, hogy a felelősség a háta közepére sem kell, ennek ellenére ő vállalta a kormányzást, neki kellett a hatalom, ha nem végzi a munkáját, ő a hunyó meg a sleppje, ő viszi el a balhét is.


"Sokra mentek vele, utána jött egy még nagyobb gazember diktátor."


Így van. Ilyenkor őt is megölték pár hónap regnálás után, lást Vitellus, Elagabalus, Caligula. Az utána jövőnek az első dolga az volt, hogy viharos gyorsasággal kijavította, amit az elődje elrontott, nehogy ő is hasonló sorsra jusson.

Az első párszáz leölt politikus után kétszer is meggondolnák a helyükre lépők, hogy meddig feszegetik a népnél a húrt, tekintve hogy ők csak pár tucatnyian vannak, a lakosság meg több millió emberből áll.


Figyeld meg, ahol a mélyszegénység elért egy bizonyos rátát, ott mindig kirobbant felkelés. Nem mindegyik vezetett sikerre, viszont a mondás szerint jobb ma egy forradalom, mint holnap egy éhendöglés. És nem hinném, hogy a kormánytagok olyan sok embernek hiányoznának, amikor semmi hasznosat nem csinálnak csak élősködnek.

2016. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#14 " neki kellett a hatalom, ha nem végzi a munkáját, ő a hunyó meg a sleppje, ő viszi el a balhét is. "


Aha.


És szerinted manapság ezekkel a feltételekkel ki vállalna vezető szerepet?

TE ? Vállalnád?


Mit igérnél ?

Fizetésemelést?

Mibő?

2016. aug. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ezekkel a feltételekkel nyilván olyasvalaki vállalná a hatalmat majd, aki meg is tudja oldani az ország problémáit - felelősen! Akinek a kormányzás nem azt jelenti, hogy a nép kárára kétmarokkal szedjük el a zsozsót, az emberek meg le vannak szarva, éljenek ahogy tudnak, vagy dögöljenek meg.


Hogy miből? Majd azt a vezető kitalálja. Aki vállalja az ország kormányzását, annak tudnia kell a megoldást. Annak semmi értelme, hogy tojást sem tud tojni, de már előre megmondja hogy ehető-e vagy záp...

2016. aug. 30. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

11-es!

A multikat nem ez a kormány hívta be az országba. Senki sem szereti őket, a kormány sem, mégis tudjuk, hogy nagy baj lenne, ha mind kivonulnának, mert rengeteg embernek adnak munkát. Jobb lenne, ha hazai cégek adnának, de sajnos ez van. Vagy talán csináljuk vissza azt, ami a pártállam idejében volt? Működtessünk veszteséges gyárakat csak azért, hogy az embereknek legyen látszatmunkája, közben vegyünk fel államhiteleket, hadd fuldokoljanak majd az unokáink még nagyobb államadósságban?


A kormány elsöpréséhez nem kell forradalom. Le lehet váltani, csak el kell menni szavazni. Az uralkodóé a felelősség, igen. A demokrácia népuralmat jelent. A népé a felelősség, hogy kiket választ meg uralkodónak.


Az a duma, hogy minden politikus gazember, elég gyerekes. Ha Te holnap forradalmi programot hirdetnél, végigvinnéd a forradalmat és átvennéd az uralmat, onnantól Te is politikus lennél... De van ennek legális módja is, amihez nem kellene gyilkolnod. Miért nem indulsz a választásokon?

2016. aug. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%

"Ha egy császár nem úgy uralkodott, ahogy az a népnek tetszett,semmi gond nincs, nye problemá, fogták és megölték, újat választottak helyette."


Nagyon súlyosan összekeversz két dolgot. A császárokat nem választották. Pláne nem a nép. Nem is a nép ölte meg őket, hanem általában összeesküvő arisztokrata csoportok, akik mást akartak trónra juttatni. A népet maximum eszközként használták fel.

