Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik még a KDNP önálló...

Létezik még a KDNP önálló pártként?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak azt látni, hogy Fidesz-KDNP. A választások előtti közvélemény-kutatásokban sehol sem említették a párt támogatottságát. Indult egyáltalán önálló jelöltjük?
2010. ápr. 18. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam valami olyasmit, hogy a Fidesz rengeteg mandátumukat jelképesen "nekik adja", hogy mégse legyenek "ők" olyan "látványos túlsúlyban", de persze az egész csak színjáték, semmi több. És az igazsághoz sincs semmi köze, mivel önmagában a KDNP-nek továbbra sincs értékelhető szavazótábora. Amikor legutóbb láttam, 0,19%, vagy valami hasonló volt konkrétan a KDNP támogatottsága.
2010. ápr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na ez egy jónagy állatság. Ha az emberek nem szavaznak egy pártra valószínűleg azért van mert nem akarják. Ha egy szavazatot pl a FIDESZ kap meg milyen jogon adja másnak?

Ez antidemokratikus és a nép ellen való.

2010. ápr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
létezik, szövetségben a fidesszel, itt jegyezném meg, hogy nem értem, hogy egy keresztény demokrata néppártban hogyhogy van izraelita frakció(vagy műhely? nem emlékszem pontosan)
2010. ápr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia, én tagja vagyok a KDNP-nek és az IKSZ-ek is és direkt azért regeltem, hogy eloszlassak pár kételyt. Olvastam olyat, hogy közös alapszervezetei vannak a KDNP-nek meg a Fidesznek :) Persze, hogy nincsenek, viszont van kettős tagság a két párt között-tagja lehetsz mindkettőnek, de ez egyébként nem jellemző.


Izraelita műhelye a KDNP pártalapítványának a Barankovics alapítványnak van, és a zsidó-keresztény ószövetségi gyökerekre hivatott felhívni a figyelmet, de ez bonyolultabb vallásszociológiai fejtegetést igényel, mint amilyet én megengedhetek magamnak.


A KDNP önálló. Van 18 ezer tagja, alapszervezetei, képviselői, parlamenti frakciója és a Fidesz-KDNP szövetség a Fidesznek épp úgy érdeke, mint a KDNP-nek. A Fidesznek nagy részben a KDNP ad legitimitást a politikai paletta jobb oldalán.


Mi lenne a KDNP-vel ha nem lenne Fidesz? Van másfél millió gyakorló keresztény ebben az országban + 6 millió megkeresztelt. Az emberek 75 százalékát pap temeti el, fele templomban esküszik, tehát nagyon is erős párt lehetne a KDNP. Csak ehhez még több alapszervezet kell, és bizonyos párton belüli reformok + olyan politikai szituáció, amelyben konfrontálódni tud a két párt. A Fidesz-KDNP szövetség 2006-os léte óta ilyen nem volt.

2010. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én ezt nem így látom. Nem vagyok fideszes, de a KDNP a Fideszen élősködik. 1998-ban és 2002-ben nem is voltak a parlamentben. 2006-ban közös listájuk volt a Fidesszel, nem volt saját jelöltjük, nem volt saját országos listájuk. Mégis 23 képviselőjük ott ült a parlamentben, frakciót alakítottak, úgy, hogy szinte nem is mérhető a támogatottságuk. Persze így nagyságrendekkel nagyobb támogatást kap a párt, mindezt a mi pénzünkből. Ez aztán a keresztényi viselkedés! Az idei választáson ugyanez, nem tudnának egyedül fennmaradni. Olvadjanak be a Fideszbe, az lenne a korrekt! Már rég meg kellett volna tenniük!
2010. ápr. 18. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!