Orbán viktor mit ért azalatt mikor illiberális demokráciáról beszél?
elfogult vélemény
ő azt úgy írta le, hogy előre meghatározott politikai üzenete legyen
(és még csak nem is igaz)
Az illiberális demokrácia azt jelenti, hogy bár a vezetők választása demokratikus úton történik, a továbbiakban nincs beleszólása az embereknek a kormányzásba. A ciklus végééig azt fog történni, amit a kormány akar.
És neked mint állampolgárnak nincs is jogod megkérdezni, hogy mi miért történik, vagy mennyibe került a 4-es metró.
Azt, amit jelent.
Csak azt szebed, ami engedve van és csak azoknak, akik erre kiválasztottak.
Féldiktatúrát ért alatta. És sajnos ez nem rosszindulatú belemagyarázás (megnéztem az egész tusnádfürdői beszédet), hanem tény.
Sajnos Orbán nem bízta a véletlenre, hogy hogyan is értelmezzük a szavait, mert konkrét példákat is említett: a világban létező illiberális demokráciákról beszélt, amelyek nem nyugatiak, nem liberálisok és talán nem is demokráciák, és mégis sikeresek, a politológia elemzések „sztárjai" Szingapúr, Kína, India, Oroszország, Törökország.
És ez Orbán szerint a követendő példa: Putyin, Erdogan, a kínaiak és India. :-(
És ezt a nép akaratával ellentétben mondja, mert megteheti (na ez az illiberalizmus!), úgy, hogy minden létező reprezentatív felmérés szerint a magyarok többsége még nem őrült meg teljesen, és sokkal inkább pozitívan ítéli meg az EU-t, az USA-t, mint Kínát, Törökországot vagy Oroszországot.
Orbán is megérdemelne egy laza katonai puccsot, hogy fogja már fel, miről is beszél a szájával, és hogy miniszterelnökként súllya van a szavainak!
Ja, és nem is vitás, hogy el is indult a putyini irányba. A végeredmény ugyanaz: itt is, ott is teljhatalom a kormányzóerőknek, akiket egyetlen személy akarata vezérel.
A módszer kicsit más, mert itt a rohadt EU és a külföldi megfigyelők, meg az ország kis méretei miatt nem lehet egy az egyben elcsalni a választásokat (mint Putyin teszi a szokásos 70-80 százalékos választási eredményeivel), de sebaj, mert lehet olyan választási törvényt hozni, ami a 45%-ból is kétharmadot csinál (!).
Mert legutóbb már ez történt: a választók 55%-a, azaz vitathatatlanul abszolút többsége kifejezte, hogy nem szeretne Orbán miniszterelnöksége alatt élni, és más pártokra szavazott. De az új választási törvény varázslatos mandátumkalkulációja a kisebbségből nemhogy többséget, hanem egyenesen kétharmadot tudott varázsolni (45% = 67%, ugye logikus?).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!