Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik 1956-ot ellenforradalomké...

Jeffrey Spender kérdése:

Akik 1956-ot ellenforradalomként értékelik, azok hogy értékelik az azt okozó Rákosi-korszakot?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy '56-ot ellenforradalomnak nevezzék, még kommunista mércével is nagyon fanatikusnak kell lenni. Azok is, akik szerint az előző rendszer jobb volt, mint a mostani, ők is a mérsékeltebb Kádár - korszakkal példálóznak mindig, amihez kellett, hogy a felső vezetés rájöjjön, hogy ahogy addig csinálták Rákosiék, úgy nem mehet tovább. Erre pedig a forradalom döbbentette rá őket. Az egy másik dolog, hogy szovjet segítséggel sikeresen vérbe fojtották, de ha egy rendszer a terrorra épül, óhatatlan, hogy időről időre megkíséreljék erőszakkal megdönteni, ezért vezették be inkább a puha diktatúrát, az úgymond jóléti, "puha" kommunizmust.


1956-ban elsősorban a Rákosiék által átültetett "sztálinizmus" ellen lázadoztak, s a demokrácia, többpártra, esetleg kapitalizmusba való átmenetel már "másodlagosak" voltak, egy "puhább" kommunista kormányzatba beletörődtek volna az emberek közvetlenül a világháború után.



Ez az ellenforradalom szöveg ismételgetése Biszku mostanában történt halála után szaporodott meg. Bár nem lehet mérni a tábort, mégis hangjuk erőszakos hallatásával beszédtémává emelték magukat.


2016. ápr. 11. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Bocsáss meg, de szerintem ilyen emberek nagyon kevesen vannak és azok is leginkább nyugdíjasok, akik nemsokára meghalnak, szóval logikailag lényegtelen erről beszélni, mert ez valami minimális szubkultúra csak.


Egyéb kérdés?

2016. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"de ha egy rendszer a terrorra épül, óhatatlan, hogy időről időre megkíséreljék erőszakkal megdönteni, ezért vezették be inkább a puha diktatúrát, az úgymond jóléti, "puha" kommunizmust. "


Magyarország a "felszabadítás" előtt világpiaci tényezőnek és tehetősebb országnak számított, és ehhez tartozott egy értelmiségi réteg is. A velük való kompromisszum volt a puha diktatúra. A 70es években már egy középvezetőnek is lehetett nyugati autója valamiért...

Romániában ez elképzelhetetlen lett volna.

2016. ápr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ellenforradalomnak 56-ot nem csak a kommunisták szokták nevezni ha nem a konzervatív, jobboldaliak is.

Csak ők pozitív értelemben.

Én is valamilyen szinten ellenforradalomnak gondolom DE pozitív értelemben.

2016. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1:


Nem is a nyugdíjas kommunizmus tagadók érdekelnek, náluk természetes és érthető az agymosottság, de fiataloknál elképesztő. A Munkáspárt Biszkuról írt emlékezését egy fiatal gyerek, Cseh Miklós jegyezte, a fiatalok mit látnak az ilyen kommunista vezérekben, nem hihetik, hogy megvalósult a teljes egyenlőség náluk ?


Nem mintha félnék tőlük, a kérdésben írtam, hogy megmaradnak bolha méretű szektának, de érdekel, hogy mi motiválja őket, meg a másik, ha az ugyanilyen mérhetetlen, esélytelen neonácikkal / hungaristákkal is foglalkoznak mások "jogosan" és sokat, akkor én is hadd foglalkozhassak a beszívott vörösökkel.

2016. ápr. 11. 17:52
 5/9 anonim válasza:

Ahhoz, hogy megértsd a "beszívott vörösöket" miért tartják 1956-ot ellenforradalomnak és miért siratják Biszkut, előtt azt kellene tanulmányozni, hogy mi történt 1956-ban? (nem csak azt illik ismerni, amit az iskolákban ma tanítanak, hanem azt is, amit elhallgatnak tényeket).

1956 ugyanis nagyon sokszínű és ellentmondásos történelmi esemény.


Cseh Miklós pedig nem a Munkáspárt, hanem a Népi Front tagja. Itt a honlapjuk: www.nepifront.hu

2016. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Már előttem megválaszolták nagyjából.



1. Ha úgy vesszük tényleg ellenforradalom volt (főleg a vége), mivel a 45 előtti időszakot akarták visszaállítani. (az elején inkább beszélhetünk a szocializmus megreformálásáról)

2. Azt is kellene tanulmányozni, mik történtek amiket mostanában nem nagyon hangoztatnak pl.: civilek és sorozott kiskatonák random meglincselése (kb. 2-300 fő)


3.1956-ban már Rákosiék sehol nem voltak, a törvénytelenségeket nagyrészt felszámolták


4.Kéne egy objektív történelmi leírás az 1945-56 tartó időszakról feltüntetve a sikereket (újjáépítés, erős fizetőeszköz megteremtése, sportsikerek, munkanélküliség felszámolása, ipari termelés megnövekedése)


5. A törvénytelenségek tekintetében meg párhuzamot lehetne vonni a Nagy Francia Forradalommal, ahol a végén a vezetők egymást gyilkolászták le majdnem az utolsó szálig..... Érthetetlenül és értelmetlenül........

2016. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdés értelmezhetetlen s ebből kifolyólag értelmetlen is, hiszen a Rákosi-korszak nem okozója, hanem elszenvedője volt az ellenforradalmi eseményeknek.
2021. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Vlagyimir, csak nem te vagy az?

2021. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os miért lett lepontozva? Legkorrektebb válasz.

Ajánlom Gyurkó László A bakancsos forradalom című könyvét a tisztánlátás végett.

2023. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!