Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi kell az országnak? Lent.

Mi kell az országnak? Lent.

Figyelt kérdés

Szidtuk az LMP-t mert kamupárt, szidtuk a Jobbikot, mert mert szélsőjobboldali párt, szidtuk a Fideszt, mert úgyis mindent elcs*sznek majd, szidtuk az MSZP-t mert ők már elk*rták, szidtak a magyarok már mindent, halljam tehát, mire lenne szüksége az országnak, hogy végre kilábaljon ebből a sz*r helyzetből? Tényleg kíváncsi vagyok arra, hogy szerintetek mi kell, mert úgylátszik nekünk semmi sem jó!

Tudom, nehéz megállni, hogy ne szóljunk be egymásnak, de legyetek szívesek kulturálni magatokat!

21/L


2010. ápr. 19. 19:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy a Jobbik programjában ott a megoldás, de az ő megoldásuk újabb kérdéseket vet fel. A Jobbik egyes dolgokban hazudik, túl szélsőséges párt az országhoz.

Olvastam a programot, tekintve, hogy jómagam is szavaztam. Nem szidni akarom, távol álljon tőlem, de olyan dolgokat ígérnek, amelyekhez esélytelen, hogy tartsák magukat.

A kétharmad senkinek ne legyen meg, de jelen helyzetben nagyon úgy néz ki, hogy a Fidesz megkapja.


Valóban, 30% nem ment el, de a fentmaradó 70% feltette a szemellenzőt, és csak azt hajlandó látni, amit az általa választott párt nyújt, és ez hiba. Felesleges vitákba bocsátkoznak az emberek, holott senki nem tudja mi lenne a megoldás.

Legalábbis a legtöbb válaszból ez derül ki, mert a Jobbik így és a Jobbik úgy, de egyértelműen - mint már írtam - Unió ellenes az amit ők el akarnak érni. Unió és Alkotmány ellenes, hogy pár példát mondjak: a cigányság bűntetése, tehát rasszizmus. Halálbüntetés, amit az Unió egyértelműen ellenez, eltörölni az RTL-t és TV2-t. Magyarán király nélküli királyság lenne az államformánk? Amit a Jobbik nyújt egyértelműen erre utal, számomra. Persze, fiatal vagyok még, lehet nem látom át a helyzetet. Lehet, hogy már nyújtottak valamit, de vajon mi történne,

2010. ápr. 24. 20:15
 12/16 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy a Jobbik programjában ott a megoldás, de az ő megoldásuk újabb kérdéseket vet fel. A Jobbik egyes dolgokban hazudik, túl szélsőséges párt az országhoz.

Olvastam a programot, tekintve, hogy jómagam is szavaztam. Nem szidni akarom, távol álljon tőlem, de olyan dolgokat ígérnek, amelyekhez esélytelen, hogy tartsák magukat.

A kétharmad senkinek ne legyen meg, de jelen helyzetben nagyon úgy néz ki, hogy a Fidesz megkapja.


Valóban, 30% nem ment el, de a fentmaradó 70% feltette a szemellenzőt, és csak azt hajlandó látni, amit az általa választott párt nyújt, és ez hiba. Felesleges vitákba bocsátkoznak az emberek, holott senki nem tudja mi lenne a megoldás.

Legalábbis a legtöbb válaszból ez derül ki, mert a Jobbik így és a Jobbik úgy, de egyértelműen - mint már írtam - Unió ellenes az amit ők el akarnak érni. Unió és Alkotmány ellenes, hogy pár példát mondjak: a cigányság bűntetése, tehát rasszizmus. Halálbüntetés, amit az Unió egyértelműen ellenez, eltörölni az RTL-t és TV2-t. Magyarán király nélküli királyság lenne az államformánk? Amit a Jobbik nyújt egyértelműen erre utal, számomra. Persze, fiatal vagyok még, lehet nem látom át a helyzetet. Lehet, hogy már nyújtottak valamit, de vajon mi történne, ha tényleg a kezükbe kerülne a kormány?


Az LMP még semmit nem bizonyított, viszont szimpatikus az amit írnak, de nem tudom, ebből mit tudnának a tettek mezejére helyezni.


A Fideszről és MSZP-ről felesleges beszélni. A vélemény nagyjából mindenkinél megegyezik. Nem akarják, hogy a Fidesznek meglegyen a 2/3 de azért rá szavaznak. Vagy bár tudják, hogy az MSZP ezt nagyon elrontotta, azért még kap lehetőséget.


Egyszóval mi magunk sem tudjuk mi a jó, én biztosan nem, de mindenki olyan okos(köztük én is, ezt nem tagadom) szidjuk ami van, ahelyett, hogy végre összetartanánk, és megpróbálnánk valamit helyre rakni.


Mindenesetre, köszönöm a véleményeket, várom őket továbbra is!

2010. ápr. 24. 20:16
 13/16 anonim ***** válasza:

20:15


"Valóban, 30% nem ment el, de a fentmaradó 70% feltette a szemellenzőt"


Ezt csak mondod, de nem tudod bizonyítani. A valóság az, hogy a legkomolyabb szemellenzőt az a 30% tette fel, akik nem mentek el szavazni. Mert tiszta képtelenség az, hogy minden párt egyforma. Még két tojás sem egészen egyforma, pont két párt között ne lenne különbség?


