Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyargyűlölők, miért kell ez?

Magyargyűlölők, miért kell ez?

Figyelt kérdés
felnézek ide időnként azért, hogy értelmes párbeszédet lehessen folytatni, építő eszmecseréket, és nagyon nem kellemes érzés amikor ilyenekbe botlok, akik szerint trianon igazságos volt, vagy egy zsidóba aki nyíltan cionista és még büszke is rá, vagy éppen valakibe, aki még ha kiszel tündéről is raknak fel kérdést, akkor is a xy pártot szapulja (átalában a jobbikot, ugyanis ez a tendencia figyelhető meg, kinek nem inge... ) komolyan, akik ennyire gyűlölik a magyarokat azok miért nem mennek el olyan fórumra ahol nem polgárpukkasztó egy olyan kijelentés, hogy "trianon igazságos volt". remélem nem én vagyok az egyetlen akinek felfordul ezektől a gyomra...
2010. ápr. 19. 02:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"felnézek ide időnként azért, hogy értelmes párbeszédet lehessen folytatni, építő eszmecseréket"


- Na, nekem már itt sántít a kérdés. :)


lehet, hogy te mónika són nevelkedtél, és azt az értelmi színvonalat szoktad meg, én viszont az építő eszmecseréket kedvelem, amiből tanulhatok.

2010. ápr. 19. 12:21
 12/22 A kérdező kommentje:

"felnézek ide időnként azért, hogy értelmes párbeszédet lehessen folytatni"


Miközben olyan fogalmakat használsz honfitársaidra, hogy "magyargyűlölő"? Hadd ne mondjam hova menjél ezzel.


én nem tartom magyarnak azt, aki szerint trianon igazságos volt. Az a magyar ember aki magyarnak érzi magát. Az, hogy valaki magyar állampolgár és tud magyarul beszélni kevés ahhoz, hogy becsületes magyar szellem birtokolja a lelkét.


a jobbikot innentől zárjuk le, hiba volt beleírni, mert erre álltatok rá MEGINT a kérdés helyett.csak igazságos akartam lenni a tényekkel szemben, de látom hiába

2010. ápr. 19. 12:25
 13/22 anonim ***** válasza:
35%

De nem értem, aki szerint Trianon igazságos volt, attól még szeretheti a magyarokat. Aki cionista, az sem feltétlenül gyűlöli. Nem hiszem, hogy van kapcsolat a kettő között. A szomszédos országoknak a Trianoni béke előtti időszak volt igazságtalan, és számukra Trianon, ha nem is minden pontjában, de igazságos dolog volt. Ez sem feltételezi, hogy a magyarokat gyűlöli.


Én nem állítom, hogy igazságos volt Trianon, de nem is volt minden tekintetben igazságtalan.


Nem gyűlölöm a magyarokat, csak figyelembe veszem, hogy nem csak rólunk szól a Kárpát-medence. Tragédia volt, de ideje már túllépni rajta.

2010. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

utolsó:


De nem értem, aki szerint Trianon igazságos volt, attól még szeretheti a magyarokat. Aki cionista, az sem feltétlenül gyűlöli.


a tolvaj gyűlöli azt akit meglopott, a cionista pedig mindenkit gyűlöl aki nem zsidó.


köszönöm a véleményed, ez volt eddig az első értelmes válasz

2010. ápr. 19. 13:48
 15/22 anonim ***** válasza:
7%

12:21: na, ez nem kissé óvodás megnyílvánulás volt, kedves kérdező. Ráadásul látszik, mennyire egy álomvilágban élsz. Értelmes vita ezen az oldalon, ahol állandóan egymást szapulják, különbözi nemzetiségek és politkai csoportok kiírtásáról diskurálnak? Kérlek, linkeld már be nekem. Szerintem ne ide gyere ilyenért, bár éppen ezen megjegyzésed alapján el tudom képzelni, milyen is lehet, ami nálad "értelems" és "építő"... ez esetben megfelel az oldal az igényeidnek.


Ezt a sértésszerűséget meg magamra sem tudom venni, mert annyira komolytalan.

2010. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
10%

"a tolvaj gyűlöli azt akit meglopott, a cionista pedig mindenkit gyűlöl aki nem zsidó."


- Aha, jól van akkor...

2010. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42%

Már megint a sok okos, megmondó kommentelő, akikkel tele van a világháló meg a tököm is... Soha, egyetlen egyszer sem foglalnak állást csak nyomják a hülye lózungjaikat, hogy "nehogy te mondd már meg, ki a magyar" stb. Jelenkori "érték(?)rendjük" szerint ítélnek meg 90-100 éves dolgokat. Milyen beszéd az, hogy a környező népeknek bizonyára igazságos volt Trianon? Aki ilyet állít az a környező népekkel cimborál. Méltóság, az ami nincsen senkiben, akiben meg maradt szikrája azt lenácizzák meg hülyének nézik. Mi az, hogy magyar? Nem csak születés, hanem vállalás dolga is. Azért mert valaki itt él és beszéli ezt a fantasztikus nyelvet attól még nem magyar. Állítom, hogy Bem József vagy Damjanich vagy Petőfi 100x magyarabbak voltak, mint ez a sok multikulti gyökértelen sehová sem tartozó személy. Ugyanakkor Isten hozott mindenkit a kettős-mérce hazájában. 90 év már eltelt Trianon óta :"kit érdekel?", még ha igazságtalan is... 65 év telt el egy másik dolog óta, de azt minduntalan az orrom alá dörgölik.Akkor az egyik számít a másik meg nem?