Volt olyan is az ókori Róma történetében, amikor a mai demokráciához hasonló államrend volt, de akkor nem császár volt, hanem consul. És akkor sem volt mindenkinek választójoga, csak a polgároknak. A csőcselék nem szólhatott bele a dolgokba.


Ennyit a töritudásról...

2016. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ki dönti el, hogy hasznos-e egy adott politikus tevékenysége? A nép, aki jellemzően nem ért a gazdasághoz?


Egy példa: adott egy populista politikus, aki adósságokba veri az országot, hogy rövid távon emelje az életszínvonalat, ezért népszerű. Aztán amikor már nem tud több külföldi hitelt felvenni és bedől az egész, felmarkolja a "félretett" pénzét és elmenekül az országból (tudom, zárjuk le a határokat...).


Egy másik politikusnak ésszerű és megfontolt programja van, de ezt azt követeli, hogy rövid távon (5-10 év) romoljon az életszínvonal, de hosszútávon helyrehozná a gazdaságot (csak ezért sok áldozatot kell vállalni). Mivel az emberek többsége képtelen hosszabb távra előre gondolkodni, ezért kivégzik, mielőtt végrehajthatná a reformjait és megválasztják helyette a populista politikust, aki fűt-fát ígér.

2016. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
62%

Nem volt minden gyár veszteséges az "átkozsban", szerinted akkor megérte volna a termelőnek fenntartaniuk őket? Frászt. Valószínűleg MLM-be fogtak volna inkább. Arról nem is szólva, hogy a pénz még úgy, "kapun belüli munkanélküliséggel" együtt is többet ért, mint ma, amikor elvileg jobban teljesít az ország. 5 forintért kaptál egy gombóc fagylalt, ma meg 200 forintért se kapsz.


Szavazni? Ó, barátom, ha a szavazástól BÁRMI megváltozna, azonnal betiltanák.

Egyetlen kormánynak sem érdeke, hogy a nép boldog legyen, következésképpen nem hoznak emberbaráti intézkedéseket sem. Te arra rakhatod le a voksodat, hogy melyik párt nyúljon jó mélyen a zsebedbe. Hát ezért megéri :D

Ami most megy, az pedig minden,csak nem demokrácia. Amiről beszélsz, olyan Periklész idején volt, akkor még relative jól működött. A mai demokrácia meg olyan, mint mikor két farkas és egy bárány azon vitázik, mi legyen a vacsora.


És továbbra is fenntartom a véleményem, hogy minden politikus gazember. Eddig konkrétan nulla, azaz 0 darab politikust ismerek, aki a nép jólétét és érdekeit tartja szem előtt, nem a saját nyomorult kis életét teszi jobbá egy egész ország költségén.


"Nagyon súlyosan összekeversz két dolgot. A császárokat nem választották. Pláne nem a nép. Nem is a nép ölte meg őket, hanem általában összeesküvő arisztokrata csoportok, akik mást akartak trónra juttatni. A népet maximum eszközként használták fel."


Olvass kicsit utána. A császárokat kikiáltották, azaz választották - vagy a nép, vagy a praetorian gárda. Igen, volt olyan is, aki az apjától örökölte a hatalmát, ennek ellenére ha rosszul végezte a dolgát, őt is ugyanúgy meglincselték. A császárságot megelőző időkben pedig valóban consul és senatus volt - a különbség annyi, hogy ők egymást is irtották, nemcsak a nép ölte le őket, ha alkalmatlanok voltak az uralkodásra. Mit gondolsz, miért omlott össze a köztársasági államrend kevesebb mint 1 századon belül? Szerintem olvasgass még pár törikönyvet, jót fog az tenni...


Azt meg nem kell "eldönteni" hogy jó-e az adott politikus tevékenysége. Az látszik. Lehet hogy csak az én szemem rossz, de a két "zemútnyócévben" meredeken romlott Magyarország helyzete, akár LiBajnai, akár a Viktátor volt hatalmon. Egy normálisabb országban már mind a kettő hússzoros halott lenne.

2016. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!