"és csak azt hajlandó látni, amit az általa választott párt nyújt, és ez hiba."


Nyilván van ilyen szavazó is, meg van nem ilyen szavazó is. A te szemellenződnek az a lényege, hogy azt hiszed, hogy (rajtad kívül) mindenkin szemellenző van. Tipikus kamasz gondolkodásmód: "Én önállóan gondolkodom, mindenki más birka". Ez téveszme, amit ki kell nőni.


"Felesleges vitákba bocsátkoznak az emberek, holott senki nem tudja mi lenne a megoldás."


A politikai viták nem arról szólnak, hogy mi a megoldás, hanem elsősorban arról, hogy mit tartsunk legfontosabb feladatnak. Nem közös a feladat, amire különböző megoldást kínálnak a pártok, hanem a pártok abban térnek el, hogy mást tartanak a feladatnak.


"Persze, fiatal vagyok még, lehet nem látom át a helyzetet."


Sok mindent nem látsz át, de a Jobbik abszurditását speziell átlátod.



"Egyszóval mi magunk sem tudjuk mi a jó, én biztosan nem"


Majdnem mindenki tudja, mi az ő saját érdeke. És a saját egyéni érdek alapján kell szavazni. Ez a demokrácia lényege. A demokrácia nem arról szól, hogy neked találgatnod kell, "mi a jó". Hanem az a demokrácia lényege, hogy ismerned kell, mi a jó neked, mire van szükséged neked, és aszerint kell szavaznod. Ha mindenki ezt teszi, akkor a választási eredmény megfelel a nép akaratának. Nem kell túlbonyolítani.


"szidjuk ami van, ahelyett, hogy végre összetartanánk, és megpróbálnánk valamit helyre rakni."


Az összetartás egy értelmetlen szlogen, amit kommunisták, fasiszták, nacionalisták stb. szoktak hangoztatni, amúgy teljesen értelmetlen.


Demokráciában mindenki a saját érdeke szerint szavaz. Érdekek és értékek versenyeznek. Összefogás, konszenzus és más efféle hülyeségek diktatúrákban vannak, ott is csak látszólag.

2010. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

hogy mi kellene az országnak???

szerintem egy erős, központi hatalom. egy jóindulatú diktatúra. idéznék egy okos embertől:


"-miért van a méheknek királynőjük?

- mert ha koalíciós kormányuk lenne, akkor nem lenne mézük!"

2010. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

ma 12:48


Az ember, akit idéztél, egy hülye. Az ember nem méh, nem hangya, nem levéltetű.

2010. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem hülye, ő csupán máshogy gondolkodik, számára lehet te vagy a hülye!


Rendben, nem a 70% általánosítottam, nem szabadott volna. A szavazók egy része így gondolkodik, legalábbis hogyha szétnézel errefelé. A megnyilvánulás nagy része a Jobbik védelmére szól, más pártokat nem védenek ennyire, legalábbis én még nem láttam, lehet, csak szelektíven olvasok, de a jobbik szent, egyesek számára, persze ez valamilyen szinten mutatja a Jobbikra szavazók gondolkodását, azt, hogy csak egyvalami tökéletes: az amit a Jobbik ad.

Őket lehetetlen meggyőzni arról, hogy valami nem úgy van, ahogy ők elképzelték. Bocsánat, nem általánosítok, egy részüket nehéz, vagy lehetetlen meggyőzni. A lényeg ugyanaz marad, akinek nem inge, ne vegye magára.


Ha mindenki számára csak a saját igaza, és csak az marad, ami neki fontos mit érünk el? Demokrácia, lehet. Viszont ha mindenki széthúz, hogyan lehetne megoldani a problémákat? Csak a saját igazad fontos, de az, hogy abba tönkre megy az ország, az nem számít. Lehet, hogy most csak Magyarországról beszélünk, annyi más hely van még ahová menni lehet.


Persze, ez az egységes béke elmélet is abszurd, mert ugye nem lehet valami csak fekete vagy fehér. Nem érthetünk egyet mindenben, mert szabad ország, a döntés szabadságával együtt, de miről döntök én, ha amúgy az ország nagyrésze máshogy gondolkodik?

És most megszavaztuk, nagy valószínűséggel, hogy négy éven keresztül a Fidesz kezében összpontosuljon minden, mert nem kaptunk jobb alternatívát.


Azt hiszem, késő van, magam sem látom át a saját soraimat, egészen csapongó lettem a végére. Köszönöm szépen a véleményedet, igazad van, keveset éltem még ehhez. A fiatalok már csak szeretik azt hinni, hogy övék a világ, de a mi kezünkben a jövő xD

Pont ezért köszönöm, hogy leírtad a gondolataidat, az érveid és ellenérveid, a tapasztalataid. Érdekes "gyerekként" egy "felnőtt" szemeivel látni a dolgokat :)

Szóval, köszönöm.

2010. ápr. 25. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!