Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2006 az a balliksiknek, ami a...

2006 az a balliksiknek, ami a szovjeteknek 1956 volt?

Figyelt kérdés

2006 is több dologban hasonlít 1956-hoz.

Mindkét esetben egy kormány ellen volt népfelkelés.

Az egyik esetben a marxisták ellen.


A másik esetben a kultúrmarxista liberális kormány ellen.


Mindkettő kormány elakarta venni a nép identitás, egy nemzetként való meghatározását.

Egyik világproletárságot hirdetett, a másik világpolgárságot.


2016. aug. 24. 18:08
1 2
 11/12 árokpart ***** válasza:
A 7-estől szeretném megkérdezni, mert sajnos erre sehol sem kaptam még választ ezzel kapcsolatban, pedig sok helyen, sokszor kérdeztem. Tehát ha netán 2006 tavaszán nem Gyurcsány nyer hanem pl. akár a Fidesz akkor is minden beszédtől függetlenül kirobbant volna ez a felkelés?
2016. aug. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mindkettő kormány elakarta venni a nép identitás, egy nemzetként való meghatározását.

Egyik világproletárságot hirdetett, a másik világpolgárságot."


Nem igazán éreztem, hogy bárki el akarná venni a nemzeti identitásom :)

Most viszont úgy érzem, hogy valaki elővett egy méteres l*faszt, rácímkézte hogy nemzeti identitás, és naponta seggbe akar rakni vele. Nekem volt identitásom enélkül is. Sőt, tudod mit? Világpolgárnak lenni, nem azt jelenti, hogy elfelejted honnan jöttél, hanem azt, hogy néha kinézel az ajtón! Kidugod a lábad a küszöbön túl, megnézed mi újság a szomszédnál, kezet fogtok, és megisztok egy együtt sört, meg elbeszélgettek hogy ők hogy szokták azt a dolgot megoldani, ami itt nekünk itt nagyon nem megy magunktól. Világpolgárnak lenni arról szól, hogy mersz tanulni a másiktól, nem gyűlölsz vakon valakit, mert máshonnan jött. Ezáltal tisztában vagy a saját értékeiddel, és hibáiddal, mert van összehasonlítási alapod! Ha pedig van összehasonlítási alapod, jobban tudsz fejlődni! Hát nem érted? Aki így gondolkodik mint te, az el fog tűnni a süllyesztőben, lemarad, kimarad mindenből.

2016. aug. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!