Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi kell az országnak? Lent.

Mi kell az országnak? Lent.

Figyelt kérdés

Szidtuk az LMP-t mert kamupárt, szidtuk a Jobbikot, mert mert szélsőjobboldali párt, szidtuk a Fideszt, mert úgyis mindent elcs*sznek majd, szidtuk az MSZP-t mert ők már elk*rták, szidtak a magyarok már mindent, halljam tehát, mire lenne szüksége az országnak, hogy végre kilábaljon ebből a sz*r helyzetből? Tényleg kíváncsi vagyok arra, hogy szerintetek mi kell, mert úgylátszik nekünk semmi sem jó!

Tudom, nehéz megállni, hogy ne szóljunk be egymásnak, de legyetek szívesek kulturálni magatokat!

21/L


2010. ápr. 19. 19:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
21 éves létedre jól átlátod a helyzetet. Okos kérdés. Választ nem tudok adni, mert nem vagyok magyarországi.
2010. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
egy tuti, hogy a többségnek nem való a demokrácia. nem tudják használni.
2010. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

Abba azért belekötnék hogy a Jobbik szélsőjobboldali, és abba is hogy a Fidesz el fog mindent cseszni. Egyiket se lehet bebizonyítani. Majd meglátjuk mit hoz a következő 4 év, és meglátjuk hogy 2014-ben melyik párt fog kormányra jutni, mert ha a Fidesz elcseszi (amire nem sok esély van, most muszáj meghúznia magát hogy lecsillapodjanak a kedélyek), akkor valószínűleg a Jobbik vagy az LMp fog kormányozni. Bár az előbbi valószínűbbnek tartom.


egy jobbikos

2010. ápr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a gyors és értelmes válaszokat :)

másodszor, amint látod, te is azt mondod, hogy a Fidesz mindent elront, ki tudja, igazad van majd kiderül, de ha meglesz a 2/3 esélyes hogy kiskirályság alakul ki, de még semmit nem lehet tudni.

Egyik pártot sem tartom elég erősnek ahhoz, hogy segíteni tudjon az országon, az LMP-t azért, mert most alakult, nincsen tapasztalata, és való igaz még semmit nem tett le az asztalra.

A Jobbik radikális, és a programjuk több helyen Unió és Alkotmány ellenes, ld.: halálbüntetés

de tudnék még sokmindent mondani.

Viszont minden párt programjában van valami szimpatikus...

2010. ápr. 19. 20:00
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

Igaz, a demokrácia nem való az országnak.

Légyszíves olvasd végig az alábbi cikket:

[link]

2010. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
jobbikosként én sem kívánok 2/3-ot a jobbiknak. egyik pártnak sem. nem szabadna, hogy ilyen megtörténjen.
2010. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

20:36 vagyok, még annyit hozzáfűznék, hogy a magyarokat mindig is ostromolták, vagy uralták Koppány vezér leverése óta. Aki próbálkozott hazafiként irányítani, azt valaki mindig megakadályozta. Aki jót akart a Magyar Nemzetnek, azt mind kivégezték. A magyar szólás-szabadság ? Szólás után nincs szabadság !


"Itt küzdtenek honért a hős

Árpádnak hadai;

Itt törtek össze rabigát

Hunyadnak karjai.


Szabadság! Itten hordozák

Véres zászlóidat,

S elhulltanak legjobbjaink

A hosszu harc alatt.


És annyi balszerencse közt,

Oly sok viszály után,

Megfogyva bár, de törve nem,

Él nemzet e hazán."

2010. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A cikket, amit belinkeltél (20:36) szerintem mindenkinek érdemes lenne elolvasni, igaz csak a feléig jutottam el, most megyek a tételeimhez, de értékes, alkalom adtán mindenképpen végigolvasom.

A továbbiakban is várom a válaszokat :)

2010. ápr. 19. 20:56
 9/16 anonim ***** válasza:

"Szidtuk az LMP-t... szidtuk a Jobbikot,... szidtuk a Fideszt, ... szidtuk az MSZP-t ... mire lenne szüksége az országnak, hogy végre kilábaljon ebből a sz*r helyzetből? ... úgylátszik nekünk semmi sem jó!"


Kik "szidtuk", kik azok a "mi", akiknek semmi sem jó?


Nyilván az a kb. 30%, akik nem mennek szavazni. Ez a 30% háromféle emberből tevődik össze. Egyrészt vannak a nagyon buták, akik fel sem fogják, mi az a szavazás. Másrészt vannak a demokráciát nem értő, elégedetlen, nyavalygó rétegek (többnyire ők is műveletlenek, tudatlanok és gyakran vannak pszichés gondjaik: állandó panaszáradatuk, világfájdalmuk legalábbis erre utal). Végül van 1-2%, aki elvi alapon utasítja el a szavazáson való részvételt és ezt értelmesen meg is tudja indokolni. Meg persze vannak azok is, akik a szavazás napján éppen nem értek rá.


A többség, 60-70% talál magának legjobb (vagy legkevésbé rossz) pártot és elmegy, szavaz.

2010. ápr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Ott van a Jobbik programjában a megoldás. El kell olvasni és utána kell véleményt formálni róla, kedves kérdező.

Amúgy meg én se kívánok kétharmadot egyik pártnak se! A demokrácia pedig úgy szar ahogy van... :(

2010. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!