A gazdaságszemlélet jobboldali.Tehát, az állami tulajdon lecsökkentése.Ilyesmi volt például Margaret Thatcher , vagy Horthy Miklós is ellena az előszelét igyekezett megvalósítani.
A társadalompolitika,kultúrpolitika viszont totál marxista.
A lényege "mindenki egyenlő".
Ez a "harc" a kisebbségek,színesek (szerintük elnyomottak) jogaiért, teljesen olyan filozófián alapul, mint az osztályharc.
A kultúrpolitika hasonlóságára jó bizonyték egy képeslap SZovjetunióból:
Annyiban ellentmondásos, hogy hirdetik a mindenféle szabadságot, a szólásszabadságot is. Viszont nem mondhatsz ám akármit, mert akár meg is sértheted a másik kultúráját, szóval kell is szólásszabadság szerintük, meg nem is.
2016. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
Nem. A liberalizmus az egyéni szabadságról szól. A gazdaságszemlélet az, hogy az egyén dönthesse el mit akar kezdeni a pénzével. A társadalomszemlélete pedig az, hogy az egyes emberek dönthessék el mit akarnak kezdeni az életükkel, és ne az determinálja, hogy milyen a bőrszínük. Szerintem a kettő eléggé ugyanaz.
2016. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Minden ideológia ellentmondásos.
2016. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Tisztában vagy vele, hogy Marx, és az egész kommunizmus a gazdaságpolitikáról szól? Társadalompolitika csak annyi van benne, amennyi a gazdaságpolitika betartatásához kell.
Egyébként ez is jó példa arra, hogy a politikai skála nem egy egy egyenes, sokkal több dimenzió szerint kellene besorolni a pártokat. Csak hát sokkal könnyebb azt mondani, hogy jobboldal vagy baloldal, mint hogy internacionalista, szocialista, autoriter párt.
2016. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Sajnos tökéletes ideológia nincsen és ez így is marad, amíg az idegenek nem avatkoznak be és tesznek végre valamit ezért az elavult civilizációnkért. Az ő társadalmuk sokkal fejlettebb. Nem háborúznak, nincs náluk elnyomás, nincsenek vezetőik sem, mert az ő társadalmukban mindenki vezető. A mi primitív, bérrabszolgaságra épülő társadalmunk egy ragály az ő szemükben és próbálnak tanítani minket, felnyitni a szemünket. Van akivel sikerrel járnak, de a többséggel sajnos nem. A legtöbb ember sajnos túlságosan rendszerfüggő. Amúgy sajnos az emberekben túllságosan él a szabadság hamis illúziója is, megvannak róla győződve, hogy szabadok és ha valaki ezt vitatni merné, arra szőrnyen megsértődnek, de hogy is lehetne bárki szabad egy olyan társadalomban, ahol pénzért adják-veszik az embereket..?
2016. aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
A liberalizmus maga, ahogy a második válaszoló mondta helyesen értelmezve nem ellentmondásos. Az első válaszólónak pedig, Az ember aki egy adott ideológiát használ lehet ellentmondásos bármelyiket is használja. Minden oldalon vannak ellentmondásos személyek, magát az ideológiát a fekete-fehér fogalma szerint kell értékelni, nem aszerint hogy használják az emberek.
2016. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Nem marxista, tévedés. A társadalmi kirekesztettségért küzd. Nem osztályharc. Azzal amugy szerintem semmi baj hogy "mindenki egyenlő". Ez nem azt jelenti hogy bántani kell bármelyik társadalmi réeget, minta a komcsik a közép, meg felsőbb rétegeket. Itt társadalmi csoportokról van szó.
2016. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Előbb tájékozódj, mi is az a liberalizmus, de ne azoktól, akik csak szitokszónak használják.
A liberalizmus semmit nem mond a gazdaságpolitikáról, mivel az a politika teljesen más dimenziója. A jobboldali liberálisok jobboldali, a baloldali liberálisok baloldali gazdaságpolitikát preferálnak.
Másrészt köze nincs a komcsi társadalompolitikának a liberálishoz. A kommunisták ugyanúgy származás alapján szelektáltak, mint a fasiszták, csak más szempontrendszer szerint.
2016. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Ami pedig a nőjogokat illeti, feminizmusból egyaránt létezik liberális, kommunista és fasiszta változat is.
2016. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
"... Liberalizmusára, toleranciájára büszke, harsányan elítéli a kirekesztés minden formáját, miközben végletesen intoleráns, kirekesztő és „liberális” módon kegyesen megengedi, hogy mindenki azt gondolja és tegye „szabadon, amit szabad”, mármint amit ő „szabadnak” tart. És mindeközben folyamatosan gyártja azokat a mérgezett és hamis fogalmakat, mint az antiszemitizmus vagy rasszizmus, amelyek csak látszólag létező fogalmak..."
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!