Te Szt. István királyt vagy Clemenceaut érzed államalapítónak?
#1.: Az Államalapítás ünnepének apropójából jött ez a kérdés. Ugyanis első királyunk nem ezen a 93.030 km2-en, hanem az egész, 325.000 km2-es Kárpát-medencére kiterjedően alapította meg államunkat, ahogy ezt már néhai Csurka István MIÉP elnök is kifejtette egy televíziós vitaműsorban.
Nomármost akik nem tartják fontosnak a trianoni problémakört meg nyomják a "megérdemeltük" dumát, azoknak Clemenceau az államalapító? Merthogy ők ezt a 93.030 km-es rezervátumot tartják csupán hazájuknak a teljes Magyarország helyett.
Hadd tegyek fel egy hasonlóan értelmes kérdést. Kína elvesztette Tajvan területét 1949-ben. Szerinted a kínaiak (nem a tajvaniak) Chiang Kai Sheket tartják államalapítónak, aki leválasztotta Tajvant, vagy Huang-Ti császárt, aki létrehozta a kínai államot az i.e. 3. évezred közepén?
Vigyázz, nehéz kérdés! (Na jó, a legtöbb ember számára nem lenne nehéz kérdés, de úgy tűnik, szélsőjobbos körökben mozognak olyan IQ-terminátorok, akik nem tudják, hogy az országok területe folyamatosan változik, és ehhez nem kell új államot alapítani.)
#3.: Mao Ce-Tung-ot miért nem említetted?
Egyébként a kínaiak egynek tartják az országukat a Tajvani-szoros mindkét oldalán. Ott legalább az ország mondhatni ugyanaz, csak a rendszer más, míg esetünkben országrészeink megszállásáról, más országokhoz való csatolásáról van szó, ezért kérdésed nem helytálló.
Amúgy megnyugtatsz azzal, hogy az államok területe folyamatosan változik; ezek szerint a trianoni határok sincsenek bebetonozva?
Igen, a kínai kormányzat egynek tartja az országot, de rajtuk kívül ezt senki nem ismeri el, és a világon senki más nem gondolja így, még az értelmesebb kínaiak sem. Nahát, milyen érdekes párhuzamokat fedezünk fel a magyar szélsőjobb gondolkodásával, ugye?
Persze, hogy nincsenek bebetonozva a trianoni határok, a világon semmilyen határ nincs bebetonozva. Nem is tudom, jelenleg létezik-e olyan országhatár Európában, ami semmit se változott az elmúlt 500 évben. Szerintem maximum a természetes határok ilyenek (pl. tengerpart). De sajnos az országhatárok megváltozása leggyakrabban valamilyen háború eredménye, szóval ezt inkább ne kívánjuk magunknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!