Hogy is van ez? Azért legyünk őszinték Trianon jóval több honfitársunkat érintette, mint a Soá. És bizony az elcsalt területeken érték a magyarokat is elképesztő atrocitások.a számokról meg ne vitatkozzunk, mert azok évről-évre változnak. amúgy is kedvencem az:"mindegy mennyien voltak, ez akkor is égbekiáltó bűn..." Tehát nem az áldozatok száma dönt akkor, hanem a szenvedés mértéke? És az mi?

2010. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
32%

"Milyen beszéd az, hogy a környező népeknek bizonyára igazságos volt Trianon? Aki ilyet állít az a környező népekkel cimborál."


Olvasd el figyelmesebben. Azt mondtam, hogy "nem minden pontjában." Én csak azt állítottam, hogy a környező népek számára a magyarok alá rendeltsége ugyanúgy igazságtalan volt, mint nekünk az osztrákok alá rendeltségünk 1867 előtt. És Kossuth is leírja a Kasszandra-levélben, hogy azzal, hogy a Kiegyezés csak az osztrákok és magyarok között jött létre, ezzel ellentétet fog gerjeszteni a Magyarország területén élő más nemzetiségűekkel. És igaza volt, hiszen ők nem részesültek a jogegyenlőségben, sem képviseletük nem lehetett. Ezért felháborodásuk jogos volt, és Trianon során megvalósult a jogos függetlenségük. Ennyiben rejlik Trianon igazsága, a többi valóban igazságtalanság volt, hiszen a nagy többségében magyar lakta területeket nem lett volna szabad elcsatolni.


Igen, Trianon összességében egy igazságtalan békediktátum volt, de nem minden aspektusában. Én is elítélem, mert attól még, hogy volt benne igazság, még nem igazolja a többi ocsmányságot.


És az már más kérdés, hogy a béke után az országok vezetése hogyan viszonyult a magyar lakossághoz, ez csak közvetve kapcsolódik Trianonhoz, és ez már valóban a környező országok hibájának róható fel. Mert nem lett volna szükségszerű a magyarok elnyomása, és élhettek volna normálisan, békében, még akkor is, ha az országot másképp hívták utána. De ezért már főként Magyarország és a szomszédos országok drágalátos politikusainak érdeme, akik sikeresen összeugrasztják folyton egymás ellen a népeket. Mert lehetne béke így is, ezekkel a határokkal, és feledhetnénk az egykori sérelmeket, ha mindahány fél értelmesen állna hozzá a dologhoz.


De amíg a magyarok részéről a "bezzeg az ezer éves történelem, és nagyság", a szomszédok részéről meg "a magyarok elnyomása és hazugságai és bűnei" hangzik folyton, akkor ne csodálkozzunk azon, hogy még mindig érezzük Trianon igazságtalanságát.

2010. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Nekem is fáj a szívem kissé, ha arra gondolok pl. hogy Erdély Magyarország része lehetne.És az ilyen területeket magyar földnek érzem.


Ha eljutok külföldre először a Nagymagyarországi részeket nézem meg, mert azok közelebb álnak hozzám.


DE:


Én is úgy gondolom, hogy nem kell ez a nagy Trianonozás.

Egyrészt háborút én nem szertnék ( nő vagyok)

Másrészt azt gondolom, hogy ez a határon túli magyaroknak rossz, mert ezért bántják őket odaát. Pl lehet hogy szlovák nyelvtörvény se lett volna, ha egyesek nem trianonoznak. ( Ha belegondolok és román lennék, én is félnék a trianonozó magyaroktól).


Inkább azt gondolom hogy előre kéne nézni a határok nélküli Európa felé, ahol az országokat egyébként se választják el egymástól határok, és így a Kárpát-medence egyesül. Mert a határ egyébként buta dolog, hisz a madárnak, vagy egy folyónak pl. nincsen határ.


Fontosabbnak tartom a határon át nyúló együtműködéseket, azt hogy az egymás melett élő népek békébe, barátságba éljenek egymással, mert azt hiszem ez visz előre.


Fontosnak tartom még, hogy a Romániában, Szlovákiában stb. élő magyarok ápolni tudják odaát a kultúrájukat.


És eredménynek érzem azt, hogy pl. a Felvidékre, és Erdélybe már nem kell útlevél. És útlevél nélkül mehetünk Ausztriába, ahol szintén laknak magyarok, pedig nemrég még szögesdrótok választottak el minket egymástól.



Akkor én magyargyűlölő vagyok?

2010. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok, és én szeretem a multikulturális dolgokat pl. világzenét is, és azt hogy sokféle nép él együtt, mert szerintem ettől színes a világ.


Kedvenc idézetem pedig:

"Ami fontos az, hogy úgy legyen,

az, hogy mindeki más milyen,

a zene is csak ettől igaz, a dal csak így lesz szép!"

2010. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!