Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavaznátok egy ilyen pártra?...

Szavaznátok egy ilyen pártra? (33828. kérdés)

Figyelt kérdés

A párt alapvetően republikánus nézeteket vallana, lényegében a gazdagok megadóztatását, abortusz ellenességet, és fegyvertartást tartogatna.


Először is, én ezeket a különféle néven futó szociális juttatásokat egybevonnám, és megtoldanám annyi forinttal, amennyi kitesz olyan 100 ezer forint körüli összeget nettóban. Ez lenne a "feltételes nélküli alapjövedelem", melynek feltétele lenne, hogy az adott személy rendelkezzen legalább szakmunkás bizonyítvánnyal/érettségivel. Így szerintem ki lehetne szűrni a népesség azon tagjait, akik még az általános iskolát sem tudták befejezni. Akik még tanulnak (általános iskola/középiskola/egyetem), azok kapnának havi 20-25 ezer, akik pedig munkanélküliek, és nincs végzettségük, kapnának olyan 50 ezer forint körüli összeget. Ha kivonnánk a forrásokat a stadionépítésekből, kisvasutakból, liget projektekből, szerintem még másra is maradna pénz.


Úthálózat korszerűsítése először a kulcsfontosságú területeken (ipari központok > megyeszékhelyek > nagyobb városok, esetleg még beleférnének a kisebb városok). A falukba nem terveznék aszfaltos utat, egyrészt rengeteg falu van, másrészt az ott lakók többsége idősebb lakos, akiknek nincs túl sok személyautójuk, talán csak mezőgazdasági gépeik, azoknak jó egy normálisan megcsinált földút.


Gazdaságilag én még jobban ráfeküdnék a nyelv, illetve a számítástechnika oktatásra, hiszen manapság szinte alap dolog, hogy az ember 2 nyelvet beszél, illetve tudja használni az Office csomagokat. Több iskolában elavult gépek vannak, ezeket cserélném, illetve támogatnám a manapság hasznos nyelvek (angol, francia, orosz, esetleg kínai/japán) oktatását.


Egészségügy. Rengeteg pénz megy el a TB-re, de a nagy részét zsebre teszik. Én arra fordítanám, hogy a nagyobb kórházakban emelném a ágyak számát, illetve valamennyivel a pályakezdő eü. dolgozók, és picit többel a régebb óta ott dolgozók bérét. Mondjuk a kezdő orvosokét olyan 70-80, az ápoló/asszisztensek bérét 50-60 ezer nettóval. Nem európai bérezés, de nincs is olyan gazdasági helyzetben az ország, hogy európai béreket adjunk az embereknek.



Közbiztonság: Csökkenteni a fizikai szakmai vizsgán a feladatokat, illetve kevésbé szigorúbbnak lenni, viszont növelni az elméleti anyagot. Eléggé lenézik a rendőröket, mert sokak szerint "hülyék". Illetve új szolgálati fegyvereket is kapnának, és Tazereket, amik sokkoló pisztolyként funkcionálnak. Utóbbit a tipikus kisstílű tolvajok/örjöngő részegek/drogosok ellen, előbbit pedig nagyobb bűnesetek, pl éles fegyveres rablás, gyilkosság, esetében.


Szabad fegyvervásárlás. Minden 18. életévét betöltött magyar állampolgár, aki büntetlen előéletű, és nincsen semmilyen pszichológiai betegsége (skizofrénia), és nem alkoholista/drogfüggő, valamint rendezett körülmények között él, vásárolhatna lőfegyvert. Persze nem gépkarabélyokra kell gondolni, hanem egyszerűbb kézi lőfegyverekre, mint pl Glock 17, és vadászfegyverekre, mint a Remington 750 pl. Olcsóbb lenne az engedély, illetve a fegyver árak is.


Munkahely teremtés: Szerintem egy országnak abból kell megpróbálnia megélni, amiből a lehető legtöbb van neki: termőföld, munkaerő. Támogatnám a mezőgazdaságot, illetve hogy több K+F cég jöjjön az országba, valamint a hazai szoftverfejlesztőket, hogy maradjanak itthon, és alapítsanak céget.



2016. júl. 26. 17:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
#10,Fú de kemény vagy,bégess együtt a nyájjal!A hozzád hasonló gyűlölködőkkel teli van a padlás!Minden ilyen jobbos csicska,mint amilyen te vagy,meg még sokan,olyan könnyen átverhetőek..........Szavazz a Fideszre,vagy a Jobbikra,és bújj anyuci szoknyája mögé!!!!!!
2016. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%
fú hát nem is tudom kiből csapott ki a baller mélygyűlölölet már megint...
2016. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
#11 Ne ugass kisk....g,dugd fel magadnak az ostoba gondolkodásod,te nyomorult kis keresztény konzervatív bigott!!!!!!Látom nagyon nagy a pofád,mert a hülye anyád mindent a segged alá tol!A magadfajta csak skatulyázni tud,NE ÍRJ VISSZA,te orbánimádó barom!!!!!!!!
2016. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó, nehogy felrobbanj, mert minden csupa szar lesz.
2016. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Ne menőzzél b...g,te egy nyomorult kis féreg vagy:)
2016. júl. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
#13 Te büdös kis g..i,aki konzervatív az egy sz.r ember,te egy büdös patkány vagy:):)
2016. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 partizana ***** válasza:
A 11-es félékben az a jó, hogy túl hülyék ahhoz, hogy bármire is vigyék. Már a fasizmusról sincs fogalma, kiabálja, hogy ő elfogadó közben egyből keresztényezik. Hát tesó..hamar kifogtok halni ha az iszlám után, a keresztények is elkezdik kiszedni a hitetleneket;)
2016. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!